Προς το περιεχόμενο

Αγορά Monitor για το σπίτι??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά έχω τα Behringer, καλά ειναι...

 

Αλλά μάλλον θα πρότεινα τα KRK διοτι ειναι πιο pro brand....αλλά εχουν μικρότερη

ισχύ (το οποιο ειναι ΠΑΡΑ πολύ σχετικό ομως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι δεν αμφιβαλλω αλλα μηπως τα ''αντιστοιχα'' KRK θα κόστιζαν και πολύ παραπάνω..?

τα behringer γενικα ειναι πολύ VFM

αλλες ιδεες-γνωμες από αλλους?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yamaha hs 80m η τα 10m χωρις δευτερη σκεψη, σε σχεση με τις μουφες behringer k krk. πεταμενα λεφτα

 

http://www.gearslutz.com/board/electronic-music-instruments-electronic-music-production/514514-berhinger-truth-b3030a-monitors.html

 

http://www.gearslutz.com/board/low-end-theory/67178-krk-rp8-yamaha-hs80.html

 

Τα hs 80 ειναι η συνεχεια των θρυλικων NS 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@beeros05

 

Στα 300€ δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο από τα fostex pm 05 mkII.

(Tα έχω συγκρίνει την ίδια μέρα με τουλάχιστον άλλα 10 ζευγάρια όπως yamaha, behringer, samson, tascam κλπ)

 

Για τον φίλο που ψάχνει κάτι στα 80€, μπορεί να κοιτάξει τα Multimedia ηχεία της JBL. Έχω στο σπίτι και είναι αξιοπρεπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ανοιχτηκε (ξανα) το θεμα τον studio monitors για σπιτι εχει κανεις να μου προτείνει κανα vfm ζευγος studio monitors?

 

Για δες κι αυτό

 

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?products_id=3304

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yamaha hs 80m η τα 10m χωρις δευτερη σκεψη, σε σχεση με τις μουφες behringer k krk. πεταμενα λεφτα

 

τα εχεις ακουσει και λες ότι ειναι μουφα ή ετσι σου κατεβηκε?

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"μούφες και πεταμένα λεφτά" τα ΚRΚ?

 

έχουμε γίνει γκουρου και δε συμμαζευεται...λες και κανουμε στα σπιτια μας παραγωγες τυπου black album...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hs 80 ειναι η συνεχεια των θρυλικων NS 10

Ελαφρώς άσχετο αλλά η σύγκριση με τα NS-10 θα ήταν καλό να αποφεύγεται, δεδομένου ότι τα NS-10 μόνο τέλεια δεν θεωρούνται σαν ηχεία (συχνοτικά μιλώντας).

Το γεγονός ότι ήταν δημοφιλέστατα στα 80's και 90's δεν σημαίνει κάτι για τα τρέχοντα monitors που βγάζει η Yamaha (btw, δεν τα έχω ακούσει για να ξέρω αν είναι καλά ή όχι).

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι και εγω ωστε να τελειωσουμε με το θέμα ''μουφα εξοπλισμος'' διοτι ξεφευγουμε απο το αρχικό θέμα...το οποιο ηταν η επιλογη monitors!

 

Μαρκές οπως Genelec,KRK,Yamaha,JBL,DYNAUDIO και ισως FOSTEX επισης, θεωρουνται

κορυφή στο θέμα monitors και εξοπλισμός...το λέω αυτο οχι σαν 'home studio engineer'

αλλά σαν επαγγελμαστίας ηχολήπτης που δουλευω στην Αγγλια.

Απο την εμπειρια μου ομως...η Behringer θεωρειται μια καθαρά home studio επιλογη, ή εστω 'τελευταια επιλογη'....

Η πικρή αληθεια....ολοι εχουμε κατι που γράφει 'Behringer' επανω (εκτος απο τα Abbey Road Studios!)

 

Φιλε beeros05, σε σχεση με αυτο που ειπες πριν οτι τα αντιστοιχα 'δυνατα' ηχεια της KRK (σε σχεση με τα Behringer) θα ειναι και πιο ακριβά....συμφωνω...αλλά δεν σε νοιαζουν τα 'δυνατα' ηχεια, απο τη στιγμη που κανεις monitoring...

Και μην ξεχνας...οταν ακους κατι πιο δυνατα, σε κανει να πιστευεις οτι ειναι καλυτερο (ακομα κι αν δεν ειναι).

 

Οποτε ειτε FOSTEX ειτε KRK καλο ειναι...(α..και τα εχω ακουσει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου