Προς το περιεχόμενο

αναμεσα στα εξης μπασα...


ex-sedcomet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα'θελα πολυτ να δοκιμασω το thunder ρε γμτ αλλαδεν το βρισκωστη θεσσαλονικη, η ερωτιση γιατι δεν μπορουν μεταλ τα πρε... ηταν προς αυτον που το ποσταρε

Αυτός που το πόσταρε έγραψε την εξής απάντηση. Αν σε καλύπτει εσένα, συνέχισε να το συζητάς.

 

Καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου εγω...τωρα δεν εχω εντρυφισει και στο θεμα ;D

 

Αυτό το έχεις διαβάσει πάντως;

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172001.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω το t-bird του Sixx, και αν και το σχήμα όντως είναι άβολο και δύσκολα παίζεις χαμηλά/ψηλά/πες το όπως θες στην ταστιέρα, το βάρος είναι ελάχιστο, πιθανότατα το ελαφρύτερο μπάσσο που είχα. Έχει ένα θέμα neckdive, αλλά με μια απλή και γρήγορη μετακίνηση του strap button έρχεται και κάθεται μια χαρά, οπότε δεν το λαμβάνω υπ'όψην. Από ήχο είναι ολίγον τι λασπουριά και μπασσαδούρα αλλά με τόσα μπλιμπλίκια που υπάρχουν το φέρνεις όπου θες, δεν είναι τόσο μονοδιάστατο όσο φημίζεται.

 

Στη θέση σου, βέβαια, θα'παιρνα το CV. Το P.  :P

 

 

Όσο για τα precision στο metal/rock κλπ., γενικώς έχουν την ιδιότητα να κάθονται άψογα σε οποιοδήποτε περιβάλλον. Και φυσικά πολλά απ'αυτά που ακούτε στη metal/rock είναι ηχογραφημένα με P.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παιδια!!!Μην με θαβετε ρε!!!Για την Ροκ ηξερα οτι παιζει πολυ το Πρεσισιον..Για την μεταλ το αγνωουσα :D :'( :-X

Μην παρουμε και το παιδι στο λαιμο μας ;)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παρουμε και το παιδι στο λαιμο μας ;)

 

Όσο δεν εκφράζεις την άποψη σου ΤΟΣΟ απόλυτα χωρίς όπως λες να έχεις "εντρυφήσει" δεν νομίζω να υπάρχει φόβος να πάρουμε κανέναν στον λαιμό μας....  ;)

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια νομιζω οτι θυξαμε σε προηγουμενο ποστ τα περι ορεξεως...Νομιζω οτι σε καθε ποστ εμπεριεχεται και το προσωπικο γουστο...νομιζω οτι αν ενας διαβασει ολοκληρο το thread θα παρει μια γενικη ιδεα...Αυτο που πρεπει να πουμε στο παιδι περα απ την επιλογη που θα κανει ειναι τα χαρακτηριστικα του καθε μπασου επειδη μπορει να τα αγνοει...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να το τραβήξω το θέμα, επειδή είσαι παρεξηγιάρης και νομίζεις πως έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, που δεν ισχύει μιας και δε σε ξέρω κ από χτές.

 

Αλλά, όταν λες κάποια απόλυτη άποψη, όπως πχ, το precision δεν κάνει για μέταλ, με warwick δε μπορείς να παίξεις τζαζ, δεν είναι θέμα προσωπικής άποψης ή γούστου, αλλά θέμα άγνοιας δικής σου (την οποία και παραδέχεσαι μετά!) και παίρνεις στο λαιμό σου κάποιον καινούριο που δεν ξέρει όπως εδώ καλή ώρα. Αποτέλεσμα δημιουργούνται ολόκληρες θεωρίες για μπάσα καλά για μέταλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ξεκολλάτε...

Ο παιχταράς κάνω τη διαφορά.....

Οχι τα μπάσα.

 

Δεν θέλω να το τραβήξω το θέμα, επειδή είσαι παρεξηγιάρης και νομίζεις πως έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, που δεν ισχύει μιας και δε σε ξέρω κ από χτές.

Με όσους γνωρίζεις χθές δηλαδή παρεξηγιέσαι;

Ευτυχώς που σε ξέρω παλιότερα ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το t-bird του Sixx, και αν και το σχήμα όντως είναι άβολο και δύσκολα παίζεις χαμηλά/ψηλά/πες το όπως θες στην ταστιέρα, το βάρος είναι ελάχιστο, πιθανότατα το ελαφρύτερο μπάσσο που είχα. Έχει ένα θέμα neckdive, αλλά με μια απλή και γρήγορη μετακίνηση του strap button έρχεται και κάθεται μια χαρά, οπότε δεν το λαμβάνω υπ'όψην. Από ήχο είναι ολίγον τι λασπουριά και μπασσαδούρα αλλά με τόσα μπλιμπλίκια που υπάρχουν το φέρνεις όπου θες, δεν είναι τόσο μονοδιάστατο όσο φημίζεται.

 

Στη θέση σου, βέβαια, θα'παιρνα το CV. Το P.  :P

 

 

Όσο για τα precision στο metal/rock κλπ., γενικώς έχουν την ιδιότητα να κάθονται άψογα σε οποιοδήποτε περιβάλλον. Και φυσικά πολλά απ'αυτά που ακούτε στη metal/rock είναι ηχογραφημένα με P.  ;)

 

 

ενταξει,το προβλημα με τα κατω ταστα δεν ειναι τοσο μεγαλο(δεν θα παιζω μπουζουκι ετσι και αλλιος αλλα το προβλημα neckative ειναι κατι, το strap button που μπορει να μπει ωστε να μην υπαρχει το προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά, όταν λες κάποια απόλυτη άποψη

Ακριβως εκει οφειλεται η παρεξηγηση...ΔΕΝ ειμαι απολυτος σε τιποτα...Οτι γραφω ειναι προσωπικη αποψη και γουστο...Δεν σημαινει οτι ειναι νομος...Ρε κοπελλια...Μιλας με ενα ανθρωπο που εχει βαρεθει το Warwick του και σκεφτεται να παρει Dan Armstrong short scale ;D

Για μενα το ποιο σημαντικο πραγμα σε ενα οργανο ειναι το ποσο ευκολοπαικτο ειναι...Μετα τα αλλα... ;D

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου