Προς το περιεχόμενο

Dolphin & Fender seventies (Video by exarhos)


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ακομη τεστ/video

Εδω εχουμε μια 77αρα Stratocaster και μια Dolpin.

Iδια settings και στις δυο και παιξιμο με τη μια.

ελπιζω να σας αρεσει.

 

 

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε μου Εξαρχε χρονο με το χρονο η ικανοτητες σου και η τεχνικη σου βελτιωνονται και με εκπληξη διαπιστωνω ότι αρχιζεις να έχεις την δικη σου ιδιαιτερη τεχνικη (κατι σαν προσωπικη σου υπογραφη) που σε χαρακτηριζει Ε Ξ Α Ρ Χ Ο Σ.

Μπραβο σου

(διοτι είσαι ανθρωπος με ταλεντο συν οτι αντιπροσωπευεις επ' αξια τα παιδια της επαρχιας με ανωτερη μουσικη παιδια - αυτο ειναι προσωπικη μου διαπιστωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι τεστ/video  είναι (πέρα από το καλό παίξιμο). Συγκρίνουμε μια κιθάρα με 2 διπλούς με μία με 3 μονούς? Ή τον ενισχυτή με διαφορετικές κιθάρες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι τεστ/video  είναι (πέρα από το καλό παίξιμο). Συγκρίνουμε μια κιθάρα με 2 διπλούς με μία με 3 μονούς? Ή τον ενισχυτή με διαφορετικές κιθάρες?

 

ελα Μαραθωνιε μου! Ενα Τζαμαρισμα ειναι με δυο διαφορετικα οργανα και ιδια σετινγκς. απλα μπορεις να δεις πως καθαριζουν οι εκαστοτε κιθαρες και πως ακουγονται σε διαφορες σταθμες gain. nothing more. τωρα αν θες ακους και τον mat με δυο οργανα διαφορετικης φιλοσοφιας. :) Isega σε ευχαριστω πολυ!

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε άλλο ένα Βιντεάκι για ποικιλία   ;)

 

Ψιλοχάλια είναι ο ήχος αλλά την επόμενη φορά θα το φτιάξουμε καλύτερα  ;D

Κώστα πρέπει να σου μάθω να κρατάς σωστά την Gibson  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε ο ηχος της Fender μιας και ειμαι γνωστος φεντερακιας ;D ;D Γουσταρω το  παιξιμο σου αλλα με χαλαει το vibrato που κανεις.(Γνωμη μου παντα) Νομιζω πως ηθελε λιγοτερα και ποιο σύντομα vibratos .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αφού είδα και τα 3 βίντεο, μου έκατσε καλύτερα στο αυτί...(Μα το Δία, φωτιά θα πέσει να με κάψει)Η Gibson.

Η Fender, αν και ακούστηκε καλά την πρόδωσαν οι μαγνήτες (μάλλον) στο attack και στον όγκο που είχε να συναγωνιστεί 2πλούς.

Η Huber μου θύμισε πολύ PRS και γι'αυτό το λόγο δε μου άρεσε και τόσο.

 

Για το παίξιμο τα λόγια είναι περιττά, ΕΥΓΕ!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η Gibson είναι άπαιχτη, απο τις καλύτερες κιθάρες μου.

Το πρόβλημα με την fender είναι ότι την έφερε με σκουριασμένες χορδές,αλλά ακομα και έτσι είναι πολύ καλό όργανο, αν και δεν γουστάρω τις Fender γενικά,εξαιρείται η δικη μου  8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ffmakis,παρατήρησα οτι το headstock της Black Beauty σου "φλέρταρε" επικίνδυνα με τον πάγκο... ;D

 

Σοβαρά τώρα,πρόσεχε πολύ γιατί τα headstock των Les Paul είναι πολύ ευαίσθητα σε χτυπήματα...

 

Η κιθάρα σου μου θύμισε μια original Black Beauty του '59 που είχα κάποτε στη συλλογή μου και αν και την πούλησα για πάρα πολύ καλά λεφτά,μου λείπει απίστευτα...Μήπως ξέρεις πόσο ζυγίζει η κιθάρα σου?Απ΄όσο άκουσα έχει φοβερό ήχο...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα σου μου θύμισε μια original Black Beauty του '59 που είχα κάποτε στη συλλογή μου και αν και την πούλησα για πάρα πολύ καλά λεφτά,μου λείπει απίστευτα...Μήπως ξέρεις πόσο ζυγίζει η κιθάρα σου?Απ΄όσο άκουσα έχει φοβερό ήχο...

 

Φίλε SF δεν έχω ζυγαριά ούτε με ενδιαφέρει το βάρος της στο περίπου 4,5 κιλά.

Την συγκεκριμένη les paul μερικοί φίλοι δεν την εκτίμησαν σωστά.

Και  πέρασε στα χέρια μου  ;)

Επίσης αρκετοί "ειδικοί" λένε οτι η χρονιά δεν είναι καλή και το κρασί απαίσιο  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου