Προς το περιεχόμενο

Αρκετα watt και σπιτι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός του ότι είπε ο SF, που μάλλιστα πολλοί το παρακάνουν ολίγον τι με τα watt, εκτός κι αν παίζεις στο Donington συχνά δε νομίζω να χρειαστείς παραπάνω από 50w ενισχυτή. Για 'μένα τουλάχιστον σε ελληνικά gigs ένας 15-30άρης θα ήταν υπεραρκετός χωρίς να μπαίνεις και σε extra έξοδα με attenuators κλπ. Μια 2x12 για να "απλώνεσαι" και είσαι μια χαρά.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας :) και μαλλον καταλαβα πως λιγοτερα απο 50 βαττ δεν θα δημιουργησυν και πολυ μεγαλο προβλημα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τα 100 θα σου δημιουργησουν (η διαφορα ΕΝΤΑΣΗΣ ενος 50αρη και ενος 100αρη ενισχυτη ειναι αστεια,3 db ολα κι ολα αν τους εχεις βεβαια στο full,κατι που κανεις λογικος ανθρωπος δεν κανει... ;D ).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Εγω ειχα τον Engl Screamer 50W και δε μπορουσα να παιξω πανω απο το.....ενα  :-[

Τον εδωσα και πηρα τον Orange Τiny Terror 18W και δε μπορουσα να βγαλω ηχο σε λογικες εντασεις. Τον εδωσα και πηρα Fender Blues Junior που ειναι 15W και ειμαι ευχαριστημενος  ;D

παιζω στο 3 αλλα ακουγεται πολυ ωραια. Οταν εχω μεγαλυτερες απαιτησεις απλα παιζω με....guitar rig και οποιο μηχανημα θελω σε οποια ενταση θελω με.....ακουστικα!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μην ξεχνάμε πως κάποια πράγματα εξαρτώνται και από το στυλ που παίζει ο καθένας...αν κάποιος παίζει με καθαρους κ χαλαρούς overdrive ήχους, μπορεί να μην έχει πρόβλημα με έναν πολλών βαττ ενισχυτή..στην περίπτωσή μου, μένω σε μονοκατοικία, παίζω αρκετά δυνατά, αλλά δεν τολμώ να ανάψω distortion πεταλακίου σε boogie 50watt..ή ένταση ξεφεύγει τραγικά για τα αυτιά μου μέσα στο δωμάτιο, για αυτό κ παίζω πάντα στα 5watt στο σπίτι..και τα 5 με τα 50 watt έχουν κοσμοιστορική επίδραση στην ένταση, τουλάχιστον μέσα σε δωμάτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζει κάποιος με καθαρό και χτυπάει τις χορδές σαν κανίβαλος τότε και τα 5 watt μπορεί να είναι πολλά (ανάλογα με τον ενισχυτή πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να παίζεις στο 10 όπως είπαν και οι άλλοι ούτε τα 5w δε σε βοηθούν.

Απο κει και πέρα κάθε ενισχυτής αποδίδει καλύτερα σε διαφορετική ένταση οπότε ψάξτο συγκεκριμένα για όποιον ενισχυτή σε ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξτη και με την ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ των ΜΕΓΑΦΩΝΩΝ ,αυτα ειναι που κανουν τη ζημια τις περισσοτερες φορες (οσο πιο ευαισθητα τοσο πιο δυνατα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξτη και με την ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ των ΜΕΓΑΦΩΝΩΝ ,αυτα ειναι που κανουν τη ζημια τις περισσοτερες φορες (οσο πιο ευαισθητα τοσο πιο δυνατα)

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου