Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σχετικά με recovery σε laptop


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια σας χαιρετω ολους.

 

Εχω ενα laptop toshiba G50-11R και καποια στιγμη λογο λαθους εσβησα τα αρχεια που υπηρχαν απο την toshiba τα οποια κανουν recovery και επαναφερουν το υπολογιστη στην κατασταση αγορας.Απο αμελεια δεν ειχα φτιαξει και καποιο dvd ετσι ωστε να γινει η επαναφορα απο αυτο.Θα μου πειτε μπορω να κανω format αν χρειαστει καποια στιγμη αλλα ειναι λιγο φασαρια να περασω ολους τους drivers που δινει η toshiba για το συγκεκριμενο laptop ενω αν δεν ειχα χασει τα αρχεια θα γινονταν ολα μονα τους.

Το ερωτημα ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα να ξαναβρω απο την toshiba η απο καπου αλλου τα αρχεια αυτα ετσι ωστε να φτιαξω ενα dvd.

Εψαξα στο λιγο στο site της toshiba αλλα δεν βρηκα ακρη.

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες εταιρείες σου στέλνουν recovery dvd με χρέωση, πάρε ένα τηλέφωνο στην υποστήριξη και θα σε ενημερώσουν.

 

Να έχεις πρόχειρο το λάπτοπ γιατί θα σε ρωτήσουν κάποιους κωδικούς, οι οποίοι βρίσκονται σε ένα αυτοκόλλητο στην βάση του λάπτοπ (serial number, part number κλπ).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξεχασα να πω οτι στο δισκο που ηταν το κρυφο partition εγινε format οποτε δεν νομιζω κανενα εργαλειο data recovery να μπορεσει να βρει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξεχασα να πω οτι στο δισκο που ηταν το κρυφο partition εγινε format οποτε δεν νομιζω κανενα εργαλειο data recovery να μπορεσει να βρει κατι.

 

Αν δεν βρείς άκρη με το recovery,θα σου πρότεινα να γυρίσεις ανάποδα τον φορητό,να ελέγξεις ποια άδεια χρήσης έχεις και να βρείς το αντίστοιχο δισκάκι εγκατάστασης των windows..

 

Προσωπικά είμαι κατά των recovery,αν σου δίδεται η δυνατότητα στήνεις το σύστημα σου με καθαρή εγκατάσταση δίχως τα περιττά trials και διαφορα αλλα που ενσωματώνονται στα recovery των φορητών.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Αν χρειαστει καποια στιγμη να του κανω format θα τον στησω απο την αρχη μονος μου με τους drivers απο την εταιρια απ' οτι φαινεται τελικα και τελειωνει η υποθεση.

Παρεπιπτοντως τα vista home premium εχουν διαφορες απο τα vista ultimate?

Υποθετω οτι σιγουρα εχουν αλλα για τον μεσο χρηστη ειναι σημαντικες ωστε να τις βλέπει καθημερινα σε κατι που κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου