Προς το περιεχόμενο

Epiphone vs Prs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς σκέψη PRS. Καταρχήν δεν τίθεται θέμα σύγκρισης στην κατασκευή και στην αίσθηση ποιυ έχουν στο χέρι... Αν πιασεις PRS οι Les Paul θα σου φαίνονται κουπιά με χορδές. Αν πάλι τα θυσιάζεις όλα στο βωμό του καλού ήχου να ξέρεις ότι το καλό είναι αυτό που αρέσει στα αυτιά σου και τίποτε άλλο. Κατά την άποψη μου οι epiphone είναι πολύ θαμπές στον ήχο. Τυχαίνει να έχω μια PRS SE custom είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και έχοντας παίξει και με τις 2 που αναφέρεις νομίζω ότι δε χρειάζεται να το σκέφτεσαι καν.

Το ωραίο βέβαια στη μουσική είναι ότι το πιο ακριβό δεν ακούγεται σε όλους πιο ωραίο.

Vote PRS με κλειστά μάτια. ελπίζω να μη σε μπερδεύω περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χμμ, τέσσερις σελίδες και ο OP δεν έχει παραθέσει άποψη επί των γραφόμενων.

 

Φίλε, ό,τι και να πάρεις δοκίμασέ το πρώτα. Ευτυχώς, και τα δυο μοντέλα υπάρχουν σε κιθαρομάγαζα στην Αθήνα (νομίζω και Θεσ/νίκη) για να τα ακούσεις. Λογικά, οι τιμές δεν θαναι μακρυά από το ιντερνετς. Ό,τι και να ακούσεις εδώ δεν θα σε βοηθήσει τόσο όσο το test που θα κάνεις μόνος σου. Ούτως ή άλλως πρόκειται για δύο διαφορετικά όργανα, και όχι για εκδόσεις (καλύτερη/χειρότερη) του ίδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κλειστα τα ματια αυτην εδω http://www.thomann.de/gr/vintage_icon_v100mrpgm.htm

οτι πιο κοντινο σε κιθαρα gary moore με λιγα λεφτα.

Δεν ξερω αν υπαρχουν στην ελλαδα,αλλα εναλακτικες θα προτινα να κοιταξεις τις

mickael kelly και τις fernandes που υπαρχουν και σε στοκ στα κιθαρομαγαζα της Αθηνας για να μην περνεις γουρουνι στο σακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά σοβαρά μιλάτε που θα πάρει κιθάρα απο αυτήν την συζήτηση?

 

αφου ο άνθρωπος δεν ασχολείται με το ίδιο του το θέμα καλύτερα να μην μιλάμε σε τρίτο προσωπο αλλά να λέμε την γνωμη μας για την συγκεκριμένη "κόντρα"

 

λεπόν.....+1 για τον Νώντα (αυτήν με τους gibson μαγνήτες)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου