Προς το περιεχόμενο

αγορα φτηνου midi keyboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι τελειως ασχετος με πληκτρα(μπασιστας ειμαι) αλλα θελω ναγορασω ενα midi ετσι για να χτυπαω κανα πληκτρο να χερομαι :P διαθετω μεχρι 100 ευρω αντε και λιιγα παραπανω..

πηρε το ματι μου αυτο http://www.thomann.de/gr/maudio_oxygen_49_3rd_gen.htm

τι λετε?θελω να εχω την δυνατοτητα να αλλαζω ηχους(πχ μεταλλοφωνο..)τι πρεπει να εχει οπωσδηποτε ενα midi?χριαζομαι και καλη καρτα ηχου?επισης προγραμματακι για το pc θα εχει μεσα η θα το βρω απο αλλου?οτι αλλη χρησιμη πληροφορια δεκτη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα χτύπα αυτό που έχει δικούς του ήχους και ενσωματωμένη κάρτα ήχου με είσοδο για μικρόφωνο και κιθάρα-μπάσσο και σου δίνει και πρόγραμμα ηχογράφησης και είσαι κομπλέ.

http://www.tonyskeyboards.gr/default.asp?static=3&Product_ID=761

Τη δυνατότητα να αλλάζεις ήχους την έχεις σε όλα εφόσον στην ουσία χρησιμοποιέις τα πλήκτρα για να αλάζεις ήχους που έχεις φορτομένους σε κάποιο VSTi πρόγραμμα στο PC σου. Το Keystudio έχει ενσωματωμένο έναν καλό ήχο πιάνου με τον οποίο μπορείς να παίζεις και χώρις PC αλλά νομίζω ότι είδα κάπου να λέει ότι έχει και ακόμη 128 GM ήχους , δηλαδή μετριας εώς κακής ποιότητας ήχους midi . Αnyway μαζί με την καρτούλα ήχου που πρόσφέρει (δυνατότητα περαν της ηχογράφησης να παίζεις με ήχους από το PC και να τους ακούς με μικρή καθυστέρηση) πιστεύω ότι θα σε βολέψει περισσότερο από το απλό oxygen και δεν θα σε βάλει σε μπελάδες να ψάχνεις για προγράμματα ωστε να ακούσει ήχο.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

ευχαριστω, φαινεται καλη λυση! Ψαχνω ομως κατι πιο φτηνο μιας και μελλοντικα θα παρω μια καρτα ηχου. Αν συνδεσω το m-audio oxygen στο laptop για ποση καθυστερηση στον ηχο μιλαμε? ειναι αισθητη ωστε να βγαινεις εκτος τεμπο η να αποσυγχρονιζεσαι απο τα αλλα οργανα?δεν βρηκα απαντηση οσο και αν εψαξα.. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχεις μεγάλη καθυστέρηση και δεν θα μπορείς να παιξεις.

Μιλάμε για πάνω απο 50ms. Βέβαια μπορείς να δοκιμάσεις και με τους ASIO4ALL drivers

και να έχεις πολυ καλύτερα αποτελέσματα αλλά και πάλι δεν είναι αυτη η λύση.

Στην τελική κάποια στιγμή θα χρειαστείς μια κάρτα ήχου με low latency ASIO Drivers.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Καλησπερα... Τυχαια κοιτουσα το forum λογο του οτι εχω φτιαξει ενα δωματιο του σπιτιου μου home studio με ολα τα απαραιτητα απλα θελω να αλλαξω την καρτα ηχου και να παρω μια για χρηση κυριος midi ηχογραφισης με επαγκελματικα αποτελεσματα. Καθως φυσηκα θα ηθελα  να ηχογραφω και μια κιθαρα σε πολη καλη ποιοτητα. Αλλα συγκεκριμενα θελω την χρηση της σε live για να την συνοδεψω με ορχηστρικα instruments.

Με τα πολλα εχω καταληξει σε αυτην που αναφερατε προηγουμενος. Την Audio KOntrol 1....

Να προχωρησω στην αγορα της..? Θα με καλυψει?

 

Θα χαρω πολυ να δω καποια απαντηση σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου