Προς το περιεχόμενο

Βατ, Τάξεις, Εντάσεις και... Ενστάσεις!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

oχι βεβαια καλυτερος ενισχυτης ειναι αυτος που αρεσει σε ΕΣΕΝΑ!

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ οι "απλοι" ενισχυτες" απο τους πολυπλοκους.

εγω π.χ. ενω μου αρεσουν οι απλοι ενισχυτες βιντατζ με ενα καλο καθαρο καναλι κατεληξα στον Rivera Quiana & τον Boogie Mark 3 γιατι & οι 2 εχουν τον καλυτερο ΚΑΘΑΡΟ ηχο απο οποιονδηποτε μπουτικ-βιντατζ μονοκαναλο ενισχυτη εχω ακουσει :wink:

(& οι δυο ενισχυτες μου εχουν πανω της Παναγιας τα ματια μα δεν τα χρησιμοποιω ποτε!)

 

Φανκ, με αυτον τον Ριβερα που εγραψα εχεις παιξει ποτε? Οι Ριβερα ειναι με πλακετα μεσα? Καλη ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με ποιντ-τ-ποιντ κατασκευες? (Φανταζομαι να τον παρω απο εξω οταν ειναι με μαιλ ορντερ παρα να περιμενω απο Ζοζεφ.)

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειναι με πλακετα και εντελως ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΗ κατασκευη (ΠΟΛΥ βαρυς & μασιφ),ο ενισχυτης για τον οποιο ενδιαφερεσαι ειναι θαυμασιος και ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ Rivera (δηλ. εχει καλυτερα καθαρα απο Fender & καλυτερα βρωμικα απο Marshall!)

δεν νομιζω να βρεις καλυτερο ενισχυτη απο αυτον (& εγω τελικα τον δικο μου ενω τον πουλαγα αποφασισα να τον κρατησω & ας ειναι κτηνος :lol: )

στη θεση σου ομως θα επαιρνα με ΚΛΕΙΣΤΑ ματια τον 100αρι :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι με πλακετα και εντελως ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΗ κατασκευη (ΠΟΛΥ βαρυς & μασιφ)' date='ο ενισχυτης για τον οποιο ενδιαφερεσαι ειναι θαυμασιος και ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ Rivera (δηλ. εχει καλυτερα καθαρα απο Fender & καλυτερα βρωμικα απο Marshall!)

δεν νομιζω να βρεις καλυτερο ενισχυτη απο αυτον (& εγω τελικα τον δικο μου ενω τον πουλαγα αποφασισα να τον κρατησω & ας ειναι κτηνος :lol: )

στη θεση σου ομως θα επαιρνα με ΚΛΕΙΣΤΑ ματια τον 100αρι :wink:[/quote']

 

Δεκτον, ομως αυτο που με τραβηξε ειναι η δυνατοτητα του να ριχνεις τα Βατ στα 25,12,8 με τον 50ρη, μιας και κυριως θα παιζω σε σπιτι με Χοτπλεητ. Αυτο που μου προκαλει εντυπωση ειναι οτι ο 100ρης εχει ιδια τιμη με τον 50ρη στον Θωμα. Μου φαινεται οτι αυτος ο ενισχυτης εχει 1 καναλι Φεντερ στυλ, 1 Μαρσαλ, και 1 Μεσα (στο περιπου), και μοιαζει εαν ειναι τοσο ποιοτικος οσο και οι υπολοιποι μπουτικ/βιντατζ , οτι ειναι ενισχυτης για μια ζωη (και περισοτερες ισως).

 

Οποτε λες οτι ο Ριβερα αυτος, ειναι στο ιδιο επιπεδο απο αξιοπιστια και ποιοτητα κατασκευης , σε σχεση πχ με εναν Κορνφορντ που ειναι ποιντ-τ-ποιντ.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η πλακετα ειναι υψηλης ποιοτητας & η κατασκευη ειναι σωστη δεν εχει να ζλεψει σε τιποτα στο θεμα της αξιοπιστιας απο μια ποιντ του ποιντ κατασκευη (η οποια βεβαια δεν σημαινει παντα και αξιοπιστια)

 

παρε τον 100αρι νομιζω οτι και αυτος "ριχνει" την εξοδο οπως ο 50αρης ενω θα εχεις και αυξημενο headroom...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι με πλακετα και εντελως ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΗ κατασκευη (ΠΟΛΥ βαρυς & μασιφ)' date='ο ενισχυτης για τον οποιο ενδιαφερεσαι ειναι θαυμασιος και ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ Rivera (δηλ. εχει καλυτερα καθαρα απο Fender & καλυτερα βρωμικα απο Marshall!)

δεν νομιζω να βρεις καλυτερο ενισχυτη απο αυτον (& εγω τελικα τον δικο μου ενω τον πουλαγα αποφασισα να τον κρατησω & ας ειναι κτηνος :lol: )

στη θεση σου ομως θα επαιρνα με ΚΛΕΙΣΤΑ ματια τον 100αρι :wink:[/quote']

 

 

 

+100000000000

 

να πω την πικρη μου αλληθεια κ εμενα μου εχει λειψει ο παλιος μου rivera...

αν δεν κανω λαθος,η rivera εφτειαχνε για αρκετο καιρο fender στο εργοστασιο της,εξου κ τα καθρα,πολυ κοντα σε αυτα της fender,παρομοια χρωματισμενα...

με ενα drive καναλι που παιζει οπως,οποτε θελησεις.....

math,

κοιτα oμως και το καινουριο το knuclehead to ktre...

 

οσο για την κατασκευη τους...

 

απιστευτοι ενισχυτες που χανουν μονο λογο του βαρους τους......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε τι μου κανετε.... που θα παει θα τελειωσει το διδακτορικο και θα αρχισει (ευχομαι) να τρεχει ο μισθος.... μεχρι τοτε, μονο το σαιτ της ριβερα θα μπορω να βλεπω...

 

Παντως ρε παιδια, 2000ευ φαινοντε πολυ καλη τιμη για Ευρωπη οταν η Μεσα ζηταει 3000ευ για Ρεκτο κτλ κτλ...

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε τι μου κανετε.... που θα παει θα τελειωσει το διδακτορικο και θα αρχισει (ευχομαι) να τρεχει ο μισθος.... μεχρι τοτε' date=' μονο το σαιτ της ριβερα θα μπορω να βλεπω...

 

Παντως ρε παιδια, 2000ευ φαινοντε πολυ καλη τιμη για Ευρωπη οταν η Μεσα ζηταει 3000ευ για Ρεκτο κτλ κτλ...[/quote']

 

 

αρκετα καλη ειναι.ε,στη mesa οσο να ειναι πληρωνεις κ λιγο λογοτυπο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Θωμα ειναι σωστη λυση να παραγγειλεις η` ειναι ρισκο λαμπατος μαιλ ορντερ? Ειμαι περιεργος εαν τον φερνει και ποσο τον εχει ο Ζοζεφ.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου