Προς το περιεχόμενο

Charvel pro mod so cal νεα σειρα;; γιατι τετοια τιμη;;


VinnieT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα αυτά είναι αντίστοιχα με τα τζαπανέζικα μοντέλα της Jackson (RR3, KE3, DK κλπ.). Καλή κίνηση και ενδιαφέροντα μοντέλα, και αν τα FR τους είναι παρόμοια (αν όχι ίδια) με αυτά των αντιστοίχων Jackson τότε είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω so-cal και την εκανα san dimas...γιατι μου αρεσουν οι duncan καλυτερα......και μπορω να πω οτι για τα λεφτα τους ειναι σουπερ........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελα ειναι!

αν υπηρχαν πριν 3 χρονια που γουσταρα 80'ς θα ειχα παρει σιγουρα.......δυο

 

ενα φιλαρακι κιθαριστας εχει charvel και παιζει deathoκαταστασεις βαρη ηχο δηλαδη την εχει ριξει και 2 τονους κατω και δεν εχει κανενα προβλημα.απο μανικι οσο επιασα κι εγω πολυ καλο....μην τις φοβηθεις και παρτην... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν ειναι οριτζιναλ ή οχι....αυτο που ξερω ειναι....οτι με κατεξακολουθηση βιασμο....... να πηγαινεις στο σαλονι με το τρεμολο και η κιθαρα να ειναι στην κρεβατοκαμαρα.....η κιθαρα δεν χανει ουτε κατελαχιστο.Το μονο μειον(για τα δικα μου γουστα) ειναι οτι δεν μενει σταθερο σε καποια θεση που θα επιλεξεις,εξαιτιας του τροπου που κουμπωνει.Και οτι θα το ηθελα ενα κλικ πιο μαλακο(βεβαια σε αυτο φταινε τα ελατηρια....αλλα μια δοκιμη που εκανα να βγαλω ενα....δεν ειχα αποτελεσμα καλο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και οι usa το κορεατικο τρεμολο εχουν,δεν νομιζω πως εχουν το γερμανικο(schaller).ωραιες κιθαρες παντως  :) πρεπει να ειναι πολυ καλο value for money

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν ειναι οριτζιναλ ή οχι....αυτο που ξερω ειναι....οτι με κατεξακολουθηση βιασμο....... να πηγαινεις στο σαλονι με το τρεμολο και η κιθαρα να ειναι στην κρεβατοκαμαρα.....η κιθαρα δεν χανει ουτε κατελαχιστο.Το μονο μειον(για τα δικα μου γουστα) ειναι οτι δεν μενει σταθερο σε καποια θεση που θα επιλεξεις,εξαιτιας του τροπου που κουμπωνει.Και οτι θα το ηθελα ενα κλικ πιο μαλακο(βεβαια σε αυτο φταινε τα ελατηρια....αλλα μια δοκιμη που εκανα να βγαλω ενα....δεν ειχα αποτελεσμα καλο.

 

δεν ειναι το οριτζιναλ αλλα ουτε και αυτο που εχουν οι pro mod.οντως δεν ξεκουρδιζουν ευκολα ωστοσο.το floyd ομως οπως και ολες οι μαρκες και τυποι γεφυρων παιζει και ενα ρολο στον ηχο σου.και συγκεκριμενα στη νοτα σου κι πως αυτη ''προφερεται".ενα καλης ποιοτητας fr θα σου δωσει μιας καλης ποιοτητας νοτα ,με τα αρνητικα βεβαια που εχει το fr σε σχεση με μια vintage γεφυρα(τσιγκινος ηχος ας πουμε)

ενα κακο φλουδ θα εχει σημαντικη επιπτωση πιστευω στον τελικο ηχο σου,ακομα και αν παιζεις διαρκως με τερμα gain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα αυτα που λες εχεις απολυτο δικιο.....με χειροτερο floyd απ'ολα στο θεμα αρνητικη επιπτωση στον ηχο εχουν τα τρεμολα της ΙΒΑΝΕΖ....απο προσωπικη εμπειρια μιλαω

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου