Προς το περιεχόμενο

αναμεσα στα εξης μπασα...


ex-sedcomet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α) Αν έχεις τη σωματική διάπλαση και τα κότσια, παίζεις με Thunderbird.

β) Αν θέλεις κάτι σε Fenderοειδές παίρνεις / φτιάχνεις ένα σε στυλ από αυτά που παίζει ο Chi Cheng των Deftones.

 

Εγώ αυτό θα έκανα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

β) Αν θέλεις κάτι σε Fenderοειδές παίρνεις / φτιάχνεις ένα σε στυλ από αυτά που παίζει ο Chi Cheng των Deftones.

 

Δυστυχώς δε παίζει πια ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε παίζει πια ο άνθρωπος.

Συγγνώμη, έχεις δίκιο. Έπαιζε ......

Πολύ χλωμό να ξαναπαίξει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιζω το squier classic vibe jazz bass,και για ενισχυτη θα εδινα κατι παραπανω και θα αγοραζα αυτον εδω:

 

http://www.thomann.de/gr/fender_rumble_15.htm

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω πολυ για τις συντομες απαντισεις. το ξερω οτι ειναι τελιος διαφορετικα αλλα μιας και δεν εχω την ευκαιρια να δοκιμασω κανενα απο αυτα απευθεινομαι εδω για να μου πειτε ποιο εχει καλυτερη φημη,το thunder ειναι βαρυ ετσι; , το dean και εγω το απεκλεισα απο την αρχη αλλα ειπα να το βαλω στις επιλογες μου μηπως εχει κανα κρυφο χαρισμα,

τωρα για τα αλλα σκευτομαι οτι μιας και ειναι πιο κλασσικα(fender squier) θα ειναι πιο ποιοτικα,γιατι με εναν presicion να μην μπορω να παιξω μεταλ και ροκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω πολυ για τις συντομες απαντισεις. το ξερω οτι ειναι τελιος διαφορετικα αλλα μιας και δεν εχω την ευκαιρια να δοκιμασω κανενα απο αυτα απευθεινομαι εδω για να μου πειτε ποιο εχει καλυτερη φημη,το thunder ειναι βαρυ ετσι; , το dean και εγω το απεκλεισα απο την αρχη αλλα ειπα να το βαλω στις επιλογες μου μηπως εχει κανα κρυφο χαρισμα,

τωρα για τα αλλα σκευτομαι οτι μιας και ειναι πιο κλασσικα(fender squier) θα ειναι πιο ποιοτικα,γιατι με εναν presicion να μην μπορω να παιξω μεταλ και ροκ;

 

Μπορεις ανετα να παιξεις metal,rock με P BASS,οπως και με jazz bass κλπ

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thunderbird είναι για μένα το πιο δυσκολόπαιχτο, όλα του τα έχει χορταστικά και μεγάλα, το Jazz από την άλλη το πιο ευκολόπαιχτο...

 

Όσο για το "P" και metal, όταν το έχουν χρησιμοποιήσει τόσοι και τόσοι metal-αδες με τόση επιτυχία δεν μπορεί να στέκεσαι στην προσωπική γνώμη ενός μέλους του forum!

Βέβαια πολλοί προτιμούν το PJ (και εγώ μέσα σε αυτούς) αλλά η άποψη ότι το P δεν κάνει για metal δεν στέκει πουθενά.......

 

Και το Jazz το τιμούσε ο Ian Hill και οι Riot και πολλοί ακόμα.... Και τα 3 κάνουν αρχηγέ...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα'θελα πολυτ να δοκιμασω το thunder ρε γμτ αλλαδεν το βρισκωστη θεσσαλονικη, η ερωτιση γιατι δεν μπορουν μεταλ τα πρε... ηταν προς αυτον που το ποσταρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου