Προς το περιεχόμενο

θέλω να αγοράσω monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρά σε όλους σας... θέλω να αγοράσω monitors και είμαι ανάμεσα σε δυο Focal Σόλος Be  η Ο-110D Studio Monitor Klein + Hummel

η ακόμα καλύτερα να μου προτείνεται εσείς κανένα monitor μέχρι 6.5 ιικές διαθέτω μέχρι 2000 euro για ζευγάρι... είναι πολλά τα λεφτά για μένα και θέλω να είμαι σίγουρος για αυτό p θα πάρω help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτη την κατηγορια τιμης δεν νομιζω οτι υπαρχει "κακο" μονιτορ.

Αλλα και 2000 δεν δινονται χωρις εκτεταμενη ακροαση ωστε να κρινει ο ιδιος ο αγοραστης.

Τα 2 που ανεφερες τα ακουσες ο ιδιος? Πως σου φανηκαν,ποια ηταν τα υπερ και τα κατα του καθενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τον συμφορουμίτη georgekz750...Επειδή θα  διαθέσεις αρκετά χρήματα καλό θα ήταν να τα δοκιμάσεις εσύ ο ίδιος για να δεις τι σου αρέσει...Επίσης η χρήση θα γίνει σε σπίτι ή ετοιμάζεις κάποιο studio;

 

Πάντως σίγουρος θα είσαι μόνο αν αφιερώσεις κάποιες ώρες στο να δοκιμάσεις αρκετά monitors...Αν θέλεις να σου πω και μαγαζί στην Αθήνα που επιτρέπει την δοκιμή monitors...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες...(και καλώς ήλθες)

 

Σίγουρα δεν υπάρχει "κακό" μόνιτορ σε αυτά τα λεφτά αλλά επειδή μιλάμε για ήχο θα υπάρχουν σίγουρα αντικρουόμενες απόψεις.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να ακούσεις όσα περισσότερα ζευγάρια μπορείς σε μουσικά κομμάτια που τα ξέρεις απέξω κι ανακατωτά...

 

Εγω απλά σου βάζω 2 ακόμα ζευγάρια στα υπόψην...

 

http://www.pmc-speakers.com/product.php?mode=view&pid=8

 

http://www.dynaudioacoustics.com/Default.asp?Id=9447&AjrNws=789&AjrNwsPg=1

 

 

Στο τέλος όμως ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να επιλέξεις (αφου τ'ακούσεις όλα) αυτό που ακούγεται καλύτερα σε σένα κι όχι αυτό που σου προτείνει ο καθένας απο εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akousa mono to Klein + Hummel 5.5 kai marese boro na pw alla den boresa na sximatisw gnomi giati o xoros itan 15 tertagonika peripou kai gia toso mikro ixio opos katalavenete elipe ligo baso :) alla den ksero leei oti exi ensomatomeno limiter low kai eq 2 perioxon ti noima exi na mou diorthoni ton ixo to monitor oeo? ektos an rotisa kotsana :) exw ena psefto home stoudio exw near esi 5 kai e-mu x board 49 kai irtha kipro gia doulia na mazepso lefta gia studio pira proigoumeni vdomada nord lead 2x kai thelo kala monitors kai skeftome gia mac pro 8 core basopagides anaklastes ktl.. me dio logia doulevo ews kai 16 wres tin imera merikes fores kai tha girisw ellada se kana 4 minw kai tha minw tapi kai psixremos alla tha kanw ena oniro polon xronon pragmatikotita...:)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπιτε και φανταστικε longshadow:) τα pmc εχου πολυ ενδιαφερουσα εσθιτικη αλλα μαλον πρεπι να με πεις που βρισκετε εκινω το μαγαζι που μπορο να κουσω πολα μονιτορ να κατσο να λιοσω εκη μεσα :) παντος εφχαριστο για το αμεσω ενδιαφερον σας:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το off-topic αλλά τα παραπάνω είναι απ'τα λίγα posts που με δυσκολεύουν εξίσου στα greeklish όσο και στα... ελληνικά στην ανάγνωση...  :'(

 

 

Καλή σου τύχη kuxvibes στην εύρεση σωστών monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπιτε και φανταστικε longshadow:) τα pmc εχου πολυ ενδιαφερουσα εσθιτικη αλλα μαλον πρεπι να με πεις που βρισκετε εκινω το μαγαζι που μπορο να κουσω πολα μονιτορ να κατσο να λιοσω εκη μεσα :) παντος εφχαριστο για το αμεσω ενδιαφερον σας:)

 

Μαγαζί που να έχει όλες τις εταιρείες που βγάζουν μόνιτορ δυστυχώς δεν υπάρχει..

 

Πρέπει να κάνεις "γυριστρούλα" για να τ'ακούσεις όλα...

 

(Βρες τον έλληνα αντιπρόσωπο απο το σαιτ της κάθε εταιρείας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου