Προς το περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΙΑ.....by KANIAN


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα και παλι.

Μετα την τεραστια επιτυχία ανα την Ελλαδα και τον κοσμο φυσικά των τραγουδιων μου "Αλανιαρα" και "Δεν μασάω" (μπορειτε να τα ακουσετε κανοντας κλιιιικ στην υπογραφή μου) κλεινει η τριλογια με θεμα "Υπερ-Κερατωμένοι σύζυγοι " με το φοβερο τραγουδι "Απιστια". Σε αυτο το blues άσμα ο "κερατας" μας σκοτωνει και τους δυο και ετσι παιρνει την εκδικηση του για ολους τους άντρες με ελαφίσιο κεφάλι....

 

καλη ακροαση!!

 

Με χιούμορ και τιμη

ΚΑΝΙΑΝ....THE MIKALIAN

 

ΕΔΩ ΚΑΙ .....ΠΑΡΑΚΑΤΩ!

http://www.box.net/shared/8jsxjn0tyt

απιστια.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

A, είναι το καλύτερο από κάθε άποψη Mike, μου κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον τόσο στιχουργικά ( έλεγα πού την πάει την δουλειά, πού την πάει την δουλειά ;D ;D ;D) αλλά και μουσικά . :D Αυτό είναι πολύ πιο κοντά στα δικά  μου ακούσματα, το ευχαριστήθηκα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη αδερφε,χαλαρα το καλυτερο σου...

Πολυ ωραιο κλιμα,πολυ ωραιος ηχος γενικα και ειδικοτερα ο ηχος του τελευταιου σολο οπως και ο χωρος που προσθεσες στο τελος για ''υγρο''περιβαλλον.

Κι ωραια φωνη ρε!Αυθεντικοτητα και υποχθονια αλητεια..Γουσταρω!

Ευγε.

Τωρα..

Στειλε τις ρυθμικες αριστερα-δεξια στο panning τουλαχιστον 70%(100% ειναι το τερμα αριστερα ας πουμε).

Ετσι θα ξεκαθαρισει ακομα πιο πολυ το τοπιο και θ ακουστει και η φωνη καθαροτερα

χωρις να χρειαζεται ν ανεβασεις την ενταση της.

Τα slide γεμισματα στειλτα κι αυτα λιγο αριστερα ή δεξια(οχι οσο τις ρυθμικες)

Νταξ,το σολο αστο στη μεση... ;)

Στην αρχη μπορει να σου ακουστει καπως..αλλα θα το συνηθισεις και θα γουσταρσ... ;D

Στιχουργικα σε ηθελα πιο καυστικο μιας και το θεμα σηκωνει πολυ πραμα..

Του στυλ..

''Τη σκεπασα,τον σκεπασα και αρχισα να ριχνω,το ασπρο του το σωβρακο στον κοσμο για να δειχνω...''

;D ;D ;D

 

Μ αρεσε πολυ Μιχαλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, είναι το καλύτερο από κάθε άποψη Mike, μου κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον τόσο στιχουργικά ( έλεγα πού την πάει την δουλειά, πού την πάει την δουλειά ;D ;D ;D) αλλά και μουσικά . :D Αυτό είναι πολύ πιο κοντά στα δικά  μου ακούσματα, το ευχαριστήθηκα! :)

 

Σε ευχαριστω πολυ ...ακους παντα αυτα που ανεβαζω και μ αρεσει . Να σαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη αδερφε,χαλαρα το καλυτερο σου...

Πολυ ωραιο κλιμα,πολυ ωραιος ηχος γενικα και ειδικοτερα ο ηχος του τελευταιου σολο οπως και ο χωρος που προσθεσες στο τελος για ''υγρο''περιβαλλον.

Κι ωραια φωνη ρε!Αυθεντικοτητα και υποχθονια αλητεια..Γουσταρω!

Ευγε.

Τωρα..

Στειλε τις ρυθμικες αριστερα-δεξια στο panning τουλαχιστον 70%(100% ειναι το τερμα αριστερα ας πουμε).

Ετσι θα ξεκαθαρισει ακομα πιο πολυ το τοπιο και θ ακουστει και η φωνη καθαροτερα

χωρις να χρειαζεται ν ανεβασεις την ενταση της.

Τα slide γεμισματα στειλτα κι αυτα λιγο αριστερα ή δεξια(οχι οσο τις ρυθμικες)

Νταξ,το σολο αστο στη μεση... ;)

Στην αρχη μπορει να σου ακουστει καπως..αλλα θα το συνηθισεις και θα γουσταρσ... ;D

Στιχουργικα σε ηθελα πιο καυστικο μιας και το θεμα σηκωνει πολυ πραμα..

Του στυλ..

''Τη σκεπασα,τον σκεπασα και αρχισα να ριχνω,το ασπρο του το σωβρακο στον κοσμο για να δειχνω...''

;D ;D ;D

 

Μ αρεσε πολυ Μιχαλη!

 

Γεια σου Σταυρο.....

Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλές .Το προβλημα είναι οτι το τραγουδι το εγραψα πριν αρκετα (5-6) χρονια στο pc και είναι απο αυτα που έχασα .Εχασα το αρχειο mix καθως και ολες σχεδον τις κυματομορφες.Οποτε καταλαβαινεις πως δεν μπορω να πειραξω τίποτα.Βεβαια εχω αρχισει και τα ξαναγραφω,απλα επειδη παω με πολυ αργους ρυθμους είπα να ανεβασω παλιες ηχογραφησεις ωστε οι συμβυλες που θα παρω να μπουν κατευθειαν στις καινουργιες εκτελεσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ.

Χαμήλωσε τα πιατίνια σου, (crash) γιατί σου "τρώνε" συλλαβές  ;)

 

Ευχαριστω πολυ για το σχόλιο.Μαζευω ιδεες για να μην γινουν τα ιδια στις καινουργιες ηχογραφησεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σαν απλός ακροατής,και όχι μουσικός,βρίσω το τραγουδάκι εξαιρετικό.Και από στίχους,και από μουσική.Ιδίως η κιθάρα,αλλά και το μπάσο μου άρεσαν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου