Προς το περιεχόμενο

αναζητηση μανικιου...


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά χωρίς να με βρίσετε μπορείτε να μου εξηγήσετε περίπου τις διάφορες των μπράτσων . Με μπέρδεψε λίγο αυτό το compound , v , u , s κτλ... 

 

http://www.warmoth.com/Guitar/Necks/Strat_WarmothPro.aspx

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καλημερα... εχω μια squier standerd strat ... δεν με πολυικανοποιει το μανικι της ομως , οποτε σκεφτομουν να κρατησω το σωμακαι να παρω καποιο αλλο μανικι που να ειναι καπως πιο ποιοτικο... ξερετε απο που θα μπορουσα να προμιθευτω ? απο οσο ξερω ειναι τα warmoth αλλα ισως να υπαρχουν κι αλλες λυσεις...

περαν τουτου βρισκεται σωστο αυτο που θελω να κανω ?

 

Γεια σου φίλε μου! Επειδή φτιάχνω μια Partcaster Strat, πρόσφατα ψώνισα ένα πάρα μα πάρα πολύ καλό μανίκι της εταιρίας Goeldo. Είναι πάρα πολύ καλή εταιρία με πολύ ωραίες επιλογές. Η αγορά του μανικιού έγινε μέσω του Σταύρου Ντούκα στα Γιάννενα (www.guitars.gr). Άμα θες δες τους τρόπους επικοινωνίας και πάρε ένα τηλέφωνο, σίγουρα θα βρεις αυτό που θές και επίσης σίγουρα θα βγείς κερδισμένος μιας και ο Σταύρος έχει πραγματικά τις πιο ανταγωνιστικές τιμές και είναι και εξαιρετικός συμβουλάτορας. Πάρε και θα με θυμηθείς!  ;D Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση απλά την εμπειρία μου αναφέρω.

 

Τα χαρακτηριστικά του δικού μου μανικιού είναι:

 

Goeldo

Neck: Maple

Fingerboard: Rosewood

Radius: 12"

Frets: 21

Frets: medium-jumbo

Neck shape: C shape

Nut: tusq (το οποίο θα μου περάσει και θα μου κόψει ο ίδιος ο Σταύρος μαζί με το String Tree)

 

Ελπίζω να βοήθησα!  :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις και μια mexico....πούλα την και πάρε άλλη.

 

θα μπορουσε να ηταν μια καλη ιδεα αλλα ειναι η πρωτη μου κιθαρα και δωρο απο τον πατερα μου οποτε δεν μου παει... εν τω μεταξυ ειναι απο τις πολυ ποιοτικες μεξικο και ειμαι ευχαριστημενος...

 

πολυ ωραιες οι εικονες με τα radius... αν βρειτε και κανενα σχημα με compound radious θα ειναι ολα τελεια... ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσε να ηταν μια καλη ιδεα αλλα ειναι η πρωτη μου κιθαρα και δωρο απο τον πατερα μου οποτε δεν μου παει... εν τω μεταξυ ειναι απο τις πολυ ποιοτικες μεξικο και ειμαι ευχαριστημενος...

 

την άλλη σου ειπα να πουλήσεις....οχι την mexico ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την άλλη σου ειπα να πουλήσεις....οχι την mexico ;)

 

ααα οκ ναι τωρα το επιασα... τι θα μπορουσα να παρω ομως σε αυτα τα λεφτα για να την πηγαινοφερνω παντου... την εχω την σκουαιερ σαν μπακ απ... οπου παω την παιρνω και δεν με νοιαζει αν παθει κατι αλλα οκ... ελεγα μηπως ασχοληθω λιγο μαζι της ετσι για το χομπι ... οχι οτι περιμενω να παιξω λαιβ με αυτη... ειναι hss και μεχρι προτεινως σκεφτομανε να αλλαξω μαγνητες... αλλα το μετανωσα... θα την κανω sss και θα αλλαξω μαγνητες... ;D ;D ;D hot rails κτλ... γιατι εχω την mexico hss !! το κουρασα λιγο ε ? κατι που ειδα παραπανω για toneriders παρεπιπτωντως αξιζουν ? θα ταιριαξουν hot rails στην γεφυρα και οι toneriders στην μεση και στο λαιμο ? ασχετο αλλα μιας και το αναφεραμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχνε καμιά ματιά και στις αγγελίες του νοιζ. Κατα καιρούς πολλοί πουλάνε μπράτσα από partscasters που δε χρειάζονται, και σε πολύ καλές τιμές. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως ξερετε που μπορω να προμηθευτω tonerider μαγνητες εκτος απο ebay...

 

επισης καποιο σετ hss που να αξιζει ? για versatile καταστασεις προς heavy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου