Προς το περιεχόμενο

Jimmy Page's '59 Les Paul a.k.a. #1.


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον "κρουστό" τον έχω ξαναδεί σε Live νομίζω Phil Collins....

 

Για τον Page ισχύει το..... "πές μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις"

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

νομίζω είσαι ο Γκιμπσονίδης :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=177976.0

 

 

λες ε ?? χαχα πολυ ωραιο το λινκ........σε ευχαριστω  :P :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο βίντεο μου φαίνεται εντελώς..."κομμάτια"...  :-\

(δείτε πχ στο 2:46)

 

 

{offtopic}: μόνο σε μένα φαίνεται τελείως psycho o "κρουστός" του Eric Clapton; Είναι ... σεσημασμένη φάτσα κι από άλλα live... ;D {/offtopic}

 

+1 και στα δύο, ο JP παίζει κάτι πρασινάδες στο σόλο :)

 

κορυφή είναι και ο τύπος με το headless που έχει βάλει το τσιγάρο μετά το nut  :D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω κατα ποσο θα σας ενδιαφερει αυτο το ποστ για αυτο και δεν το ανεφερα εξαρχης...

 

ο page βγαζει βιβλιο. 2500 κομματια υπογεγγραμενα με τα 350 πρωτα να ειναι ειδικες εκδοσεις με παραξενο δερμα και δεν συμμαζευεται. Φυσικα τα πρωτα 350 εγιναν καπνος μετα απο λιγες μερες.

 

η τιμη για τα πρωτα 350 ητω 695 αγγλικες λιρες

 

εγω παρηγγηλα την φτωχικη εκδοχη στις 395 λιρες. οχι οτι μου δοθηκε και ποτε η ευκαιρια να τολμησω να σκεφτω να παρω την ακριβοτερη version γιατι ηταν sold out.

 

http://www.genesis-publications.com/jimmy-page-zoso-limited-edition-book/

 

σιγουρα μιλαμε για αρκετα λεφτα παρολο που τα βιβλια ειναι χειροποιητα. μιλαμε για αντικειμενα αξιας συλλεκτικης και για πολλους συναισθηματικης.

 

η συγκρκιμενη εταιρια εχει βγαλει πολυ πραμα και παντα δουλευει με αυστηρα περιορισμενες εκδοσεις.

 

χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι το I, me, mine του George Harrison 2000 κομματια το 1980 τωρα δεν παιζει να το βρεις κατω απο 4000$

 

το βιβλιο ηταν να ερθει ιουλιο (η παραγγελικα εγινε απριλιο) αλλα τελικα θα αρχισουν να στελνουν στα μεσα σεπτεμβρη.

 

 

edit: η τιμη ανεβηκε εγω 395+15 μεταφορικα πληρωσα παντως  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο page βγαζει βιβλιο. 2500 κομματια υπογεγγραμενα με τα 350 πρωτα να ειναι ειδικες εκδοσεις με παραξενο δερμα

 

Ωχ, ωχ, ωχ... Δεν είναι καλά αυτά από τον Page. Ανθρώπινο θα είναι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, ωχ, ωχ... Δεν είναι καλά αυτά από τον Page. Ανθρώπινο θα είναι...

 

Κι'εσένα αν σου προσφέρανε $2-3,000.000.00 "με τα ΧΙΛΙΑ" θα το΄κανες... ;)

 

Επιτέλους,κάποια στιγμή -ειδικά εδώ στην Ελλάδα- πρέπει να "απενοχοποιηθεί" η εμπορική πλευρά ενός καλλιτέχνη ή ενός συγκροτήματος.Έχω βαρεθεί ν΄ακούω για καλλιτέχνες που ασχολούνται επαγγελματικά με τη μουσική (ή με οποιοδήποτε άλλο είδος τέχνης),- τάχα μου - μόνο για την ψυχή της μάνας τους...(Θυμάμαι σ΄άλλο thread που "κράζανε" μερικοί την ΑΕΠΙ για τα δικαιώματα...)

 

Δεν είναι καθόλου κακό να έχεις πολλά λεφτά.Το (πολύ) κακό είναι να μην έχεις(μία τουλάχιστον στοιχειώδη) αυτογνωσία και την ικανότητα να εκτιμήσεις και να διαχειριστείς την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι...

 

Εκτός κι αν νομίζεις οτι και ο Jimmy μόνο...για την ψυχή της μάνας του ασχολήθηκε επαγγελματικά με τη μουσική... ;)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και στα δύο, ο JP παίζει κάτι πρασινάδες στο σόλο :)

 

κορυφή είναι και ο τύπος με το headless που έχει βάλει το τσιγάρο μετά το nut  :D

 

Ο παλιο beck είναι....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εσένα αν σου προσφέρανε $2-3,000.000.00 "με τα ΧΙΛΙΑ" θα το΄κανες... ;)

 

Επιτέλους,κάποια στιγμή -ειδικά εδώ στην Ελλάδα- πρέπει να "απενοχοποιηθεί" η εμπορική πλευρά ενός καλλιτέχνη ή ενός συγκροτήματος.Έχω βαρεθεί ν΄ακούω για καλλιτέχνες που ασχολούνται επαγγελματικά με τη μουσική (ή με οποιοδήποτε άλλο είδος τέχνης),- τάχα μου - μόνο για την ψυχή της μάνας τους...(Θυμάμαι σ΄άλλο thread που "κράζανε" μερικοί την ΑΕΠΙ για τα δικαιώματα...)

 

Δεν είναι καθόλου κακό να έχεις πολλά λεφτά.Το (πολύ) κακό είναι να μην έχεις(μία τουλάχιστον στοιχειώδη) αυτογνωσία και την ικανότητα να εκτιμήσεις και να διαχειριστείς την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι...

 

Εκτός κι αν νομίζεις οτι και ο Jimmy μόνο...για την ψυχή της μάνας του ασχολήθηκε επαγγελματικά με τη μουσική... ;)

 

Βέβαια υπάρχει και η διαφορά του ότι ο Page έβγαζε φράγκα από κάτι που γούσταρε και ακόμα και τα εκτός rock session-ιλίκια του ήταν σε μουσικά πλαίσια που οι περισσότεροι από 'μας θα βρίσκαμε τουλάχιστον αποδεκτά. Από την άλλη, κι εφόσον αναφέρεσαι για την ελλάδα, εδώ πέρα βγάζω φράγκα σημαίνει παίζω σε μπουζουξίδικο, συνήθως καθαρά από βιοποριστική ανάγκη και όχι γούστα. Και πάλι δεν μιλάμε για περιουσίες.

 

Για βιβλία, περίεργες συμμετοχές και λοιπά "εμπορικά" πραγματικά υπάρχουν πολλοί που κράζουν αλλά εδώ που ζούμε είναι αναμενόμενο. Τόσους βγάλαμε ατάλαντους και ναρκωτικάκηδες, εκεί θα κολλήσουμε.

 

Αντιπαρέρχομαι όμως γιατί πάμε σε άλλο θέμα γενικώς και χαλάω και το topic.

 

Off topic τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εσένα αν σου προσφέρανε $2-3,000.000.00 "με τα ΧΙΛΙΑ" θα το΄κανες... ;)

 

Επιτέλους,κάποια στιγμή -ειδικά εδώ στην Ελλάδα- πρέπει να "απενοχοποιηθεί" η εμπορική πλευρά ενός καλλιτέχνη ή ενός συγκροτήματος.Έχω βαρεθεί ν΄ακούω για καλλιτέχνες που ασχολούνται επαγγελματικά με τη μουσική (ή με οποιοδήποτε άλλο είδος τέχνης),- τάχα μου - μόνο για την ψυχή της μάνας τους...(Θυμάμαι σ΄άλλο thread που "κράζανε" μερικοί την ΑΕΠΙ για τα δικαιώματα...)

 

Δεν είναι καθόλου κακό να έχεις πολλά λεφτά.Το (πολύ) κακό είναι να μην έχεις(μία τουλάχιστον στοιχειώδη) αυτογνωσία και την ικανότητα να εκτιμήσεις και να διαχειριστείς την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι...

 

Εκτός κι αν νομίζεις οτι και ο Jimmy μόνο...για την ψυχή της μάνας του ασχολήθηκε επαγγελματικά με τη μουσική... ;)

 

Δεν το 'πιασες το υποννοούμενο. :) :) :)

Αστειεύτηκα για το "παράξενο δέρμα" που έλεγε ο συνφορουμίτης, δεδομένης της φημολογούμενης εμπλοκής του Pagey με τον Aleister Crowley...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου