Προς το περιεχόμενο

hard ware in three partitions


nikolo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Πήρα ένα pc από δεύτερο χέρι. Ο τύπος έχει χωρισμένο το σκληρό του σε τρία μέρη από 40 g περίπου το καθένα. Εχει επίσης εγκαταστημένο το cubase sx στο οποίο δουλεύω και εγώ. Ο c:  είναι ήδη γεμάτος .

 

Θέλω να εγκαταστήσω το stylusrmx το οποίο όπως αντιλαμβάνεστε δεν χωράει στον c:

 

Μπορώ να το εγκαταστήσω στον d: ??????????????

Θα μπορεί το cubase να δει το πρόγραμμα

 

Μήπως να ξαναενώσω τα τρία παρτίσιονς????????????/

Με έχει κουράσει αυτή η έλλειψη χώρου

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, θεωρητικά. Δοκίμασε βέβαια να καθαρίσεις και λίγο τον c:. Σίγουρα υπάρχουν πράγματα που μπορούν να αποθηκευθούν στα άλλα partitions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχώνεσαι

 

φυσικά και μπορείς να το βάλεις στο D:

 

όταν κάνεις εγκατάσταση διάλεξε custom install ή ό,τι παρόμοιο σου δίνει ως επιλογή, και εκεί επιλέγεις το d:

 

και φυσικά θα το βλέπει το cubase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να ξαναενώσω τα τρία παρτίσιονς?Huh?Huh?Huh???/

Με έχει κουράσει αυτή η έλλειψη χώρου

 

Η καλύτερη λύση είναι αυτή!

Η κάνε delete τα προγράμματα που δεν σου χρειάζονται!

Κ εγώ τον είχα πάρει απο άλλον το pc κ την ίδια μέρα format... 8)

Το pc πρέπει να τον κάνεις στα γούστα σου...ότι θέλεις να έχεις εσύ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ενώσεις τα 3 partitions, το πολύ ένωσε τα C & D, και σώσε ό,τι έχει αξία για σένα στο Ε:

 

αν έχεις μόνο C, και έλθει μια καταραμένη μέρα που θα πρέπει να κάνεις format, θα κλαίς  :'(

 

το C: δεν πρέπει να περιέχει καθόλου δεδομένα, μόνο το λειτουργικό, προγράμματα, προσωρινά internet files, & paging space

 

ΟΛΑ τα άλλα, σε ξεχωριστό partition

 

το c:\documents and settings είναι η μεγαλύτερη παγίδα του Gates  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ενώσεις τα 3 partitions, το πολύ ένωσε τα C & D, και σώσε ό,τι έχει αξία για σένα στο Ε:

 

αν έχεις μόνο C, και έλθει μια καταραμένη μέρα που θα πρέπει να κάνεις format, θα κλαίς  :'(

 

Ναι αυτό ΜΗΝ το κάνεις θα κλαίς με μαύρο δάκρυ...την πάτησα μια φορά (αλλά έβαλα μυαλό) ;D ;D ;D ;D

 

Χάθηκαν πράγματα "αιώνων"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην

 

το c:\documents and settings είναι η μεγαλύτερη παγίδα του Gates  >:(

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις......

 

Φίλε μου τι έννοεις με αυτο που λές για το document and settings? Η αληθεια είναι ότι αυτό το φαιλ μου πιάνει γύρω στα 6 γιγα χώρο. Επίσης πολλά προγράμματα που θέλω να σβήσω από τον c δεν μου τα σβήνει βγάζοντας κάτι errors ότι και καλά είναι χρήσιμα για το pc και παπαριές. Εχετε καμιά λύση ????????????????/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ βρίσκεται μέσα στο C, θα το χάσεις (προφανώς!) αν ποτέ αναγκαστείς να κάνεις το περιβόητο "format c:" για να αναστήσεις pc που έχει κολλήσει και δεν μπουτάρει ούτε μετά από "repair windows"

 

οπότε, δεδομένα βάζουμε παντού εκτός από το c:

 

δεδομένου ότι αγόρασες μεταχειρισμένο μηχάνημα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξαναστήσεις από το μηδέν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να έχεις Θέμα με το πού θα εγκαταστήσεις τις εφαρμογές σου. Εγώ προσωπικά όλες τις μουσικές μου εφαρμογές και τις βιβλιοθήκες ήχων (και σαν DAW δουλεύω το Cubase) τις έχω εγκατεστημένες σε εξωτερικούς firewire και e-sata δίσκους. Ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τα μόνα προγράμματα που έχω στο C: είναι το λειτουργικό και κάποιες εφαρμογές συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά για μενα αφού το πήρες μεταχειρισμένο κανε format και στείσε το με τις δικές σου αναγκες και να θυμασαι οτι ενας υπολογιστης είτε είναι mac είτε pc πρεπει να ειναι minimal το οποιο σημαινει να εχεις τα απαραίτητα και όχι πχ ενα καρο προγραμματα.

 

πχ δεν υπαρχει λογος να εχεις 5 προγραματα για να ακους μουσικη ή να βλεπεις video κοκ

 

ααα και ο τιτλος μαλλον πρεπει να ειναι software in 3 partitions... ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου