Προς το περιεχόμενο

αγορά ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα... Εδώ και λίγες μέρες αγόρασα ενα πεταλι blackstar ht dual... Μπορω να πω οτι είμαι λιγο ασχετακος βεβαια... αλλα το πηρα γιατι υπεθεσα οτι ειναι ένα πεταλακι αρκετα ευελικτο και μου αρεσε και η ιδέα του δικαναλου πεταλιου... Το θέμα είναι ότι οταν το συνδεσα στον ενισχυτη μου παραλιγο να κλαψω... δε με ικανοποιησε καθολου... πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα ενισχυτη μιας και εχω εναν fender frontman 15watt. Αυτα που θα ηθελα να παίζω ειναι απο clasic rock εως και metal core με περισσοτερη εμφαση στο 2ο... ισως να εκανα και χαζομαρα που πηρα το παραπανω πεταλι αλλα ειχα την εντυπωση πως θα βοηθουσε. Λογω και της παρούσας οικονομικης καταστασης γενικα θα δυσκολευομουν να δωσω πανω απο 500 ευρω για ενισχυτη. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει.... ειδα και το mini stack της blackstar με την ht-5 λετε να βοηθήσει??? Εχει γκαζια??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ναι, με ένα οχταράκι μεγάφωνο είναι κάπως δύσκολο να φτιάξεις τον ήχο που περιγράφεις, εκτός αν μιλάμε για εντάσεις ψιθύρου.  ;)

 

Όντως θα ήταν καλύτερα να μην πάρεις το Blackstar και να επενδύσεις σε ενισχυτή.

 

Επιλογές υπάρχουν πολλές (και θα σου προταθούν από συνφορουμίτες). Σε κάθε περίπτωση φρόντισε να έχεις τουλάχιστον 12" μεγάφωνο και closed back καμπίνα. Δεν χάνεις να κοιτάξεις και στις Αγγελίες.

 

Ο ΗΤ-5 έχει αρκετά γκάζια, αλλά για συνθήκες σπιτιού και ήσυχης πρόβας μόνο. Μάλλον θα δυσκολευτείς δίπλα σε κάποιον ψιλοκάφρο ντράμμερ.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speaker emulated output

 

δηλαδη προσομοιωση καποιοας καμπινας και το συγκεκριμενο πεταλι εχει αυτη την ιδιοτητα

αν παρεις απο εκει εξοδο και μετα στον ενισχυτη σου (που θα τον εχεις στο καθαρο και με flat ρυθμισεις) πιστευω οτι αποτελεσμα που θα εχεις θα ειναι ικανοποιητικο

 

Καλησπερα  :)

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπεθεσα οτι ειναι ένα πεταλακι αρκετα ευελικτο

 

Είναι ευέλικτο  κ έχει το δικό του προσωπικό ήχο!

Και βοηθάει πολύ το ISF που έχει... ;)

 

Το έχω το πετάλι κ είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος ;D

Το βάζω σε έναν Peavey Classic 30 κ τρέμει το σπίτι  8)

 

το συνδεσα στον ενισχυτη μου παραλιγο να κλαψω

 

Όλα τα λαμπάτα πετάλια ανταποκρίνονται καλύτερα σε λαμπάτους ενισχυτές...

Ο Fenter σου απο ότι τσέκαρα δεν είναι λάμπα :-\

κ γιαυτό το πετάλι σου δεν σου βγάζει το ήχο που θέλεις

Πρέπει να πάρεις κάτι σε λάμπα ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην κοιταξω λετε κανεναν υβριδικό εεε??? οπως πχ τον vot 50vt???

 

Καλύτερα λάμπα ενισχυτή φίλε apostolishxc .

Γιατί όσες αγορές κ να κάνεις σε άλλους solid state  ενισχυτές πέρα της λάμπας....πάλι σε λαμπάτο θα καταλήξεις! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην κοιταξω λετε κανεναν υβριδικό εεε??? οπως πχ τον vot 50vt???

 

θα πετύχεις ΠΟΛΥ καλύτερο αποτέλεσμα

 

κι αν δε βρεις μαγαζί  να δοκιμάσεις και είσαι κοντά στην Αθήνα  στείλε μου ΠΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου