Προς το περιεχόμενο

Stand για Nitro finishes


VirusSnake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Αν και απολύτως σεβαστό να νταντεύεις την κιθάρα σου)

Αλλά σε FENDER κιθαρα με ΝΙTRO ... πχ στη δικιά μου EJ περιμένω πώς και πώς να αρχίσει να ξεβάφει !! Γι' αυτό και τη γυαλλίζω συχνά! Γιατί ? γιατι καθε μικρο τριψιμο ειναι σα να της περνας ενα μικρο χερι 3000 grid γυαλλόχαρτου! Άρα ...(το μαντέψατε) όσο πιο πολύ τη γυαλλίζεις τόσο πιο εύκολα θα παλιώσει!! Έπειτα μιλάμε για dings κλπ κλπ

αυτα είναι υπερ ευπρόσδεκτα γιατι έχουν να διηγηθουν και ιστοριες (απροσεξιας κυριως)

Τώρα το μανίκι...εκεί καλό ειναι ό,τι συμβαίνει να μην εμποδίζει το παίξιμο

αυτα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μωρε μήπως το τιρκουάζ ξεβαμένο είναι λαλακία τελικά ?

Μπαααα....Κοίτα στο net τα relics με Daphne Blue.

Μια χαρά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαααα....Κοίτα στο net τα relics με Daphne Blue.

Μια χαρά.

 

 

yup! +1

 

Πλάκα πλάκα στο relicing μερικοί προσθέτουν και σημάδια στο σώμα απο σταντ!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα νειατα μου ειχα κολλησει ενα χαζοαυτοκολλητο σε μια ωραιοτατη gibson us-1 με κατι νερα να τα βλεπεις και να σουρχεται κατουρημα...

θεωρησα λοιπον καλο να βγαλω τις κολλες με οινοπνευμα... τι να πω...

εγινε σαν γραφειο απο φορμαικα σε δημοσια υπηρεσια...

επρεπε να με κλεισουν επιτοπου αναμορφωτηριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θέλω να αναφερθώ στην highway που κατέχω...

 

Όντως το βιβλιαράκι λέει να μην ακουμπάει σε stand, να μην χρησιμοποιείται ζώνη κτλ, μόνο να την τυλίξουμε σε ζελατίνη δεν λέει. Ε, εντάξη!

Προσωπικά απλά προσέχω να μην πολύ-τρίβεται το καλώδιο που περνάω μέσα από την ζώνη και έχω βάλει και ένα πανάκι στο stand.

 

Το φινίρισμα φαίνεται να είναι νίτρο εξωτερικά με κάποιο σκληρότερο από μέσα, καθώς σε ένα σημείο έχει ξεβάψει, αλλά δεν έχει βγει το ξύλο. Υπάρχει ένα στρώμα διάφανου βερνικιού.

Δεν είναι κάτι που επιδιώκω, νομίζω όταν γίνει από κάποιο φυσικό αίτιο θα είναι καλλίτερα, το κάθε χτύπημα θα έχει την αυθεντικότητα του!  8) Τώρα θυμήθηκα ένα φίλο στο γυμνάσιο που είχε πάρει άρβυλα και τα κλώτσαγε να ανοίξουν… ;D ;D

 

ε, τώρα αν χρειάζεται καθάρισμα ή όχι τι να πω... ένα σκούπισμα από τους ιδρώτες σίγουρα θέλει γιατί την επόμενη φόρα το μπράτσο θα είναι σα να έχεις βάλει μαρμελάδα  ;D

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι για το νίτρο δεν κάνουν τα καθαριστικά που έχουν σαν βάση τη σιλικόνη, όσα λένε πετρέλαιο ή κερί κάνουν. Τώρα βέβαια όποιο καθαριστικό και να χρησιμοποιηθεί γυαλίζει το χρώμα, όπως συμβαίνει δηλαδή από την οποιαδήποτε τριβή, γι αυτό παρατηρείται με τον καιρό να γυαλίζει το μπράτσο και το σώμα εκεί που ακουμπά ο βραχίονας του χεριού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην τριβεται το καλωδιο που περνας μεσα απο το στραπ; ε ελεος ρε παιδια κιθαρα ειναι και θα χαλασει το εχουμε παρακανει με τα γυαλιστικα τα πανακια και τα γιατροσοφια...

 

εγω θελω να αποφυγω δυο τεραστιες γραμμες καψιματος του finish και συ φοβασε τα σημαδια ΧΡΗΣΗΣ μην την παιζες καθολου τοτε βαλτην σε μια βιτρινα και κοιτα την

 

 

τα σημαδια χρησης και χρονου ειναι ομορφια

 

1961-64b.jpg

1961-64c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου