Προς το περιεχόμενο

Πακέτο από Η.Π.Α.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, ποιος από εσάς ξέρει να μου πει πόσο χρόνο θα χρειαστεί ένα πακέτο από Η.Π.Α. (όχι μεγαλύτερο από βιβλίο) για να έρθει στην Αθήνα με κανονικό ταχυδρομείο; Ο αποστολέας αρνείται να συννενοηθούμε να το στείλει με οποιονδήποτε άλλο τρόπο.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω αν βοηθάει, πάντως εμένα τα βιβλία που μου ήρθαν από το Amazon Αμερικής με το απλό ταχυδρομείο, δε θυμάμαι να χρειάστηκαν ποτέ πάνω από 2 βδομάδες για να φτάσουν Θεσσαλονίκη.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από δυο εβδομάδες έως 1 μήνα...

 

μην ανησυχήσεις αν δεν έρθει γρήγορα παντός να ξέρεις U.S.A είναι πολύ τυπικοί τους δικούς μας να φοβάσαι  ;D

 

Εγώ είχα κάνει παραγγελία κάποτε γωνιές για ενισχυτή από το Colorado (με ταχυδρομείο) άργησε 3 βδομάδες αλλά ήρθε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κιθάρα που είχα αγοράσει-παραγγείλει από Νέα Υόρκη έκανε 7(!!!) μέρες να φτάσει σπίτι μου. Με το απλό ταχυδρομείο (USPS).

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι το πόσο γρήγορα θα το παραδώσει, σε πιο μέρος της Αμερικής είναι, ωράρια δικά τους, μην πέσεις σε γιορτές και αλλά πολλά. Τυχερό δηλαδή  ;)

 

Από San Fransisco είχα κάνει παραγγελία κάτι άσχετο με την μουσική βέβαια, ήρθε σε 2 μήνες  ??? αλλά ήρθε. Μετά έμαθα ότι είχε κολλήσει σε ενδιάμεσο σταθμό (δεν γνωρίζω γιατί όμως... (Παίζουν και αυτά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα από όλα άλλο να αποσταλεί από δυτική και άλλο από ανατολική ακτή

 

από ανατολική ακτή, ένα τόσο μικρό αντικείμενο δύσκολα θα πάρει πάνω από 15 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα από όλα άλλο να αποσταλεί από δυτική και άλλο από ανατολική ακτή

 

από ανατολική ακτή, ένα τόσο μικρό αντικείμενο δύσκολα θα πάρει πάνω από 15 μέρες

 

Είναι μάλλον από τις μεσοπολιτείες, λίγο προς τα δυτικά. Έχεις όντως γνώση του να επηρρεάζει αυτό το χρόνο μέχρι την παράδοση του πακέτου και - αν, ναι - πως επηρρεάζεται αυτός ο χρόνος όταν είναι από την περιοχή που σου περιγράφω;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου θα ανησυχούσα μόνογια το πόσο θα καθυστερήσει το πακέτο εφόσον φτάσει στην Ελλάδα.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μάλλον από τις μεσοπολιτείες, λίγο προς τα δυτικά. Έχεις όντως γνώση του να επηρρεάζει αυτό το χρόνο μέχρι την παράδοση του πακέτου και - αν, ναι - πως επηρρεάζεται αυτός ο χρόνος όταν είναι από την περιοχή που σου περιγράφω;

 

οπωσδήποτε 3 μέρες έξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου θα ανησυχούσα μόνογια το πόσο θα καθυστερήσει το πακέτο εφόσον φτάσει στην Ελλάδα.

 

Έγινε αντιληπτή η τοποθέτησή σου, δεν χρειάζεται να την επαναλαμβάνεις. Άλλωστε, όπως είπα, ήδη προσπάθησα να πείσω τον αποστολέα να μου το στείλει με UPS, αλλά... έτσι για να ξέρεις ότι βλαμμένοι δεν υπάρχουν μόνο στην Ελλάδα, το τοπικό γραφείο της UPS και της FEDEX στη πόλη του, του είπαν ότι (μάλλον) πρέπει να συνοδεύει την αποστολή με certificate of origin, οπότε ο άνθρωπος δεν έχει καμία όρεξη να τρέχει για να βγάζει άχρηστα χαρτιά.

 

Εγώ - με τη σειρά μου - επικοινώνησα με τα εδώ γραφεία της FEDEX και της UPS και μου είπαν ότι τέτοιο θέμα δεν τίθεται και ότι δεν ξέρουν για ποιο λόγο του λένε αυτές τις ανοησίες.

 

Οπότε, ας ανησυχούμε και για τα δύο κομάτια της διαδρομής καθώς η χαζομάρα είναι διεθνές φαινόμενο...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου