Προς το περιεχόμενο

επιλογη λαπτοπ


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έχω ένα Acer εδώ και 3,5 χρόνια το οποίο με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Επίσης στο παλιό Acer της κοπέλας μου έχω φορτώσει W7 και πάει τρέχοντας. Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι τα Acer μια χαρά είναι.

 

συμπεράσματα περί αξιοπιστίας δεν βγαίνουν ούτε από ένα, ούτε από δύο κομμάτια...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κοιτάξεις και τους i5, είναι εξαιρετικοί επεξεργαστές, και θα βρείς και περισσότερους υπολογιστές με αυτούς επάνω οπότε έχεις και περισσότερες επιλογές. Τους acer ούτε εγώ θα στα πρότεινα, αλλά ούτε και τα Vaio που κοίτα ζες αρχικά γιατί ο χρόνος ζωής είναι 2 χρόνια(όσο και η εγγύηση :)) και στο λέω απο προσοπική πείρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά μου παραγγέλνω γύρω στα 15 λαπτοπ ετησίως , για διάφορα τμήματα και άρα συνθήκες εργασίας. λαπ για Α μανατζερς προφανώς δουλεύουν πιο νορμαλ απο λαπ άλλων χρηστων και απο τμήμα σε τμήμα άλλος φόρτος . Παίρνβ η HP  η toshiba  με εξαίρεση 4-5  sony vaio και 3 acer  σε βάθος 3 ετίας .

     λοιπόν , ότι πήρα πέρσι βγήκε αναξιόπιστο.  ακόμη και πανάκριβα μοντέλα έβγαλαν πρόβλημα . οπότε συμβουλή μου , πάρε αυτό με την καλύτερη εγγύηση/αντιπροσωπία .

       Toshiba δε θα σε παιδέψουν αν έχει πρόβλημα .

       Acer , μέχρι πρότινος τα έστελναν για το παραμικρό Ιταλία , δε θα στο πρότεινα .

       HP  καλή , και νομίζω εδώ και ένα χρόνο και στο πλαίσιο για σέρβις ( πήραν τα δικαιώματα ).

        Dell  έχω ακούσει πολύ καλα πράγματα .

Σε γενικές γραμμές όμως , λόγο κρίσης ο ποιοτικός έλεγχος σε ΟΛΕΣ τις εταιρίες είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα σε σχέσει με 3 χρόνια πριν .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το θέμα τις εγγύησης είναι μεγάλο θέμα.άλλοι δίνουν εγγύηση μόνο ανταλλακτικά μετά τον πρώτο χρόνο. Τώρα παω μουλτιραμα. Ευχαριστώ πολύ. Στείλτε μου τις συμβουλές της τελευταίας στιγμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αξιοπιστία τους δεν γνωρίζω βέβαια, και θα προτιμούσα κάτι με πιο γρήγορο σκληρό δίσκο πιστέυω σε καλύπτει...

 

http://goo.gl/bKTS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποια η άποψη σας για τα turbo-χ ;

Μακρυά, εκτός εαν μένεις απέναντι από το service της πλαίσιο.

 

disclaimer - μιλώ πάντα από προσωπική πείρα η οποία δεν περιλαμβάνει πάνω από 3 κομμάτια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου