Προς το περιεχόμενο

Στουντιο με booth για ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα  :)

Ξερετε κανενα στουντιο που να εχει ξεχωριστό booth για τα ντραμς, ωστε να γινεται ταυτοχρονη ηχογραφηση κιθαρας [π.χ.] με ντραμς? Η να έχει και παραπάνω booths αν υπαρχει  :P

 

Εχω καποια υποψην μου αλλα δεν μου αρεσουν τοσο πολυ ο ηχος, οι υπηρεσιες κλπ που προσφερουν οποτε θελω να κοιταξω και αλλα  :)

 

Υ.Γ. Η ερωτηση έχει να κάνει με ενα αλλο θρεντ που λεγατε για τροπους ηχογραφησης και εγινε αναφορα και σε ταυτοχρονη ηχογραφηση ολων των μελων. Ε κατι τετοιο ψαχνω  ;D

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το esoteron που ειναι καπου στην δαφνη εχει ξεχωριστο θαλαμο για τυμπανα.

δεν θυμαμαι ουτε διευθυνση ουτε τιποτα.

 

αυτο που μπορω να σου πω με βεβαιοτητα ειναι πως τα παιδια ειναι πολυ πολυ ευγενικα και πως καταφερνουν να παρουν καλο ηχο απο οτι εχουν μεσα στον χωρο. :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κανει καποια αναζητηση και δεν βρηκες τιποτα....?......

τουλαχιστον στο google?

 

Γενικα με τα στουντιο στην αθηνα εχω ψαξει ααααααπειρο καιρο και οσα πλεον ξερω ,που ειναι και αρκετα, δεν εχουνε. Απλα ολο και ακουω που και που καποια αλλα ειτε καινουρια ,ειτε πιο καταχωνιασμενα και λεω μηπως εχει κανενα απο αυτα.

 

το esoteron που ειναι καπου στην δαφνη εχει ξεχωριστο θαλαμο για τυμπανα.

δεν θυμαμαι ουτε διευθυνση ουτε τιποτα.

 

αυτο που μπορω να σου πω με βεβαιοτητα ειναι πως τα παιδια ειναι πολυ πολυ ευγενικα και πως καταφερνουν να παρουν καλο ηχο απο οτι εχουν μεσα στον χωρο. :)

 

Το ξερω το εσοτερον. Χαχα επεσες μεσα σε αυτα που ηξερα  :P

 

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ πολύ. Καποια ιδιαιτερη προτίμηση για αυτα?

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο ξέρω καποια απο αυτα μπορει να μην έχουν booth για drums αλλα μπορει να κανω και λαθος φυσικα. Ευχαριστω πολυ και πάλι  :)

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι για ηχογραφηση απλου demo η χρηση η οχι booth δεν εχει μεγαλη διαφορα μιας και τα μικρα booth δεν θα εχουν καλο αποτελεσμα στην ηχογραφηση ντραμς. Αρα οπουδηποτε booth ειναι ικανοποιητικο.

 

Με ενα μικρο booth περιοριζεται το 'bleed' μεταξυ των οργανων αλλα τα ντραμς δεν ειναι οτι καλυτερο σε ηχογραφηση.

 

Συνηθως γινεται το αναποδο, μεσα σε μικρα booth μπαινουν οι ενισχυτες και η ντραμς ηχογραφειται στο μεγαλο δωματιο για καλυτερο ambience.

 

Ηχογραφηση live δεν σημαινει μικροτερο κοστος, απλα ισως δημιουργει καλυτερη αισθηση στον μουσικο, συνηθως ειναι πιο χρονοβορο απο μια ηχογραφηση ξεχωριστα.

 

 

Νικος

 

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και μια προσωπικη εκτιμηση.Ειμαι υπερ της συνολικης εγγραφης.Μεσα στον χωρο.Χωρις θαλαμους .

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου