Προς το περιεχόμενο

Ποιο πεταλι μπορει να κανει αλλαγη τονου;


rivera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιο πεταλι μπορει, να κανει αλλαγη τονου;...οταν εχω ενα θεμα π.χ. με "ανοικτα" ακορντα και θελει ο τραγουδιστης/ρια ενα ημιτονιο ή τονο χαμηλοτερα/ψηλοτερα να μπορει να αλλαζει την νοτα χωρις καθυστεριση 'η να ακουγεται και η original νοτα εστω και λιγο .... το boss PS-5 και boss GT-8 απο οτι εχω δοκιμασει δεν καταφερνουν να το κανουν καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πεταλακι που ειδα τωρα τελευταια και μου φανικε καλο στο να αλλαζει τονο ειναι το Morpheus drop tune. Τσεκαρε το υπαρχουν και καποια video στο youtube...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξ'το καλύτερα με τη GT-8  ;)

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες:

να μπορει να αλλαζει την νοτα χωρις καθυστεριση 'η να ακουγεται και η original νοτα εστω και λιγο .... το boss PS-5 και boss GT-8 απο οτι εχω δοκιμασει δεν καταφερνουν να το κανουν καλα.

 

αλλά με προσεκτικό tweaking (και με το manual) το καταφέρνεις ικανοποιητικά.

Hint: αν θυμάμαι καλά το σημαντικότερο είναι να μηδενίσεις την παράμετρο "Direct out" του pitch shifter. Έχει κι άλλα όμως, ψαξ'το.

 

Για το πετάλι το σκέτο (PS-5) δεν έχω ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορα τις πεταλιερες δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα θα βαλω ενα video απο το πεταλι που σου ελεγα ισως σε βολεψει για αυτο που θελεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου