Προς το περιεχόμενο

αναζητηση μανικιου...


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα... εχω μια squier standerd strat ... δεν με πολυικανοποιει το μανικι της ομως , οποτε σκεφτομουν να κρατησω το σωμακαι να παρω καποιο αλλο μανικι που να ειναι καπως πιο ποιοτικο... ξερετε απο που θα μπορουσα να προμιθευτω ? απο οσο ξερω ειναι τα warmoth αλλα ισως να υπαρχουν κι αλλες λυσεις...

περαν τουτου βρισκεται σωστο αυτο που θελω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ποιοτικο? ??? Αν δε σε βολευει ειναι αλλο θεμα 8)

Αλλιως http://www.mightymite.com/

ειναι και σχετικα φθηνα :)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε βολευει για οποιοδηποτε λογο (σου καθεται λεπτο, δεν σε βολευει το radius κλπ) καλα το σκεφτεσαι, ειναι μια λυση. Δες εδω: http://www.noiz.gr/index.php?topic=174540.0

Τωρα αν δεν ικανοποιει για λογους κατασκευης (πχ τασταρει πολυ, τα ταστα δεν ειναι καλα λιμαρισμενα στις ακρες κλπ) ολα αυτα διορθωνονται σε εναν καλο μαστορα πιο ευκολα απο το να παρεις καινουργιο μπρατσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα μπράτσα στρατ με βολεύουν. Απλά το συγκεκριμένο μπράτσο μου κάνει φθηνό κατασκευή. Εχω και μια φεντερ μεξικό και πέφτω στην συγκρηση που μπορεί να μην είναι κορυφαίο κι αυτό αλλά είναι πολύ πιο ποιοτικό. Δεν ξέρω πως να το εκφράσω. Το ξύλο της ταστιερασ είναι πολύ μαύρο και κάπως ακατεργαστο. Δεν μπορώ να πω ότι τασταρει η ότι έχει αλλά λειτουργικά προβλήματα αλλά... Καταλάβατε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα μπράτσα στρατ με βολεύουν. Απλά το συγκεκριμένο μπράτσο μου κάνει φθηνό κατασκευή. Εχω και μια φεντερ μεξικό και πέφτω στην συγκρηση που μπορεί να μην είναι κορυφαίο κι αυτό αλλά είναι πολύ πιο ποιοτικό. Δεν ξέρω πως να το εκφράσω. Το ξύλο της ταστιερασ είναι πολύ μαύρο και κάπως ακατεργαστο. Δεν μπορώ να πω ότι τασταρει η ότι έχει αλλά λειτουργικά προβλήματα αλλά... Καταλάβατε ;

 

Τα Mighty Mite που σου προτάθηκαν είναι επιπέδου "Fender Mexico", οπότε θα είσαι ΟΚ. Στο ebay μπορείς να βρεις ένα σωρό, με ό,τι ξύλο θέλεις (μέχρι και εβένινη ταστιέρα). Υπάρχουν ακόμα και compound. Τσέκαρε προδιαγραφές, για να δεις πάχος, τάστα, κλπ. Πρόσεξε πολύ με τις τρύπες των κλειδιών, να ταιριάζουν αυτά που έχεις.

 

Για το σκούρο χρώμα στην ταστιέρα, να ξέρεις ότι πολλοί κατασκευαστές βάφουν το rosewood, για να δείχνει πιο "κυριλέ"  ;D αλλά και για να καλύψουν οπτικές ατέλειες του ξύλου (που συνήθως δεν είναι και ΑΑΑ ποιότητα...).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα μπράτσα στρατ με βολεύουν.

Ναι αλλά ποιά? C, U, V Shape? Radius?

Απλά στο λέω σε περίπτωση που παραγγείλεις on-line να προσέξεις μη σου έρθει κανένα "κουπί".

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας να παρεις μπρατσο απο την warmoth για να το βαλεις στην squire ? πιο ακριβο θα ναι το μπρατσο απο ολη την κιθαρα. καλυτερα πουλα την κιθαρα και με τα λεφτα παρε ενα σωμα και ξεκινα να κανεις την κιθαρα των ονειρων σου

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν νομιζω οτι το μεξικανικο ειναι τοσο καλυτερο απο Squier standard. Μην πω οτι πολλες squier βαζουν κατω πολλες mexico απο κατασκευαστικης αποψης. Εγω στην θεση σου θα εκανα ενα τριψιμο - γυαλισμα στα ταστα, ενα καλο setup και θα αλλαζα τα ηλεκτρικα (μαγνητες και pots). Πιο μεγαλη διαφορα θα δεις μ αυτα παρα με αλλαγη μπρατσου. Βαλε ενα set GFS ή Tonerider και θα χεις και ηχαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χωρίς να με βρίσετε μπορείτε να μου εξηγήσετε περίπου τις διάφορες των μπράτσων . Με μπέρδεψε λίγο αυτό το compound , v , u , s κτλ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου