Προς το περιεχόμενο

Don't explain


dmilo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H αλήθεια είναι ότι δεν το είχα ξανακούσει το κομμάτι, δεν το γνώριζα. Χτες λοιπόν, κάθισα και άκουσα το αυθεντικό και είμαι ακόμη πιο εντυπωσιασμένη , dmilo! :D

Eκτός του ότι πρόκειται για ένα δύσκολο -φωνητικά- κομμάτι , η γυναίκα σου το απέδωσε με τον δικό της τρόπο και μπορώ να σου πω ότι προτιμώ τη δική της εκτέλεση , από όσες άκουσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D

 

Εξαιρετική εκτέλεση είναι και αυτή της Lisa Stansfield, πάνω στην οποία "πάτησε" για το feeling...

 

Στις 7 Αυγούστου θα βγούμε λάιβ με αυτό και άλλα δύο, στη Φλώρινα. Μόλις έχω την ηχογράφηση από την κονσόλα, θα ανεβάσω και τα τρία.

 

Ξαναματαευχαριστώ ;-)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές σκέψεις και από εμένα μιας και ανέλαβα το δύσκολο έργο του μπάσου σε αυτό το όμορφο κομμάτι.

Επειδή είναι balada συνεπώς σε αργό ρυθμό νομίζω ότι πρέπει κυρίως να κρατάω τις βασικές νότες των συγχορδιών. Μετά από το αρχικό Am, Am/G, F, E πάμε προς το Cmaj7 δια του Ab9,G9 όπου και υπάρχει μια καθυστέρηση. Εκεί ομολογώ δεν έχω κάποια ιδέα τι θα μπορούσα να προσθέσω και έτσι κρατάω την G για 3 μέτρα και ίσως να ακούγεται άδειο.

 

Αν κάποιος γνωρίζει αυτό το κομμάτι και έχει κάτι να συμβουλέψει  γενικά ή και συγκεκριμένα, θα με βοηθήσει πολύ η άποψή του.

 

Κώστας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου