Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη του νοιζ σε νέα γκρουπ


Goatbarber

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πεταξω μια ιδεα?????

 

 

Τι θα λεγατε να διανέμεται εσείς (Μωβάστρο) ρε παιδια το CDάκι σε όποιο μέλος του νόιζ θα το ήθελε??

 

Και να το στειλεται, ας πουμε με το ταχυδρομίο με αντικαταβολή στη διεύθυνση του καθενός που θα σας τη στειλει με π.μ.

 

Ετσι, για να δουμε το αρτγουορκ και γενικα για να σας βοηθησουμε!!

 

Και να το κανουμε αυτό σε καθε "παρεα" που θα φτιαξει ενα ωραιο δισκακι!!

 

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΕΕΕ????

 

Υ.Γ. Εκτος αν βεβαια διαφωνουν οι Μωβάστρο...........................

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε ρεμαλιααααα......... :twisted: :evil: :twisted: :x :evil: :x :twisted:

 

 

 

Βλεπω εδω περα 20 αναγνώσεις,

Δε ντρέπεστε??

Κανεις δεν ειχε τίποτα να πει επ'αυτού??

Αυτή ειναι η βοήθεια και η υποστήριξη που θελεται να δωσεται στα νεα παιδια-γκρουπ??

Και με αποκαλουσατε τζαμπατζη οταν ελεγα οτι ειμαι ΚΑΤΑ της αγορας CD!! ΝΑΙ ειμαι ΚΑΤΑ της αγορας γνήσιων CD γιατι ειμαι κατά των κερδών των επιχειρίσεων και ΥΠΕΡ των κερδών των καλυτεχνών.....

Προτημώ να τα παρουν οι καλυτεχνες παρα οι εταιρίες........

Αλλα εδω βλέπω πλήρη αδιαφορία στο ποστ αυτο!!!! 8O 8O

 

 

Εχω εξωργιστεί πραγματικά............................................. :x

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω συμφωνω απολυτα με την αποψη αυτη, αλλα ο λογος μου λιγο μετραει αφου, πρεπει να απαντησουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι.

βεβαια δεν ξερω τι γινεται αν μια μπαντα παραλληλα ψαχνει καποια εταιρια να κυκλοφορησει την δουλεια της. το κατα ποσο κατι τετοιο θα ηταν αρνητικο για μια τετοια ενδεχομενη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν ειχε τίποτα να πει επ'αυτού??
Βεβαίως έχουμε να πούμε, απλά επειδή το ποστ σου αναφέρεται σε μία γενικότερη πιθανή πολιτική ολόκληρου του noiz, ο πρώτος αρμόδιος να απαντήσει είναι ο mr. Noiz, δηλαδή o yameth.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ερμ εφοσον ολη η δουλεια θα γινεται με πμ που ξερεις οτι δεν γινεται ηδη?και γιατι πρεπει να "ρωτησουμε" πρωτα?και γιατι μερικων οι προτασεις μπλοκάρονται ως δηθεν και μερικες επιβραβευονται με τετοιο τροπο?απλα μου φαινεται λιγο περιεργο..

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ερμ εφοσον ολη η δουλεια θα γινεται με πμ που ξερεις οτι δεν γινεται ηδη?και γιατι πρεπει να "ρωτησουμε" πρωτα?και γιατι μερικων οι προτασεις μπλοκάρονται ως δηθεν και μερικες επιβραβευονται με τετοιο τροπο?απλα μου φαινεται λιγο περιεργο..

 

Συγνώμη Ottomo, εμένα μου απευθύνεις αυτές τις ερωτήσεις; Διότι, δεν κατάλαβα τι λες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οχι eye...συγνωμη αν δεν εγινα κατανοητος...τις ερωτησεις τις απευθυνω στο αρχικο ποστ...και φσικα ειναι θεμα γενικοτερης συζητησης...σχετικα με ε αλλο ποστ ενος φιλου που εκανε το ιδιο πραγμα την περασμενη εβδομαδα (δεν θυμαμαι ποιος ηταν) η κατασταση ηταν περιπου η ιδια αλλα το θεμα μπλοκαριστικε και μου φανηκε παρα πολυ παραξενο..δεν ξερω ποιος γνωριζει ποιον προσωπικα και ουτε με ενδιαφερει στην παρουσα φαση αλλα αν κατι με ενδιαφερει θα στειλω πμ σε καποιον και θα παω να τον δω οταν κανει εμφανιση καπου...απο εκει και περα εχω παρατηπησει οτι η μεταχειρηση δεν ειναι η ιδια σε ολουσ οσους θελουν να προβαλουν τη δουλεια τους μεσα απο αυτεσ τισ σελιδες (που απο μια αποψη fair enough)αλλα θα ηταν καλυτερα να το γνωριζουμε αυτο δεν νομιζετε?

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα, λέω και εγώ.. τι έκανα πάλι;; :) :) :)

Λοιπόν, απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει καμία πολιτική εκλεκτικής υποστήριξης των προτάσεων που διατυπώνονται εδώ μέσα. Ειρωνικά ίσως, ο μόνος που μπορεί να μεμφθεί για μία πρόταση που καταλήγει στα αζήτητα είναι ο Μεγάλος ¶πλυτος (που λέει και ο Spinrad) δηλαδή, ο Λαός του Noiz. Δια της συμμετοχής μας ή της αποχής μας, κάποια ποστ παραμένουν επίκαιρα και κάποια άλλα τα τρώει η μαρμάγκα. Εγώ προσπαθώ πάντα (δια της συμμετοχής μου) να κρατώ σε ψηλή ιεραρχική θέση κάποια ποστ που τείνουν να χαθούν λόγω μικρής συμμετοχής, αλλά δεν είμαι αρκετός.

 

Έχεις δίκιο βέβαια στο εξής, ότι τρώμε τον μισό μας καιρό (και ίσως παραπάνω) να μαλώνουμε ανθρώπους για τα grenglish, τα σπασμένα προγράμματα κλπ, αντί να μιλάμε για μουσική και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά (ειρωνικά και πάλι) είναι σαφές ότι οι περισσότεροι άνθρωποι προτιμούν να μιλούν γι' αυτά παρά για την μουσική τους. Ελπίζω να αλλάξει αυτό στο μέλλον - μέχρι τότε, η υποστήριξή μας προς όποιον έχει να δείξει δουλειά είναι δεδομένη και η κριτική που ασκείται είναι πάντα μέχρι τώρα καλόπιστη.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πω και εγώ κάτι για αυτό.. Αυτην την στιγμή το noiz είναι ένα καλό forum για ανθρώπους που μοιράζουν απόψεις, και συζητάνε για το πάθος τους την μουσική...

 

επι αυτού έχει αναλάβει πρωτοβουλίες που επικυρώνουν τον πρωταρχικό του σκοπό...

 

αν ανοίξει η ιστορία με γκρουπάκια που πρωθούνται σε ένα κοινό που έχει διάφορα μουσικά ακούσματα, όπως εμείς τότε εκεί το site και συγνώμη Γιάννη δεν θα ανταποκρίνεται στα βασικά του καθήκοντα και αυτό γιατί εγώ πιστεύω ότι το όλο θέμα θα παρεκτραπεί, και δεν αξίζει..

 

Οι Μωβαστρο είναι ένα πολύ καλό σύνολο που είχαν το θάρρος για κάποιους,, απελπισία για κάποιους άλλους να μην εκμαιταλευτούν εμπορικά τη δουλειά τος.. Κάτι θα ξέρουν για να το κάνουν ή εν πάσει περιπτώση μπορεί να κάνουν το μεράκι τους.. και για αυτό τον λόγο κάνουν ένα site το οποίο δεν τους κοστίζει τίποτα ειδικά αμα είναι σε .com και καλούν ομοϊδεάτες τους και όχι μόνο να ακούσουν το μεράκι τους...

 

Σαν το τσίπρο, άλλο να το αγοράσεις απο το σουπερμαρκετ και άλλο να σε κεράσει μια μποτίλια ενας φίλος που το φτιάχνει με μεράκι για την κάυλα του... έχει άλλη γλύκα...

 

Παλίοτερα πίστευα στην υπόθεση Underground συγκροτήματα χωρίς συμβόλαιο, πάρτη και συναυλίες και flyers και γενικά fanzines τα οποία προωθούσαν το μεράκι τους.... Τώρα όλοι θέλουν συμβόλαιο ... ή εν πάσει περιπτώσει έχει χαθεί αυτην η εικόνα....

 

Τώρα καλούμαστε να σκάψουμε σε άλλο χωράφι και αυτό είναι το ίντερνετ.. και να κάνουμε αυτό που πάντα κάποιος με μεράκι μάζευε και προωθούσε και πουλούσε σε αντίτημο αναπαραγωγής, μουσικά σχήματα σε μουσικά είδη οπου το 90% απο αυτές τις δουλειές δεν κυκλοφόρησαν ποτέ. ..

 

Αυτην η δουλειά είναι για άλλου είδους μερακλήδες πιο δημοσιογράφοι και λιγότερο Μουσικοί

 

γιατί πιστεύω ακράδανταντα ότι το σύνολο των μουσικών (ανάλογα με τον βαθμό του εύπορου οικονομικού βίου απο μουσική δραστηριότητα) είναι κακιά φάρα. Που είναι οι δικηγόροι εε εκεί δίπλα είναι και αυτοί....

 

για αυτό κύριοι καλώ τους όποιους ομοϊδεάτες να προωθήσουν χωρίς φόβο όποια δουλειά έχουν στο Ίντερνετ και να καλούν κόσμο σε αυτην τους την ανάγκη έκφρασης την οποία θα έχουν ντύσει με πολύ μεράκι και να περιμένουν... Κάποιος μερακλίς θα φανεί......

 

Ζητάω συγνώμη αν πρόσβαλα κανέναν...

 

Not_guilty

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου