Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για Lucille Epiphone....


VAGTANPLAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Που μάλλον πρέπει να είναι ένας mass-produced Antiquity.

 

Ναι μάλλον έχεις δίκιο, παρ' όλα αυτά εγώ προτιμώ τον Seth. Ο Αntiquity μου φάνηκε απλά μουντός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μάλλον έχεις δίκιο, παρ' όλα αυτά εγώ προτιμώ τον Seth. Ο Αntiquity μου φάνηκε απλά μουντός...

 

+1000

 

Ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας μαγνητες. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

Ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας μαγνητες. ;)

Aπ' ότι ξέρω έχουν τα δυό τους πηνία άνισα τυλιγμένα (φιλοσοφία burstbucker).

Λένε όμως?, διότι διακυρήσσουν ότι είναι πιστά αντίγραφα των original P.A.F.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ξέχασα να το πω.

ΚΑΛΑ κάνεις και δεν την πουλάς πλέον ;)

 

Ναι τελικα...ο ΒΒ ειναι ο παντα αγαπημενος μουσικος μεχρι και κοιλια ειχα αφησει να του μοιασω...χεχε... Την εχω βαλει αγγελια γιατι με τις στρατ που εμπλεξα δεν την ακουμπαω σχεδον καθολου ρε γμτω γιατι δεν βολευει και σ αυτα που παιζουμε με την μπαντα.  Αλλα τελικα πιστευω οτι πρεπει να την κρατησω και ας την παραμελω λιγακι....Το μεγαλο κακο το επαθα οταν μια μερα εκατσα και με τις ιδιες ρυθμισεις στον ενισχυτη μου (ενα ταπεινο μπλουζ Τζ. ο οποιος σε κανα μηνα θα φορεσει ολο το σετακι του Bill M) εφαγα ενα μεγαλο ξενερωμα με τον ηχο της Λουσιλ,  βεβαια ο @@ρας που ειμαι την εβαλα διπλα σε prs custom 22 (still for sale), strat azdek gold Bill Lauwrence pickups και strat vintage 62 RI me τους γνωστους 57-62 singles...

Αυτα για την ιστορια παω να συνεχισω το ψαξιμο για την αλλαγη των μαγνητων....

 

Σας ευχαριστω και παλι για τις προτασεις !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

+1000

 

Ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας μαγνητες. ;)

 

Aπ' ότι ξέρω έχουν τα δυό τους πηνία άνισσα τυλιγμένα (φιλοσοφία burstbucker).

Λένε όμως?, διότι διακυρήσσουν ότι είναι πιστά αντίγραφα των original P.A.F.

 

Kατ' αρχάς ο καθένας έχει και μια θεωρία για το πώς ακούγεται ο "Original P.A.F". Γαι μενα ο Antiquity είναι αρκετά χαμηλότερα από μαγνήτες της ίδιας ακριβώς φιλοσοφίας όπως οι RS/Fralin Τrue 60s και οι Dr. Vintage. Νομίζω ότι γενικά δεν πολυστέκεται, εμένα πάντως δε μου άρεσε.

 

Το αν έχουν uneven winding δεν το ξέρω. Τέλος ο Seth για τα λεφτά του είναι ένας καλός μαγνήτης. Ούτε αυτός μπορεί να συγκριθεί βέβαια με μια πλειάδα μαγνητών που έχουν χαρακτηριστικά μεταξύ PAF και Τ-Τops και οι οποίοι βγαίνουν πλέον από πολλές boutique εταιρείες, γιατί χάνει πάρα πολύ σε string separation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανοιξε η κουβεντα περι PAF βρηκα αυτο και διαβασα και ενημερωθηκα περι του θεματος.....το παραθετω για τους υπολοιπους

 

http://home.provide.net/~cfh/paf.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα προς Bare Knuckles προσανατολιζομαι....αφου και η τιμη τους εχει μονο 40περιπου Ε διαφορα απο τους Duncan...Oι υπολοιποι κοστιζουν πιο πολυ απο την κιθαρα ......χεχε

 

Ποτε θα βγει το φαρμακο για την γκαζιτιδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

πάντως αν την ψάξεις λίγο και σε κανα ξένο forum (π.χ gear page) στα μεταχειρισμένα ότι και να αγοράσεις θα σου βγεί στην ίδια τιμή με τους Duncan πάνων κάτω. Εγώ πάντως από κει αγοράζω συνήθως.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου