Προς το περιεχόμενο

Μπαγλαμάς, ταξίμι μαι τραγουδάκι


Zaranis Petros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτσι είναι οι παράλληλοι κόσμοι ;D

Το ίδιο φαντάζομαι θα έκανες και εσύ, εάν σου έλεγα ότι δεν με ενδιαφέρουν ΚΑΘΟΛΟΥ τα Ρεμπέτικα αλλά μόνο η μουσική ασανσέρ... ;)

Επειδή γνωρίζω αρκετούς του ωδείου, και παίζουν μία χαρά, αλλά πάλι και αυτοί δεν ενδιαφέρονται για ρεμπέτικα...μου το εξηγείς λίγο? Δηλ, οι του ωδείου, πρέπει να παίζουν και μπαγλαμά? ;D

 

Κοίτα να δείς, δεν είναι το θέμα αν σε ενδιαφέρει το είδος, αλλά αν πιστεύεις κατά βάθος ότι αυτοί που το παίζουν αυτό το είδος είναι λίγο ξενέρωτοι λίγο παλιομοδίτες, λίγο βλάχοι.

Εμένα πάντως ενώ πολλοί κιθαρίστες μου φέρνονται έτσι, αμ τυχον έχω μαζί μου το Ούτι μου, περισσότεροι από τους μισούς κολλάνε με τον ήχο του, και θέλουν να μάθουν και αυτοί,  έτσι πέρνω το αίμα μου πίσω

Κάποτε τα είχα με μια κοπέλλα η οποία είχε έρθει σε μια συναυλία που είχα παίξει στην Δώρα Στράτου

Μετά που είχαμε βγεί στην Μαβίλη, εξηγούσε σε κάτι φίλους της ότι η συναυλία που πήγε δεν είταν τίποτε βλάχικη με κλαρίνα, αλλά η μουσική που παίζαμε ήτανε μουσική ξωτικών του δάσους και όχι παραδοσιακή (έτσι άκουγε το ούτι και το Νευ..) Εμοιαζε λέει με lorinna makennit. Εμείς απλάθρακιώτικα παίζαμε...

 

Θέλω να πω δηλαδή ότι υπάρχει προκατάληψη και στερεότυπα...

Rock is deader than dead - Shock is all in your head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά η μουσική που παίζαμε ήτανε μουσική ξωτικών του δάσους και όχι παραδοσιακή (έτσι άκουγε το ούτι και το Νευ..) Εμοιαζε λέει με lorinna makennit. Εμείς απλάθρακιώτικα παίζαμε...

βεβαίως και μπορείς να παίξεις μουσική ξωτικών του δάσους, χωρίς να παίζεις θρακιώτικα...το σαλόνι μου...  ;D;Dhousenb3.jpg

 

  Παιδιά λίγο σεβασμός .

Δεν υπάρχει λόγος να πάει το video του κ. Ζαρανή στην παιδική χαρά 

Που είδες την έλλειψη σεβασμού?

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παιδιά λίγο σεβασμός .

Δεν υπάρχει λόγος να πάει το video του κ. Ζαρανή στην παιδική χαρά  

Αλήθεια μην ανησυχείς, όλα οκ :)

 

Αν μη τι άλλο ο mistaras01 θίγει μια συμπεριφορά συνηθισμένη, και κακός τον πειράζει. Αν μη τι άλλο την ίδια αντιμετώπιση, βρίσκουν και οι μεταλάδες, οι μπιτάκιδες, οι μπλουζμεν, οι του ωδείου, οι τζαζίστες και όποιοι κ αν βάλεις σε κάποιο όποιο στερεότυπο. Με αποτέλεσμα ο καθένας από αυτούς να περιχαρακώνεται πίσω από δυο τρεις ορισμούς της μουσικής που επιλέγει εξυψώνοντάς την στην καλύτερη μουσική :D

 

Οπότε αντί να αγχώνεται να πάρει το αίμα του πίσω, ας αγχώνεται να ακούει και να παίζει ότι θέλει μη ασχολούμενος με τα όποια αυθαίρετα κριτήρια τον κρίνει όποιος νομίζει και όπως νομίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια μην ανησυχείς, όλα οκ :)

 

Αν μη τι άλλο ο mistaras01 θίγει μια συμπεριφορά συνηθισμένη, και κακός τον πειράζει. Αν μη τι άλλο την ίδια αντιμετώπιση, βρίσκουν και οι μεταλάδες, οι μπιτάκιδες, οι μπλουζμεν, οι του ωδείου, οι τζαζίστες και όποιοι κ αν βάλεις σε κάποιο όποιο στερεότυπο. Με αποτέλεσμα ο καθένας από αυτούς να περιχαρακώνεται πίσω από δυο τρεις ορισμούς της μουσικής που επιλέγει εξυψώνοντάς την στην καλύτερη μουσική :D

 

Οπότε αντί να αγχώνεται να πάρει το αίμα του πίσω, ας αγχώνεται να ακούει και να παίζει ότι θέλει μη ασχολούμενος με τα όποια αυθαίρετα κριτήρια τον κρίνει όποιος νομίζει και όπως νομίζει.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου