Προς το περιεχόμενο

αναμεσα στα εξης μπασα...


ex-sedcomet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλας με ενα ανθρωπο που εχει βαρεθει το Warwick του και σκεφτεται να παρει Dan Armstrong short scale ;D

Μίλα μαζί μου  ;)  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για short scale απευθυνθείτε στον large στη ψυχή οντιοκώστα ^^

Με πρόλαβε :P

 

Σόρυ sedcomet για το θέμα, κάπου υπάρχει ένα που λέει για το στραπ μπάτον στα thunderbird (αλλά μπορεί να ναι και στο talkbass) αλλά η μνήμη μου δε με βοηθάει τώρα, την εξάντλησα σε σαχλαμάρες. Πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το t-bird του Sixx, και αν και το σχήμα όντως είναι άβολο και δύσκολα παίζεις χαμηλά/ψηλά/πες το όπως θες στην ταστιέρα, το βάρος είναι ελάχιστο, πιθανότατα το ελαφρύτερο μπάσσο που είχα. Έχει ένα θέμα neckdive, αλλά με μια απλή και γρήγορη μετακίνηση του strap button έρχεται και κάθεται μια χαρά, οπότε δεν το λαμβάνω υπ'όψην. Από ήχο είναι ολίγον τι λασπουριά και μπασσαδούρα αλλά με τόσα μπλιμπλίκια που υπάρχουν το φέρνεις όπου θες, δεν είναι τόσο μονοδιάστατο όσο φημίζεται.

 

Στη θέση σου, βέβαια, θα'παιρνα το CV. Το P.  :P

 

 

Όσο για τα precision στο metal/rock κλπ., γενικώς έχουν την ιδιότητα να κάθονται άψογα σε οποιοδήποτε περιβάλλον. Και φυσικά πολλά απ'αυτά που ακούτε στη metal/rock είναι ηχογραφημένα με P.  ;)

 

το πηρες απο ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα το είχα και εγώ σε ένα Spector Rex-4.

Αλλά δεν χρειάστηκε να αλλάξω θέση σε strap-button. Λύθηκε όταν πέρασα την ζώνη μπροστά από το σώμα του μπάσου όπως αυτή φεύγει από το πίσω strap-button....

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο βολεύει άλλους όσο βόλεψε εμένα!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεβιδώνεις το υπάρχον και το μετακινείς στο neck joint, είτε πλαγίως με μια τρύπα στο ξύλο απ'την πλευρά που φεύγει το μανίκι, ή πάνω στο neck plate. Και όχι, δεν το πήρα από ελλάδα.

 

Παρεμπιπτόντως, δεν χρειάζεται να παίζεις "μπουζουκίσια" για να χρειάζεσαι καλύτερη πρόσβαση ψηλότερα στην ταστιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου