Προς το περιεχόμενο

Best Metal Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Η απαντηση δινεται στο 3:43.

 

Συνιστω ανεπιφυλακτα να δειτε ΟΛΑ τα reviews του Ed. Ο μονος κινδυνος ειναι οτι μπορει να σας ερθει μια στιγμιαια επιθυμια να παρατησετε το αθλημα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα πεταλι σου πρωτεινω ανεπιφυλακτα για metal και οχι μονο.SANSAMP BASS DRIVER DI.

Το χρησιμοποιουν πολλοι μπασσιστες απο τον χωρο του metal.Εγω εχω ενα μπασσο Schecter stilleto studio 4 ειναι neck-thru με Emg-hz πολυ καλο μπασο σχετικα φτηνο γυρω στα 650 αν το βρεις καπου δοκιμασε το αξιζει.Σε συνδιασμο με το πεταλι βγαζει εναν ηχο scooped με ωραια ατακα πραγμα πολυ κοντα στα γουστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πεταλι σου πρωτεινω ανεπιφυλακτα για metal και οχι μονο.SANSAMP BASS DRIVER DI.

 

Το είχα και εγώ κάποιο καιρό. Το έδωσα τελικά....

Σαν DI και ειδικά για ηχογράφηση δουλεύει απίστευτα.... Σαν πετάλι δεν θα το έλεγα και δεν το συνιστώ...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα και εγώ κάποιο καιρό. Το έδωσα τελικά....

Σαν DI και ειδικά για ηχογράφηση δουλεύει απίστευτα.... Σαν πετάλι δεν θα το έλεγα και δεν το συνιστώ...

Αλήθεια σαν πετάλι κάτι τέτοιο χρησιμοποιείται για επιπλέον drive; ή για κάποιου τύπου eq, ή τέλος πάντων πείραγμα του ήχου με τις προσομοιώσεις καμπίνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αποψεις ειναι αυτες :).Εμενα μου εκατσε καλα και το προτεινα για να το δοκιμασει και να το ακουσει..Απο κει και περα η κριση ειναι ολη στα αυτια του ανθρωπου!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να χρησιμοποιηθει σαν active eq (εχει ενα knob  το blend το οποιο αν το εχεισ κλειστο ειναι το πεταλι μονο σαν eq).Απο κει και περα preamp ειναι και drive αλλα μην φανταστεις distortion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για spector.

 

Κατά σειρά από φθηνότερο σε ακριβότερο:

 

legend->rebop->euro

 

Φυσικά αν έχεις λεφτά και μπορείς να πάρεις αμερικάνικο συνιστώ τα νέα forte ή τα κλασσικά NS2, αλλά πλέον μιλάμε για αρκετά χιλιάρικα.

 

Εγώ παίζω με ένα rebop 5 DLX EX και είμαι ενθουσιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αποψεις ειναι αυτες :).Εμενα μου εκατσε καλα και το προτεινα για να το δοκιμασει και να το ακουσει..Απο κει και περα η κριση ειναι ολη στα αυτια του ανθρωπου!!

 

Αλήθεια είναι αυτό! Βασικά πάνω από 9 στους 10 μπασίστες έχουν μόνο καλά λόγια για το Sansamp...

Και εγώ το πίστεψα πολύ σαν DI... Αλλά ποτέ σαν πετάλι!!!! Και μόνο μετά από αρκετή χρήση έδωσα βάση στο ότι δεν είναι τυχαίο ότι και η ίδια η κατασκευάστρια εταιρία το αποκαλεί "DI".....

 

Η αλήθεια είναι ότι την ίδια περίοδο είχα και το Hartke το Bass Attack (αυτό δεν το πούλησα, μου το σήκωσαν μια βραδιά που μου έσπασαν το αμάξι)... Σαν πετάλι έκανε μακράν καλύτερη δουλειά από το Sansamp... Αλλά όπως λέει και ο Homi αυτά είναι γούστα!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια είναι αυτό! Βασικά πάνω από 9 στους 10 μπασίστες έχουν μόνο καλά λόγια για το Sansamp...

 

Και 11 στους 10 ηχοληπτες εχουν ακομα καλυτερα λογια να πουν. ;D Εγω ενισχυτη πλεον χρησιμοποιω μονο οταν δεν με ακουω απο τα μονιτορ (εχω το Para Driver DI). Για ηχογραφηση δεν το συζηταω καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου