Προς το περιεχόμενο

Πακέτο από Η.Π.Α.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε αντιληπτή η τοποθέτησή σου, δεν χρειάζεται να την επαναλαμβάνεις.

 

Μία φορά μίλησα για τους δικούς μας. Μάλλον μπερδεύεσαι ;D

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μία φορά μίλησα για τους δικούς μας. Μάλλον μπερδεύεσαι ;D

 

Σωστά, ζητώ την κατανόηση διότι έχω άλλους τρεις να μου τα λένε στο τηλέφωνο. Πάντως το περιστατικό που περιγράφω είναι ακριβές.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, ας ανησυχούμε και για τα δύο κομάτια της διαδρομής καθώς η χαζομάρα είναι διεθνές φαινόμενο...

 

αυτό για το οποίο μπορω να σε βεβαιώσω είναι ότι στις ΗΠΑ το ταχυδρομείο είναι σοβαρό και υπεύθυνο, σίγουρα περισσότερο από ελλάδα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις χασει επεισοδια φαινεται,υπαρχει και ΠΟΛΥ καλυτερος τροπος απο UPS & FEDEX & ΤΡΑΓΙΚΑ φθηνοτερος.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις χασει επεισοδια φαινεται,υπαρχει και ΠΟΛΥ καλυτερος τροπος απο UPS & FEDEX & ΤΡΑΓΙΚΑ φθηνοτερος.

 

Όχι, δεν έχω χάσει επεισόδια, αλλά δεν είμαι εγώ ο αποστολέας. Αυτός που είναι (ο αποστολέας) δε λέει τίποτε για όλα όσα αναφέρεις, το οποίο σημαίνει ένα και μόνο ένα πράγμα: ότι είσαι πολύ ψαγμένος για για τα ελληνικά και για τα διεθνή δεδομένα.

 

Απόλαυσε τη μοναξιά της κορυφής.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρα από λος αντζελες αθήνα 4 ημέρες. Από αθήνα ρόδο 6 ημέρες!!!

 

στην αθήνα κοιτάνε πόσο πήρε για να έλθει από ΗΠΑ, κι αν είναι εκνευριστικά λίγο, το καθυστερούνε επίτηδες για να μην καλομάθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν έχω χάσει επεισόδια, αλλά δεν είμαι εγώ ο αποστολέας. Αυτός που είναι (ο αποστολέας) δε λέει τίποτε για όλα όσα αναφέρεις, το οποίο σημαίνει ένα και μόνο ένα πράγμα: ότι είσαι πολύ ψαγμένος για για τα ελληνικά και για τα διεθνή δεδομένα.

 

Απόλαυσε τη μοναξιά της κορυφής.

 

 

 

Και ΠΑΛΙ δεν καταλαβες οτι απλα θελω να σε βοηθησω,αν διαβασεις προσεκτικα θα δεις οτι μπορει να στο στειλει ΜΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ (οπως δηλ.θα στο στειλει και τωρα) αλλα με EMS (USPS EMS) δηλ.EXPRESS MAIL SERVICE (βρισκονται και τα δυο στο ΙΔΙΟ κτηριο και εξυπηρετουν και τα δυο οι ΙΔΙΟΙ υπαλληλοι) & ετσι σε 3-4 μερες θα τα εχεις στα χερια σου (θα σου τα φερουν στο σπιτι).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας διαβάσει εδώ και αρκετό καιρό το κατατοπιστικότατο post του Superfunk περί αγοράς κιθάρας από Αμερική και συνομιλώντας προ εξαμήνου με έναν τύπο από L.A., του εξήγησα πώς ακριβώς θέλω να γίνει η αποστολή της κιθάρας την οποία μου πούλησε.

Με ρώτησε ξαφνιασμένος (σε χαλαρή μετάφραση):

"Ρε φίλε, μπας και μένεις Αμερική και με δουλεύεις; Πού τα ξέρεις όλα αυτά;!"

 

Thanx Superfunk (παρόλο που δε χρησιμοποιείς τόνους ;D).

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ΠΑΛΙ δεν καταλαβες οτι απλα θελω να σε βοηθησω,αν διαβασεις προσεκτικα θα δεις οτι μπορει να στο στειλει ΜΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ (οπως δηλ.θα στο στειλει και τωρα) αλλα με EMS (USPS EMS) δηλ.EXPRESS MAIL SERVICE (βρισκονται και τα δυο στο ΙΔΙΟ κτηριο και εξυπηρετουν και τα δυο οι ΙΔΙΟΙ υπαλληλοι) & ετσι σε 3-4 μερες θα τα εχεις στα χερια σου (θα σου τα φερουν στο σπιτι).

 

Και βέβαια κατάλαβα ότι προσπαθείς να με βοηθήσεις. Παρεξήγησες το κείμενό μου: το εννοώ ότι είσαι πιο ψαγμένος από τον αποστολέα του πακέτου μου, δεν το λέω ειρωνικά. Θα του μεταφέρω την πληροφορία που δίνεις, αλλά λάβε υπ'όψιν σου ότι του πληρώνω τα επιπλέον 100 δολάρια προκειμένου να στείλει με UPS Express και δεν εννοεί να καταλάβει τι πρέπει να κάνει. Τα δικά σου, παίζεται να τα θεωρήσει rocket science.

 

Μην τσαντίζεσαι. Θυμήσου τον Mark E. Smith.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου