Προς το περιεχόμενο

Gibson Flying V ή ESP Edwards Flying V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο κιθάρες:

 

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gibson-Flying-V-1968-CWH-Classic-White-incl.-Case/art-GIT0000755-002

 

και

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380244174898&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Μαζί με τα μεταφορικά και τους δασμούς στο τελωνείο (για την Edwards) βγαίνουν πάνω-κάτω στα ίδια λεφτά.

 

Αδιαφορώντας για την μεταπωλητική αξία τους, ποιά κιθάρα θεωρείτε ως πιο ποιοτική, καλοφτιαγμένη κλπ και θα μου προτείνατε να πάρω;

 

Παίζω hard rock και heavy metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα πάντως να σε πω ίδιες με φαίνονται και στο σχήμα και στους μαγνήτες νομίζω είναι παραπλήσιες. Τώρα σίγουρα θα χουν διαφορά στο neck και σε αυτά αλλά αμα δεν τα δοκιμάσεις να δεις τι σε βολεύει είναι δύσκολη επιλογή.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και φαινονται ιδιες εγω θα περνα την Gibson. Kατευθειαν απο Γερμανια, με δυνατοτητα αντικαταβολης στην πορτα σου, χωρις μεταφορικα, χωρις τελωνειο, χωρις μα μου με τον πωλητη και με αρκετα μικροτερη αναμονη.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και φαινονται ιδιες εγω θα περνα την Gibson. Kατευθειαν απο Γερμανια, με δυνατοτητα αντικαταβολης στην πορτα σου, χωρις μεταφορικα, χωρις τελωνειο, χωρις μα μου με τον πωλητη και με αρκετα μικροτερη αναμονη.

 

+1

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη δευτερη δεν τη γνωριζω,φανταζομαι θα ειναι μια καλη απομιμηση του πρωτοτυπου  ;)

 

Με Gibson Flying V εχω παιξει και τουλαχιστον για το δικο μου γουστο νομιζω πως ειναι μια απο τις καλυτερες Gibson παραγωγης που κυκλοφορουν απ το 80 και μετα (οχι Vos- Nos κλπ κλπ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει για τις Flying V της Gibson ότι παίζει πολύ η ποιότητα κατάσκευής κλπ από όργανο σε όργανο και ότι θέλει ψάξιμο. Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, η γνησα οπως και να το κανουμε ειναι η Gibson.Αλλιως ειναι να γραφει Gibson στο headstock και αλλιως να γραφει epiphone ή Edwards.Αλλα κατα την γνωμη μου αν καποιος εχει δοκιμασει Edwards λιγο πολυ ξερει τι να περιμενει γιατι ολες οι edwards βγαινουμε με μια Α ποιοτητα.Για τις Gibson και εγω εχω ακουσει οτι δεν βγαινουν ολα τα ιδια μοντελα με την ιδια ποιοτητα,κυριως στα φθηνα μοντελα,και το να αγορασει καποιος απο τον ιντερνετ χωρις να δοκιμασει ειναι το χειροτερο που μπορει να κανει. Απο την αλλη η Edwards κατασκευαζεται στην Ιαπωνια σε αντιθεση με την LTD. Eιχα την LTD EC500 και μπορω να σου πω οτι ξεσκιζε ανετα τον Κ*λο της καθε Gibson les paul studio τοσο σε θεματα κατασκευης και playability οσο και ηχητικα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου