Προς το περιεχόμενο

Ενα κομματι για toy piano - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε ,πραγματικά συγχαρητήρια!!

Πάντα είχα την απορία αν στην Ελλάδα ακούγεται ο YANN TIERSEN πέρα από το soundtrack της AMELIE! Μου θύμισε παλιότερες κυκλοφορίες του συγκεκριμένου καλλιτέχνη και καταχάρηκα! Η παύση είναι όλα τα λεφτά!

 

Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@blue: Ασε βρε τις υπερβολες ;D Οχι δεν εχω theremin, ουτε ξερω να παιζω. Εχει εναν πολυ ωραιο ηχο το fantom μου ομως και τον ειχα χρησιμοποιήσει σε προηγουμενο κομματι μου.

 

@myster_maze, WilliamSats: Ευχαριστω πολύ  :D Η αλήθεια είναι οτι ο ήχος αυτος ειναι πολυ ομορφος, και βοηθαει λίγο στο να "ανεβει" και η μελωδία.

 

@RayDTutto: Θα ηταν μεγάλη μου χαρά να αρχισω να "ντυνω" εικόνες, ομως δεν είμαι σιγουρος ότι θα τα καταφερω στο θέμα της παραγωγής. Οχι ότι θα με εμποδισει να δοκιμάσω αν βρεθει η καταλληλη ευκαιρία. Ήδη είχα μια πολυ καλη μικρη εμπειρια με την ταινια του συμφορουμιτη Μαρκελλου για το 48hfp.

 

@ignatios: Thaaaaaank you  :D

 

@mariossen: Εχω σχεδον όλους τους δισκους που εχει κυκλοφορησει. Μαλλον σου θυμιζει το La Valse des Monstres. Δεν εχεις αδικο, αν και στο δικό μου μυαλο το κομματι ανηκει στην επιρροη των videogames και συγκεκριμενα του Dark Cloud 2 :) Eιδικά το μέρος των 3/4, αλλα και η εναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα τι να συζητήσουμε?

Ευθεία ζήλεια.

 

+1

 

Neeq --> Hate List, τώρα.  8)

 

Πολύ καλή δουλειά mate. Και συμφωνώ απόλυτα για το soundtrackικό της υπόθεσης.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ολους για τα σχολια....και τους επομενους για να μην ανεβαζω συνεχεια το θεμα μου :)

 

Μια παλιοτερη βεγσιον για χαρη του κυκλωπα

 

http://www.box.net/shared/9jwh1029wc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νέο σίγουρα καλύτερο απ το παλιό με μακράν καλύτερο ήχο.

 

ίσως το "αριστερό" χέρι να είναι λίγο πηγμένο, να ήθελα κάτι πιο πλούσιο σε όγκο και δυναμικές, με περισσότερα μπάσα όπως ένα πίανο πχ...

τα πολύ όμορφα toy θέματα σου, θ αναδειχτούν περισσότερο έτσι πιστεύω..

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Πραγματικά πολύ όμορφο κομμάτι που σαφώς αξίζει τα θετικά σχόλια τα οποία απέσπασε.Πολύ έξυπνη μαλωδία,η παύση στο 2.01 και γενικά η τροπή που παίρνει το κομμάτι από κει και πέρα.Η μόνη παρατήρηση είναι ότι παικτικά στα σημεία με τις διέσεις κάπου το χάνεις όσον αφορά τις αξίες κάθε νότας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπάρβο ρε νικ!

 

και μπραβο στον Γιώργο που το έκανε μπάμπ το θρεντ! ;D

 

Δεν έχω να προσφέρω κάποιο ουσιαστικό σχόλιο... Απλά ότι το αριστερό χέρι μου ακούγεται λίγο δυνατά (αλλά τώρα εγώ μιλάω για μίξη ενώ εσύ απλά το έπαιξες νομίζω, και τελικά αν θέλεις να ακούγετε σαν παιχνίδι το έχεις πετύχει).

 

Για την ενορχήστρωση έχεις δίκιο, κουαρτέτο εγχόρδων και όμποε θα πήγαινε πολύ!

 

Και πάλι μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου