Προς το περιεχόμενο

Meinl Byzance


nickthegreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτωντας ετσι γυρω σε διαφορα site επεσε το ματι μου στα meinl byzance(κατα βαση dark και brilliant)και μου φανηκαν παρα πολυ ωραια σε ηχο.Εχει κανενας εμπειρια με αυτα τα πιατινια για να μου πει αν αξιζουν σε σχεση με αντιστοιχα(zildjian πχ)γιατι οπως ειδα δεν ειναι και πολυ φθηνα.Και επισης αν γνωριζει κανενας καποιο μαγαζι στην Αθηνα για να τα ακουσω αμα ειναι και απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ωραια κλασσικα τουρκικα πιατινια,φυσικα και αξιζουν οπως ολα τα καλα τουρκικα πιατινια. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Meinl τα φέρνει ο Τρίμης που είναι στην Τρικούπη. Καμιά φορά έχει και το Drumstore μερικά κομμάτια. Μιας και θα κατέβεις λοιπόν βόλτα σε εκείνα τα μέρη πας και στο Νακα και ακούς και τα αντίστοιχα zildjian sabian και αποφασίζεις ποιό σου αρέσει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον νακα δυστυχως δεν αφηνουν να χτυπησεις πιατινια (τουλαχιστων την τελευταια φορα που βρεθηκα εκει...) οποτε ισως να μην μπορεσεις να ακουσεις.οσο για τα meinl για εμενα ειναι οτι καλλιτερο εχω ακουσει-παιξει αλλα δυστυχως το πορτοφολι μου δεν μου επιτρεπει να αποκτησω ενα.κατα βαση ειναι πιο μοντερνα πιατα και το φαινεται αν δεις και τισ υπολοιπες σειρες της με εξερεση αυτα της byzance που ειναι διαφορετικα,αλλα πρως τα εκει σε γενικες γραμμες βρισκονται και αυτα.αξιζει να τα ακουσεις και πιστεψε με θα σου μεινουν αξεχαστα.για πιο οικονομικα αλλα σχετικα κοντα στα μεινλ θα πρωτεινα να δεις και αυτα : http://www.dreamcymbals.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον Νακα πηγες?Εγω που παω στο κεντρο παντως σχεδον καθε τριτη αφου τελειωνω το μαθημα παω και ριχνω μια ματια,βαραω πιατινια και ετσι,σπανια να μου πουν σταματα.Θα παω σιγουρα μια μερα να ακουσω τα meinl απο κοντα γιατι μου φανηκαν απαιχτα.Ακομα για το αν ειναι ακριβο προτιμω να αγοραζω κατι μια και καλη και οχι να κανω που και που upgrade,και ας ειναι να περιμενω λιγο δεν πειραζει.Παντως αν απο κοντα ειναι οπως ακουγονται στο site,μαζευω λεφτα και παω να τσιμπησω κανενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παει να πει σε ποιον Νακα πηγες?Δηλαδη σε μερικους μονο σου επιτρεπουν να δοκιμασεις το προιον?Σε κοβουν απο την εισοδο και σου λενε αν μπορεις η οχι να δοκιμασεις τα πιατινια τους(που κανονικα θα επρεπε να ειναι μονο για δοκιμη και ουτε καν για πωληση)??Ναι, πολυ λογικο να μην σε αφηνουν να χτυπησεις ενα προιον που ο σκοπος του ειναι να το χτυπας...Κατι τετοια ακουω και μετα απορω με τους καταστηματαρχες που παραπονιουνται για το συναλλαγμα που φευγει απ'την Ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου