Προς το περιεχόμενο

Προβλημα συνεχών restart στα windows 7


kuxvibes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για χαρα σε ολους...Πιρα εναν κενουριο υ/η και το εξης προβλιμα οταν παταω τερματισμος δεν κλινει το πισι πρεπι να κανι κανα δυο ρεσταρτ για να κλισι και σκεφτικα μιπος φτεει fire wire solo (καρτα ηχου) επιδι δεν υπιρχε driver και κατεβασα απο το ιντερνετ καποια σιμβουλι ....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χαρα σε ολους...Πιρα εναν κενουριο υ/η και το εξης προβλιμα οταν παταω τερματισμος δεν κλινει το πισι πρεπι να κανι κανα δυο ρεσταρτ για να κλισι και σκεφτικα μιπος φτεει fire wire solo (καρτα ηχου) επιδι δεν υπιρχε driver και κατεβασα απο το ιντερνετ καποια σιμβουλι ....?

 

Δηλαδή, το πρόβλημα ξεκίνησε όταν έβαλες την firewire solo?

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γράψε πιό συγκεκριμένα πράγματα για να καταλάβουμε τι λες. Τι υπολογιστή, τι drivers, τι προγράμματα τρέχεις, αν είναι σπασμένα, κλπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξανακάνει restart και αρχίσει να ξανανοίγει το πισι, όσο είσαι στη μαύρη οθόνη, πάτα F8 επανειλημμένα στο πληκτρολόγιο μέχρι να σου βγάλει την οθόνη Advanced Boot Options. Εκεί επίλεξε Disable automatic restart on system failure και πάτα Enter.

Το πρόβλημα μάλλον προκαλείται από έναν κακό driver και δεν θα λυθεί με αυτό τον τρόπο. Απλώς θα σταματήσει το επανειλημμένο restart.

Επίσης, πρόσεχε την ορθογραφία σου γιατί βγάζει μάτι.

Φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιγα σχολοιο φιλε δουλεβο οικοδομη απο 16 χρονο φιλε και δισκολα θα διορθοθω:)

το πισι ειναι hp διπλο πιρινος 2,6 και τρεχο μεσα το FL STUDIO εχω επιπροσθετι καρτα fire wire δεν μου εκοψε να διαλεξο μιτρικι με τετια θιρα.. και οταν εβαλα την καρτα ηχου δεν μπορουσα να την εγγαταστισω διοτη ειχε drivers μονο για windows xp ... αα και κατι ακομα που μπορω να βρο drivers gia nord lead 2x γιατι στο cd λεει οτι ειναι για xp και δεν μπορο να κανω automations και καθε φορα που ξανα παταω play χανοντε τα presets που εχω κανι απο το νορδ... ευχαριστο παρα πολυ και σιγγνομη για τα ορθογραφικα οσο ασα ξερω τοσα γραφω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέκτησα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα όταν άλλαξα κάρτα ήχου, σε Windows XP.

Με την παλιά M-audio ο υπολογιστής έκλεινε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα ακόμα και μετά από πολύωρη χρήση. Τώρα με την emu 1616, όταν πατάω τερματισμό, ο υπολογιστής δεν κλείνει, γιατί προσπαθεί να τερματίσει την εφαρμογή που ελέγχει την κάρτα ήχου, η οποία για κάποιο λόγο μάλλον δεν ανταποκρίνεται. (Πρέπει να περιμένεις κάνα 2 λεπτο για να κλείσει)

 

Δοκίμασε να κλείνεις μόνος σου την αντίστοιχη εφαρμογή της κάρτας σου, πριν πατήσεις "Τερματισμό" (λογικά με δεξί κλικ στο εικονίδιο της κάτω-δεξιά).

Σε εμένα αυτό δουλεύει, και ο υπολογιστής κλείνει αμέσως, όπως παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χαρα σε ολους...Πιρα εναν κενουριο υ/η και το εξης προβλιμα οταν παταω τερματισμος δεν κλινει το πισι πρεπι να κανι κανα δυο ρεσταρτ για να κλισι και σκεφτικα μιπος φτεει fire wire solo (καρτα ηχου) επιδι δεν υπιρχε driver και κατεβασα απο το ιντερνετ καποια σιμβουλι ....?

 

 

......www.apple.com   ::)  

 

(φρέσκα μήλααα,έλα εδώ τα καλά φρέσκα μήλααα,φρέσκα μήλααα λέω...έλα κόσμε πάρε.....κτλ. κτλ. .... 8) )

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

......www.apple.com   ::)  

 

(φρέσκα μήλααα,έλα εδώ τα καλά φρέσκα μήλααα,φρέσκα μήλααα λέω...έλα κόσμε πάρε.....κτλ. κτλ. .... 8) )

 

 

 

καλα,οταν πας να βαλεις την m audio πανω σε mac τα λεμε...... ;D ;D

 

πρεπει να καταλαβουμε οτι ΟΛΑ αυτα τα μηχανησματα εχουν τη δικη τους....ψυχη και κανουν ΟΤΙ τους κατεβει αμα τους πιασει το ...αναποδο τους... ;D

 

ο μονος τροπος να ηχογραφεις και να κανεις μουσικη χωρις ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα...crash ειναι να χρησιμοποιεις ΑΥΤΟ ;D

 

 

Studer-2.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα,οταν πας να βαλεις την m audio πανω σε mac τα λεμε...... ;D ;D

 

Κοίτα,πριν 2 χρόνια είχα δώσει...(άστο καλύτερα μην πω και προκαλέσω στην Ελλάδα του Δ.Ν.Τ...),ένα πολύ καλό ποσό για να πάρω ένα P.C. (πλέον,ανατριχιάζω μόνο που λέω αυτή τη λέξη... :-X ;D).Για να μη στα πολυλογώ,κόντεψα να πάθω νευρικό κλονισμό,μέχρι που το...εκ(windows)παραθύρωσα,πήρα ένα Μac και ξαναέγινα άνθρωπος...(αλήθεια σου λέω!Ξαναφύτρωσαν τα δάχτυλά μου,5 στο καθε χερι,τα μαλλιά μου,περπατάω ξανά με τα δύο,δεν μου τρέχουν τα σάλια,τα μάτια μου επανήλθαν στη σωστή θέση του κεφαλιού,κτλ. κτλ. ;D)

 

P.S. Η ειρωνεία είναι,οτί το πρώτο μου... P.C. (πτου,πτου,πτου... :-X),ενα original IBM 286 στα...8(!!!)MHz,με το ΘΡΥΛΙΚΟ κουμπάκι του TURBO που το pushαρε στα 16MHz(!!!!!! :o),δουλεύει μια χαρά!!!(στο τσακίρ κέφι το βάζω...ΜΠΡΟΣ και παίζω ARKANOID... ;D ;D ;D)

 

ΑΝΑΘΕΜΑ που δεν το είχα πάρει απόφαση να πάρω Apple νωρίτερα(μια δεκαετία νωρίτερα για να είμαι ακριβής...) και ταλαιπωριόμουν  τόσο καιρό... :'(

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου