Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

επαιζε με τους bikini απο οτι θυμαμαι , απιστευτος παιχτης ( temesvari varsanap το τραγουδι )

Η μοναδικη φορα που ακουσα sustainer μαγνητη και ηθελα αμεσως να παω να τον αγορασω !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ναι,ετσι νομιζω  :)

 

Εμενα με ιντριγκαρει οτιδηποτε μπορει να με βοηθησει να "βγαλω" εναν κουλ ηχο ξερεις,καπως ετσι εβλεπα παντα το Floyd Rose.

 

Hθελα παντα να δοκιμασω κιθαρα με Sustainer,ξερεις ολο αυτο με το Harmonic feedback κτλ.

 

Για να δουμε  :)

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ακουσει απο κοντα ουτε το παλιο αμερικανικο jacksons sustainer ουτε το sustainiac . στα βιντεο που ακουσα το αποτελεσμα ειναι πολυ οργανικο και ειναι σαν να παιζεις διπλα απο ενισχυτη .

 

Αντιθετα με το sustainer της fernandez που εχω παιξει , το αποτελεσμα ειναι το ιδιο οπως στα βιντεο. σαν ενα ζαλισμενο κουνουπι  ;D , πολυ ψευτικο .

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις αυτη εδω λεει τιποτα ? επειδη ειμαι λιγακι ασχετος, απο τιμες. http://cgi.ebay.com/KRAMER-MONSTERS-OF-ROCK-ELECTRIC-GUITAR-RARE_W0QQitemZ260571137604QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3cab400644

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις αυτη εδω λεει τιποτα ? επειδη ειμαι λιγακι ασχετος, απο τιμες. http://cgi.ebay.com/KRAMER-MONSTERS-OF-ROCK-ELECTRIC-GUITAR-RARE_W0QQitemZ260571137604QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3cab400644

 

Πάντως για 3500$ με φαίνεται ακριβή

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις αυτη εδω λεει τιποτα ? επειδη ειμαι λιγακι ασχετος, απο τιμες. http://cgi.ebay.com/KRAMER-MONSTERS-OF-ROCK-ELECTRIC-GUITAR-RARE_W0QQitemZ260571137604QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item3cab400644

φοβερη ειναι,με ωραιο γκραφικ,αλλα για να την παρω τοσο που την εχει πρεπει να πουλησω το αμαξι μου... ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερη ειναι,με ωραιο γκραφικ,αλλα για να την παρω τοσο που την εχει πρεπει να πουλησω το αμαξι μου... ??? ???

 

XAXA πραγματικά

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kramer MADE in USA.. ;D

 

Μπραβο μπραβο!!! Το κορυφαιο μανικι εβερ κατα την γνωμη μου.

 

Το πηγε ο Eddie στον Εrnie Ball οταν σχεδιαζαν την sign.Music Man κ του ειπε "αυτο το μανικι θελω,καντο copy paste"

 

 

 

κωστα να σε ρωτησω κατι με αφορμη το σχολιο σου, επειδη ψαχνω τετοιο μανικι για να το βαλω σε μια παρτκαστερ που σκεφτομαι να φτιαξω. ποιες ειναι οι διαστασεις του και ξερεις αν π.χ. παρειγγελνα κατι τετοιο στην warmoth αν θα ηταν εξισου καλο σαν της Krammer.

Y.Γ. Ολες οι κραμερ που εχεις δειξει εχουν το ιδιο μανικι?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο προσωπικη επωδυνη εμπειρια

 

Τα μπρατσα των evh ειναι πιο φαρδυα στο heel . δεν ταιριαζουν με τιποτα σε σωμα fender και σε σωμα warmoth με 2 - 3/16 .

 

Των κραμερ το μανικι ειναι αισθητα λιγοτερα παχυ απο οτι ενα αντιστοιχο των evh.

 

Μπορεις να παραγγειλεις ενα μανικι απο warmoth η καλυτερα απο musikraft και να το παρεις με τα specs σου

 

δηλαδη

 

heel 2-3/16

nut 1-5/8 ,αρα που πηγαινει το κλασσικο r2 locking nut

Radius παλι το κλασσικο 12 ( αν βαλεις floyd οπως φανταζομαι θα βαλεις πρεπει να επιλεξεις 10 εως 12 radius για να μην μπλεξεις με πατεντες)

Back profile assymetrical 0,815 -0,940 που και για μενα ειναι το ιδανικο πραγματικα 

κτλ κτλ

 

 

αλλα πανω απο ολα να ξερεις το heel και τις ακριβεις του διαστασεις

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου