Προς το περιεχόμενο

χορδες μπασου


mumra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Οι χορδές που έχω στο μπάσσο μου αυτη τη στιγμή ειναι (45-65-80-100), Οι rotosound είναι (45-65-80-105). Θα χρειαστεί σετάρισμα αν τις βάλω?

 

Μπα, πολύ απίθανο...

 

Η αλλαγή στην τάση λόγο της λίγο πιο μπόλικης Ε δεν είναι του «θανατά» για να σου δημιουργήσει θέματα.

 

Στην χειρότερη περίπτωση- αν και δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι το κουτσουράκι σου  ;D- άντε να χρειαστεί κάνα τέταρτο της στροφής στην βέργα... Αλλά και πάλι νομίζω ότι δεν θα χρειαστεί τίποτα.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πάντως που κανείς δεν είπε για τις La Bella. Έχω ένα σετ 45-100 ατσάλινες roundwound και είναι απίστευτες. Ήχος γεμάτος, μεταλλικός στην αρχή, αλλά μιλάμε καμπάνα και αρκετούς μήνες μετά έχουν ακόμα να δώσουν χωρίς να τις προσέχω ιδιαίτερα και παίζοντας αρκετά έως πολύ με πένα λόγω μπάντας. Με 25 ευρώ που έχουν, δύσκολα θα δοκιμάσω άλλες χορδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πάντως που κανείς δεν είπε για τις La Bella. Έχω ένα σετ 45-100 ατσάλινες roundwound και είναι απίστευτες. Ήχος γεμάτος, μεταλλικός στην αρχή, αλλά μιλάμε καμπάνα και αρκετούς μήνες μετά έχουν ακόμα να δώσουν χωρίς να τις προσέχω ιδιαίτερα και παίζοντας αρκετά έως πολύ με πένα λόγω μπάντας. Με 25 ευρώ που έχουν, δύσκολα θα δοκιμάσω άλλες χορδές.

 

Μονο ιντερνετ ή παιζουν και σε μαγαζια στην αθηνα...

Γενικα οποιος μπορει να πει που υπαρχουν και οι χορδες εκτος απο τις ποιες ειναι...

Γιατι εγω κανω μια ερευνα και τις περισσοτερες που λετε τις βρισκω μονο στο διαδυκτιο...

 

Καλημερα και καλη βδομαδα κιολας!

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις La Bella συγκεκριμένα τις παίρνω στη Θεσσαλονίκη απ'το Χορδές στο στενό που είναι και ο Ζάχος. Και γενικά όλες όσες έχουν αναφερθεί, πλην Rotosound, τις βλέπω στα μαγαζιά.

 

Τώρα για Αθήνα...Ας βοηθήσουν τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου