Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω στους λοιπούς «καμένους» συγγενείς πως πέραν της Warmoth Superstar που αναμένω, πλέον περιμένω και την παρακάτω Κυρία:

 

!BpjPo1!BGk~$(KGrHqIH-CYEuYYqTKwIBLr5(ifYjQ~~_12.JPG

 

Η μόνη αλλαγή που έχει είναι πως φοράει έναν active SD μαγνήτη (χωρίς ευτυχώς να έχει τρυπηθεί η κιθάρα για μπαταρία).

Να ευχαριστήσω τον Kostas – 5150 για την ψυχολογική υποστήριξη αλλά και την άμεση τοποθέτηση του σε ότι τον ρώτησα  ;) .

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14" εχει   :)

 

Πανο απο το νικελ hardware που φοραει μπορω να σου πω οτι ειναι απο την πρωτη φουρνια που βγηκαν οι οποιες κ λεγεται οτι ηταν "ολα τα λεφτα".. :)

 

Οταν η Gibson ειχε ριξει στο τραπεζι την ιδεα να αναπαραστησουν την Hot for Teacher Kramer του Eddie(η οποια ηταν ουσιαστικα parts mutt,σωμα απο Pacer Special '83 κ Hot rodded μανικι απο Grail 'retta by UNK) ο γνωστος συλλεκτης Kramermaniaxe   http://www.kramermaniaxe.com/ εδωσε τo "οριτζιναλ" Hot for Teacher μανικι για να το "κοπιαρουν".

 

H Gibson εκανε φοβερη δουλεια...Η κιθαρα ειναι καταπληκτικη

 

Ειναι R2 nut,14"radius κ εχει φυσικα το Grail profile,chunky δηλαδη αλλα απιστευτα βολικο..

 

Σπανιο οργανο τωρα πια,κυκλοφορησε για λιγοτερο απο 2 χρονια.

 

Εδω μαζι με το αλλο RI καμαρι της Gibson αλλα κ το Custom axe της κορης μου   :D

 

 

DSC02620.jpg

 

DSC02573.jpg

 

DSC02570.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=g0XLKcMoXRE

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Bill, Γιώργο δεν έχω πιάσει στα χέρια ίδιο ή παρόμοιο όργανο οπότε προς το παρόν δεν έχω γνώμη, αλλά σαν specs ισχύουν τα λεγόμενα του Κώστα.

 

Πέραν του να δω τι λέει η κιθάρα, είμαι περίεργος να δω τι λέει και ο μαγνήτης. Θυμάμαι από τον τύπο που έχει πολλά video με το Fractal audio που έχει σε μια Suhr κάτι SD actives, είχε καλό ήχο...(hard rock oriented) τώρα αν δεν μ'αρεσει θα μπει κάτι σε Super Distortion, Tone Zone, JB...

 

Κώστα γνωρίζεις σε αυτήν τη κιθάρα ποιός ήταν ο original μαγνήτης της;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρτε τα κουβαδάκια σας και πάτε σε άλλη παραλία. ;D

Αυτή είναι η καλύτερη superstrat ever.

Alder, maple, Di Marzio Area 67.

 

CIMG2432.jpg

 

 

PS. o Rock Star στη φωτό είναι ο κανακάρης μου, οπότε προσέξτε τι θα πείτε. ;D

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρτε τα κουβαδάκια σας και πάτε σε άλλη παραλία. ;D

Αυτή είναι η καλύτερη superstrat ever.

Alder, maple, Di Marzio Area 67.

 

CIMG2432.jpg

 

 

PS. o Rock Star στη φωτό είναι ο κανακάρης μου, οπότε προσέξτε τι θα πείτε. ;D

 

Μεγάλε μου που την βρήκες αυτήν; Θέλω να πάρω μια παρόμοια στην κορούλα μου για τα 2α γεννέθλιά της! Έχεις καμιά καλή ιδέα; Εγώ μπάνιζα μια Hello Kitty κοριτσάκι γαρ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου