Προς το περιεχόμενο

Gibson Dusk Tiger


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε bassbill μπορείς να γραφτείς και να σου έρχεται κάθε τι καινούριο που κυκλοφορεί της gibson, με mail! οπότε θα μαθένεις πρώτος για όλες αυτές τις κιθάρες του "σατανά" όπως είπε και ενας συμφορουμιστής ;)

 

Η αλήθεια είναι οτι δέν είμαι και ιδιαίτερα φάν της Gibson. Στα ξένα φόρα η κιθάρα πήγε κάπως να συγκριθεί με τις Variax της Line 6. Έχω μια τέτοια, βασικό μοντέλο το 300, και τα καταφέρνει αρκετά καλά σε αυτό που προσπαθεί να κάνει, ιδιαίτερα σε συνδυασμό με το pod XT live.

 

Πάντως κι εμένα δέν μου άρεσε ιδιαίτερα. Την καινούρια James Tyler Variax θα την χτυπήσω πάντως κάποια στιγμή, γιατί τώρα που έχει και κανονικούς μαγνήτες θα μαμάει κανονικά.

 

Και δέν είμαι καθόλου δογματικός για να αρχίσω να σταυροκοπιέμαι  ;D ;D ;D

Ο κόσμος πάει μπροστά, και η τεχνολογία το ίδιο. Απλά η συγκεκριμένη Gibson δέν κάνει κάτι που να το χρειάζομαι εγώ. Κάποιος άλλος όμως? Είναι και limited μοντέλο, μερικές χιλιάδες κομμάτια μόνον, και απο αυτά λίγες εκατοντάδες στην Ευρώπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εμένα δέν μου άρεσε ιδιαίτερα. Την καινούρια James Tyler Variax θα την χτυπήσω πάντως κάποια στιγμή, γιατί τώρα που έχει και κανονικούς μαγνήτες θα μαμάει κανονικά.

 

Έχω μπει κι'εγώ στο τριπ για την JTV  :D

 

Τις προσπάθειες της Gibson στον συγκεκριμένο χώρο δεν τις συμπάθησα ποτέ. Περισσότερο σαν όργανα επίδειξης τεχνολογίας μου φαίνονται αυτά.  ::)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου