Προς το περιεχόμενο

"SILENT TRAINS" επάνω στη μουσική του μέλους "athange"


KRINA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τραγούδι  «SILENT TRAINS»  βασίζεται στη μουσική του μέλους «athange» που πολύ όμορφα πλαισίωσε με μπάσο το μέλος «Yuri».

 

Επειδή ήδη ανέβασα το τραγούδι στο αντίστοιχο θέμα που είχαν ανοίξει τα παιδιά, μα δε μπορώ να δω αυτά που έγραψα  όταν ανοίγω το παλιό θέμα και φοβάμαι μήπως κάνω κάτι λάθος, αποφάσισα να ανοίξω ένα νέο  (ελπίζω να μην αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα και σε αυτό το θέμα).

 

Πραγματικά κόλλησα όλο το απόγευμα με αυτή τη μουσική και άρχισα να σιγομουρμουρίζω στίχους.

 

Τους μάζεψα και σιγά σιγά απόκτησαν κάποιο νόημα για μένα.

 

Athange και Yuri, άσχετα με το τι φαντάζεστε για τη μουσική σας, θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας και με όλους όσους θελήσουν να το ακούσουν.

 

 

 

SILENT TRAINS

 

Secrets in gardens

Empty apartments

People with dirty souls

And Life passes every day

Like a train

where travelers wonder why  tickets do not cost the same

 

Open the window

Hear all the whispers  again

Is the rain

Raindrops are whistling

I wonder who’ s playing this game

 

 

Silent trains in rain

Silent trains in rain

Calling my name

Silent trains in rain

Silent trains in rain

Are calling my name

 

Calling Calling Calling

 

 

Close the window

Cause I am falling my friend

What an end

And now I see what did you mean when you clasped my hand

 

Silent trains in rain

Silent trains

Silent trains

Calling my name

 

Silent trains in rain

Silent trains

 

 

Καλές μουσικές!

test_01-06____bass____makrina_SILENT_TRAINS.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Aγαπητή φίλη κατ' αρχήν και μόνο που  κάπου σε πήγε η μελώδία είναι θετικό.

Δύο τρία πραγματάκια μόνο αφού το κομμάτι θα πρέπει να ξαναγραφεί πάνω στα μέτρα σου.

Οι πρώτες δυο στροφές  θέλουν δουλειά τόσο στα φωνητικά  όσο και στον στίχο. Καλή η ιδέα και το νόημα , πιασιάρικο αλλα προσπάθησε να φύγεις από τα κλισέ των τραίνων και της βροχής. Μ' αρέσει αλλά θα το ήθελα λιγότερο americain.  Μου αρέσουν τα διπλά φωνητικά σου απ' τη τρίτη στροφή και μετά. Γλυκίζεις και εκεί νομίζω ότι είναι το σουξέ σου. Σαν να ακούω silent dreams in rain  ή κάτι άλλο.

Θέλει δουλίτσα.

>>>>>Φιλικά athange

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητέ athange,

 

ήταν χαρά μου να μοιραστώ τα συναισθήματα, τις φράσεις και τις εικόνες που μου δημιούργησε η μουσική σου σε συνδυασμό με τη συνοδεία του "yuri".

 

Δεν έθεσα κάποιο στόχο (για το λόγο αυτό δεν απέφυγα πολλά από τα στοιχεία που επισημαίνεις) ... απλά, ηχογράφησα γρήγορα ότι αισθανόμουν (εξού και το πρόχειρο της ηχογράφησης).

 

Εάν το κομμάτι πρέπει να ξαναγραφτεί επάνω στα μέτρα μου, όπως αναφέρεις, τότε σίγουρα κάνουμε λόγο για αλλαγές ικανές να οδηγήσουν σε άλλα επίπεδα.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Με εκτίμηση

Krina

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου