Προς το περιεχόμενο

Orchestral Voices για όλα τα Motif!


Wind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις κυκοφόρησε μια πολύ ποιοτική συλλογή με ήχους για τα Yamaha Motif (ES,XS).

Συνεργάστηκαν δύο έμπειροι μουσικοί ο ένας Ιταλός και ο άλλος Γάλλος ο γνωστός Joel Borg

που διευθύνει το γαλλόφωνο Motif site http://pagesperso-orange.fr/moessieurs/

 

Η συλλογή είναι διαθέσιμη εδώ

 

http://www.alessandrolamuraglia.it/sounds.html

 

Ο Joel έχει ήδη στείλει δύο videos στο youtube

 

 

Ελπίζω να σας αρέσει!

Γιάννης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έγχορδα είναι εξαιρετικά. Και απ' ότι είδα στο link μπορεί κάποις να αποκτήσει τη συλλογή μόνο με 25 euro. Όσοι έχετε motif μη διστάσετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς απο τα βιντεάκια του YouTube δεν μπορεί να φανεί η ποιότητα των ήχων σε σχέση με αυτό που ήδη υπάρχει στο Μοτίφ.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άκουσα , δεν μπορώ να πω οτί με εντυπωσιάζουν , αλλά για 25 ευρώ είναι μια χαρά. Δυστηχώς ψάχνω πιο soundtrack ήχους , πχ ενά αρκετά άγριο French Horn που σα δείγμα δεν υπάρχει στο Μοτίφ. Με βλέπω να τους σαμπλαρω μόνος μου.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως οι ήχοι μου άρεσαν.

Ωστόσο η τιμή είναι 25 ευρώ ΣΥΝ ΦΠΑ.

Δηλαδή 29,75 ευρώ τελική.

 

Επίσης έχω την εντύπωση πως αυτοί οι ήχοι δεν παρουσιάζονται τώρα αλλά έχουν κα'να εξάμηνο που ο Ιταλός τους έχει κυκλοφορήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλοί ήχοι κρίνοντας από τα samples που υπάρχουν στο link που έδωσες (πράγματι αδικούνται στα βίντεο).

 

Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση είναι η αρτιότητα των ήχων παρόλο που οι δημιουργοί επέλεξαν να μη χρησιμοποιήσουν insert effects! Αυτό δείχνει πως με σωστό προγραμματισμό τα εφε είναι περιττά (τουλάχιστον στo Motif  ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου