Προς το περιεχόμενο

Η συμπεριφορά μ!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

@Nikolas

μπορείς να μ θυμίσεις το όνομα του θέματος για το 6άχορδο HB

Ένα reveiw ήταν...(το παράδειγμα που ζήτησες για αναζήτηση)

Σκέψου λίγο.

 

1. να σου θυμίσω εγώ, δε στέκει, στέκει; Σου ζήτησα ένα παράδειγμα, και να και το έδωσες, συντακτικά αυτό που λες δεν έχει νοημα.

 

2. Όλοι σου την είπαν για το 'μ' που βάζεις, και στον τίτλο και μέσα. Και αφού σου το είπαν όλοι, εσύ τους έγραψες στα παλιά σου τα κατάστιχα και συνεχίζεις.

 

Τώρα τι να σου πω να καταλάβεις αγόρι μ; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα ότι μερικές φορές δεν μπορείς να βρεις τα πάντα με αναζήτηση και όχι δεν συνεχίζω τον χαβά μου  ;D , μπορεί να φαίνεται έτσι, δεν ξέρω

 

χεχεχεχε

 

Αχ αυτό το Μμουλαρίσιο Μ

 

;)

 

Sorry για το ερωτηματικό που ξέχασα

Αγορίνα Μ

 

Υσ . Αυτοσαρκαστικό  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το αν έχει λυθεί ένα θέμα σαν το δικό μου, είναι λίγο ζόρικο να το ψάχνεις μέσω της αναζήτησης

 

...και προτιμάς να ζοριστεί κάποιος άλλος αντί για σένα και να σου σερβίρει έτοιμη απάντηση... μάλιστα...

 

Σαφως και θελουν, ομως επειδη δεν υπαρχει πληκτρολογιο που να μου επιτρεπει να γραψω ΣΩΣΤΑ Ελληνικα (δηλαδη πολυτονικο συστημα με δασειες,οξειες & περισπωμενες) προτιμω να μη βαζω καθολου ;)

 

δηλαδή από τα "λάθος" ελληνικά με μόνο τόνους, προτιμάς τα καρα-λάθος ελληνικά χωρίς καθόλου τόνους...   :o

 

κάποιος έστειλε στην εταιρία που δουλεύω βιογραφικό και email σε πολυτονικό, σημειώνοντας πως δεν μπορούσε να γράψει σε καμία άλλη γλώσσα, δεν είχαμε καν τον τρόπο να το διαβάσουμε αφού μας έβγαινε κινέζικα στον υπολογιστή, δεν ασχοληθήκαμε περισσότερο...

 

πάντως είχε βρει εφαρμογή που του επέτρεπε να γράφει πολυτονικό (και φυσικά είνα θέμα εφαρμογής και όχι πληκτρολογίου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και προτιμάς να ζοριστεί κάποιος άλλος αντί για σένα και να σου σερβίρει έτοιμη απάντηση... μάλιστα...

 

Ελληνική κουλτούρα είπαμε  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα μερικώς και σε άλλο topic

(αυτό με το metal solo http://www.noiz.gr/index.php?topic=178777.new#new)

και όπως προείπαν και άλλα μέλη,καλό είναι με τον τρόπο σου να δείχνεις πως μεριμνάς για κάποια πράγματα ωστέ να αντιμετωπίζεσαι με την αντίστοιχη σοβαρότητα και σεβασμό.Εν συντομία (και όπως τουλάχιστον τα αντιλαμβάνομαι εγώ) είναι τα εξής:

 

1.Επειδή το μόνο μέσο επικοινωνίας στα fora είναι το γραπτός λόγος,όταν είναι προσεγμένος και ορθογραφημένος,δηλώνει πως σέβεσαι τον αναγνώστη.Δεν θα τριγυρνούσες ατημέλητος,με βρώμικα ρούχα,να ζέχνεις,να χοροπηδάς και να φωνάζεις αν πήγαινες σε ένα κατάστημα να ρωτήσεις κάποιον για μία πληροφορία φαντάζομαι.Η αναλογία είναι αντιληπτή.

 

2.Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να απαντήσει,οπότε ό,ποιος δίνει τον χρόνο του,χάρη μας κάνει.

 

3.Δεν απαντάμε αν δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε.Βέβαια όσοι λένε κάτι,θεωρούν πως καλώς το λένε,ωστόσο μια δεύτερη σκέψη δεν βλάπτει.Ώρες-ώρες,καλύτερα να μασάς,παρά να μιλάς.

 

4.Καλό είναι να κρατάμε κατά νου πως ένα καλό post κάνει το noiz ένα χρησιμότερο εργαλείο για ό,σους αγαπούν τη μουσική.

 

5.Πάντα υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς,οπότε οι "ξερολισμοί" μόνο να μας εκθέσουν μπορούν.

 

Όλα αυτά βέβαια δέον να είναι αμοιβαία.Όσοι φαίνονται αδαείς δεν είναι απαραίτητα παιδαρέλια,μα και τα "παιδαρέλια" ακόμη,κρίμα είναι να γίνονται κόκκινο πανί.Κάποιοι από αυτούς είναι πιθανόν οι μελλοντικοί μεγάλοι μουσικοί.Κρίμα δεν είναι να συμβάλουμε στο να γίνουν άλλη μία συμπλεγματική βεντέτα;

 

Βέβαια και το σπυράκι μας θα το σπάσουμε και την πλάκα μας θα την κάνουμε,αλλά σε πλαίσια ευγένειας και μουσικής αλλυλεγύης πάντα.

 

Τέλος,Pit, επιδή είμαστε όντως κοντά ηλικιακά,σε παρακαλώ,είναι κρίμα να δίνουμε λαβές για αυθαίρετες γενικεύσεις προς τους νεαρούς μουσικούς.Ήδη υπάρχουν στερεότυπα και προκαταλήψεις,ας μην τις ενισχύουμε με την πλημελή συμπεριφορά μας.Τώρα ξέρεις πιστεύω τι πάει στραβά και καταλαβαίνω πως οι προθέσεις σου δεν είναι άσχημες.

 

Αυτά από εμένα,ελπίζω να μην κούρασα.

Balance and practice is the key to success.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα μερικώς και σε άλλο topic

(αυτό με το metal solo http://www.noiz.gr/index.php?topic=178777.new#new)

και όπως προείπαν και άλλα μέλη,καλό είναι με τον τρόπο σου να δείχνεις πως μεριμνάς για κάποια πράγματα ωστέ να αντιμετωπίζεσαι με την αντίστοιχη σοβαρότητα και σεβασμό.Εν συντομία (και όπως τουλάχιστον τα αντιλαμβάνομαι εγώ) είναι τα εξής:

 

1.Επειδή το μόνο μέσο επικοινωνίας στα fora είναι το γραπτός λόγος,όταν είναι προσεγμένος και ορθογραφημένος,δηλώνει πως σέβεσαι τον αναγνώστη.Δεν θα τριγυρνούσες ατημέλητος,με βρώμικα ρούχα,να ζέχνεις,να χοροπηδάς και να φωνάζεις αν πήγαινες σε ένα κατάστημα να ρωτήσεις κάποιον για μία πληροφορία φαντάζομαι.Η αναλογία είναι αντιληπτή.

 

2.Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να απαντήσει,οπότε ό,ποιος δίνει τον χρόνο του,χάρη μας κάνει.

 

3.Δεν απαντάμε αν δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε.Βέβαια όσοι λένε κάτι,θεωρούν πως καλώς το λένε,ωστόσο μια δεύτερη σκέψη δεν βλάπτει.Ώρες-ώρες,καλύτερα να μασάς,παρά να μιλάς.

 

4.Καλό είναι να κρατάμε κατά νου πως ένα καλό post κάνει το noiz ένα χρησιμότερο εργαλείο για ό,σους αγαπούν τη μουσική.

 

5.Πάντα υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς,οπότε οι "ξερολισμοί" μόνο να μας εκθέσουν μπορούν.

 

Όλα αυτά βέβαια δέον να είναι αμοιβαία.Όσοι φαίνονται αδαείς δεν είναι απαραίτητα παιδαρέλια,μα και τα "παιδαρέλια" ακόμη,κρίμα είναι να γίνονται κόκκινο πανί.Κάποιοι από αυτούς είναι πιθανόν οι μελλοντικοί μεγάλοι μουσικοί.Κρίμα δεν είναι να συμβάλουμε στο να γίνουν άλλη μία συμπλεγματική βεντέτα;

 

Βέβαια και το σπυράκι μας θα το σπάσουμε και την πλάκα μας θα την κάνουμε,αλλά σε πλαίσια ευγένειας και μουσικής αλλυλεγύης πάντα.

 

Τέλος,Pit, επιδή είμαστε όντως κοντά ηλικιακά,σε παρακαλώ,είναι κρίμα να δίνουμε λαβές για αυθαίρετες γενικεύσεις προς τους νεαρούς μουσικούς.Ήδη υπάρχουν στερεότυπα και προκαταλήψεις,ας μην τις ενισχύουμε με την πλημελή συμπεριφορά μας.Τώρα ξέρεις πιστεύω τι πάει στραβά και καταλαβαίνω πως οι προθέσεις σου δεν είναι άσχημες.

 

Αυτά από εμένα,ελπίζω να μην κούρασα.

 

Alex, είσαι ΠΟΛΥ ωραίος.  Αν είσαι όντως 20άρης, θα σε έχω υπόψιν για γαμπρό μου σε μερικά χρόνια.  :P :P ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου