Προς το περιεχόμενο

mtd basses, που μπορώ να βρω έστω και για δοκιμή?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει κανα κατάστημα εδώ Ελλάδα(κατα προτιμηση Αθηνα) που να τα φερνει? ή εστω κανα στουντιο να παω να το δοκιμασω?

και οποιος το εχει μπορει ας πει και καμια γνωμη για το mtd z5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Ζ6, το είχα πάρει απο το Μεταλίδη (δεν ξέρω αν έχει πια την αντιπροσωπεία). Καλό μπάσο, εξαιρετική κατασκευή. λίγο αδύναμοι μαγνήτες και eq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα παίξει με ένα πεντάχορδο- δεν θυμάμαι το μοντέλο- αλλά ήταν αμερικάνικο. Νομίζω ότι πλέον βγάζει και φθηνή σειρά (Κορέα- Κίνα;) γι' αυτό το διευκρινίζω...

 

Ash σώμα maple ταστιέρα, μου άρεσε ιδιαίτερα το μπράτσο του - φαρδύ και αρκούντως λεπτό για τα γούστα μου. Καλή ποιότητα κατασκευής και ηχητικά το συγκεκριμένο όργανο είχε «δάγκωμα» στα πριμομεσαία του που του έδινε ωραία ηχητική «παρουσία».

 

Ήταν πολύ ωραίο το μπασάκι- ιδιοκτησία φίλου μου που το είχε φέρει από Αμερική πριν από αρκετά χρόνια. Δεν θυμάμαι τι μαγνήτες φορούσε, αλλά πρέπει να είχα γράψει με αυτό στο project ενός άλλου φίλου κιθαρίστα- ήταν κάτι Nu Metal και θέλαμε ένα όργανο με πολύ crisp ήχο και μπόλικο... μέταλλο  ;D

 

Τελικά το μπάσο άρεσε τόσο πολύ στον κιθαρίστα φίλο μου, που το αγόρασε από τον μπασίστα φίλο μου και το έχει μέχρι σήμερα  ;)

 

Γενικά ήταν ένα καλό όργανο και εύκολο στο χέρι, που μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις. Μάλιστα αν κάποια στιγμή το φιλαράκι μου αποφασίσει να το πουλήσει το έχω ψηλά στην... λίστα μου  ;D   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες.....εχω το MTD 535 USA.Απιστευτο οργανο, απειρες επιλογες ηχων, φοβερη κατασκευη!! Φοραει bartolini k σαφως προκειτε για ενα hi-end οργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου