Προς το περιεχόμενο

Ηpeiros on my mind


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί και οι ροκάδες έχουμε ψυχή και νοσταλγούμε την πατρίδα και τα παιδικά μας ακούσματα.

Αφιερωμένο σε όλους τους Ηπειρώτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπύρος είναι σπουδαίος κιθαρίστας με πολύ ωραίο ήχο. (Τον έχω τσεκάρει παλαιόθεν).

 

Στο φευγιό όμως κατέφυγες σε δυτικότροπο παίξιμο, ξεφεύγοντας του αρχικού σχεδίου δηλ των πατημάτων στυλ Mountains. Aυτό όμως ουδόλως με χάλασε αφού έτσι κι' αλλιώς τα ηπειρώτικα σε πεντατονικές παίζονται. Έλειπαν όμως κάποια <<μοιρολογο-μόρια>>.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάρα πολύ όμορφο και "ταξιδιάρικο"(αν και είμαι από το άλλο άκρο της Ελλάδας)...

Απλώς κάποια περάσματα μου ακούστηκαν λίγο blurry, κατά την ταπεινή μου άποψη.

 

Πάντως είναι μια από τις μεγαλύτερες προκλήσεις ενός ηλεκτρικού κιθαρίστα να ασχοληθεί, να εντρυφήσει και να "εντάξει" στο μουσικο λεξιλόγιό του τις φράσεις του κλαρίνου του τρισμέγιστου Πετρολούκα και άλλων μεγάλων του είδους...

 

Respect στην άπειρη μουσική παράδοσή μας, από όλα τα μέρη της Ελλάδας, και στην πηγή έμπνευσης που μπορεί να αποτελέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι τετοια παιζω και εγω κατα καιρους και με κοιταει στραβα η μανα μου ;D ;D ;D

 

Θα συμφωνησω και εγω με το οτι χωρουσαν λιγα περισσοτερα μορια μεσα, αλλα και ως εχει ακουγεται πολυ ωραιο, κλασσικος Σπυρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο!

Ωραιες δυναμικες και ωραια φρασεολογια!

Θα προτιμουσα τον ηχο με λιγοτερα μεσαια να γινει πιο ''κλαρινε''...

Να ζησει το υπεροχο ελληνικο δημοτικο τραγουδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ενας αλλος αυτοσχεδιασμος one take, σε πιο Ηπειρωτικο υφος απο οτι το πρωτο βιντεο.

Εδω ειναι μονο ηχος, αλλα με ωραιες φωτο που με ταξιδευουν στην πατριδα.

Ελπιζω να ταξιδεψει ομορφα και εσας

 

Αφιερωμενο και παλι στους Ηπειρωτες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου