Προς το περιεχόμενο

Epiphone vs Prs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μόνη σύγκριση που μπορεί να γίνει αναμεσα στις μαρκες ειναι αναμεσα στην TREMONTI και την epi standard με τους gibson burstbuckers που ποσταρε ο φίλος Ηadji γιατι ειναι στην ιδια τιμη.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δάνεισα μια SG 400 Gothic σε συμμαθητή της κόρης μου και την έφερε σπασμένη στο μανίκι.... την διορθώνουμε (με τον φίλο μου που είναι οργανοποιός) και έγινε οκ, τις βάφω λοιπόν ξανά το μανίκι και την αφήνω να στεγνώσει η μπογιά..... περνάει ο αρκουδόσκυλος την πέρνει σβάρνα και ξεκολλάει το setneck.... εκεί διαπίστωσα την πολύ κακή ποιότητα σύνδεσης και την διαφορά ποιότητας Epi-Gibson. Με μερεμέτια, και με αγκύρια που φτιάξαμε τελικά έγινε κιθάρα (καμμιά σχέση με πρίν), της έχωσα κι ένα σετ SD Invaders που υπήρχαν κι έδεσε το γλυκό.

Διδαγμα ??? ποτέ δεν θα ξανάπερνα Epiphone, θα προτιμούσα να πάρω μια μεξικάνα Fender και να τις χώσω ότι μαγνήτες γουστάρω.

 

Κι εγώ έχω μια SG 400, έχει μια χαρά μαγνήτες, ωραίο ήχο, τρομερό playabillity και έχει πέσει κάτω καμιά 10αριά φορές. Είναι του 98 και δουλεύει ακόμα άψογα.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνάει ο αρκουδόσκυλος την πέρνει σβάρνα και ξεκολλάει το setneck....

 

Ανέβασε photo του αρκουδόσκυλου ;D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε photo της κιθαροκτονου αρκουδας!!!!

 

Οσο για το διλλημα που σε απασχολει.....PRS δαγκωτο!!!!! Καθε μερα και 2 φορες το Σαββατοκυριακο... ;) :D

 

PS: Εγω εχω αρκουδογατο ...!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει με εναν κολητο για να αγορασει μια sg 400 και την δοκιμαζαμε...δοκιμασα και μια epi les paul standard....δεν με ενθουσιασε και τοσο, μου φανηκε σαν μια ακομα κιθαρα ...οταν επιασα την prs tremonti se (ουσιαστικα παρομοια με την singlecut se ) διαπιστωσα οτι ειναι ΠΟΛΛΑ επιπεδα πανω σαν κιθαρα.Καταλαβα μεγααααλη διαφορα..αλλη ποιοτητα , αλλη αισθηση σαφως ανωτερη και γενικα εδινε την εντυπωση πολυ ανωτερου οργανου...Καταλαβαινεις αυτοματα οτι ειναι πολυ καλυτερη κιθαρα..Εμενα τουλαχιστον ετσι μου φανηκε....και για αυτο και μετα απο λιγο καιρο που αγορασα κιθαρα πηρα την tremonti se (ενω ουσιαστικα δεν χρειαζομουν ,απλα μου ειχε κανει απιστευτη αισθηση τοτε και γενικα με οτι ειχα δοκιμασει μεχρι τοτε!!! ατιμο gas .... )

Τωρα που εχω και μια charvel model 4 του 88 που ειναι πολυ καλο οργανο ,ανετα συγκρινεται με την prs.....

Οποτε απο εμενα PRS δαγκωτο και μην το σκεφτεσαι καν!!!

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/vintage_v100cs.htm

 

εγω θα πηγαινα χαλαρα σ' αυτήν

 

headstock της προκοπης γιατι της epi ειναι αθλιο

 

ηλεκτρικα και μαγνητες wilkinson

 

και τιμη που σου επιτρεπει να πας να τη σεταρεις, να παρεις θηκη, ακομα και seymour duncan να βαλεις.

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει με εναν κολητο για να αγορασει μια sg 400 και την δοκιμαζαμε...δοκιμασα και μια epi les paul standard....δεν με ενθουσιασε και τοσο, μου φανηκε σαν μια ακομα κιθαρα ...οταν επιασα την prs tremonti se (ουσιαστικα παρομοια με την singlecut se ) διαπιστωσα οτι ειναι ΠΟΛΛΑ επιπεδα πανω σαν κιθαρα.

 

όπως και τα 600€ σε σύγκριση με τα 350€ ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την σήμερον ημέρα δεν μπορούν να τεθούν εύκολα τέτοια "διλλήματα" μιας και, σ'αυτό το επίπεδο, τα υπέρ/κατά κάθε πρότασης αφορούν και συγκεκριμένα μοντέλα, και το ζήτημα του γούστου είναι κυρίαρχος παράγοντας. Εγώ θα προτιμούσα PRS SE αλλά για λόγους που έχουν να κάνουν με το "χαρακτήρα" π.χ. scale, γέφυρες, κλπ. Γενικά πάντως στις κιθάρες medium level γίνεται ο χαμός της αλεπούς.

 

Studio τι μάρκα αρκουδόσκυλο έχεις?  :P

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Παραθετω δυο reviews apo Harmony Central το πλεον κατα την γνωμη μου αξιοπιστο site για γνωμες.

 

 

 

 

 

 

Το πλεον αξιοπιστο ? Πες μου οτι το συμβουλευεσαι προτου αγορασεις ?

 

Ειναι το μοναδικο reviewαδικο που μπορει να δεις να λενε οτι ο mg σπερνει και ενας rectifier οτι ειναι κονσερβοκουτι.

 

 

Εχω κακη εμπειρια με τις prs se και προτεινω σε ολους να τις αποφυγουνε.

Οι μαγνητες ειναι αρκετα ψοφιοι και αργα η γρηγορα θα τα αλλαξεις(οπως και ολα τα ηλεκτρικα).

Η πραγματικα αξια των prs ειναι αυτη που εχει ο dv'ς.Δηλαδη πολυ entry level .

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το πλεον αξιοπιστο ? Πες μου οτι το συμβουλευεσαι προτου αγορασεις ?

 

Ειναι το μοναδικο reviewαδικο που μπορει να δεις να λενε οτι ο mg σπερνει και ενας rectifier οτι ειναι κονσερβοκουτι.

 

 

χεχεχε Indeed!!! το μακρή του και το κοντό του ο καθένας σε αυτό το site...

 

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου