Προς το περιεχόμενο

Midi controller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας!!!

Ψάχνω ενα midi keyboard-controller που να μπορώ να διαχειριστώ πλήρως το motif es και το proteus fx.

Καμία ιδέα??Το κόστος δεν με απασχολει ιδιαίτερα, απλα θέλω να κάνω έυκολα και σωστα την δουλεία μου.

Επίσης καμία ιδεα για το πως να τα συνδέσω ωστε να τα διαχειρίζομαι και τα δυο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνω ήδη αυτο αλλα τα 61 πλήκτρα δεν μου αρκουν επομένως με τα πλήκτρα του motif ελεγχω  το motif και θα το επεκτεινω και στο midi keyboard και με midi keyboard θα ελεγχω το Proteus fx

 

φιλε γίαννη το εχω δει αυτο και ειναι πολυ ενδιαφερον αλλα θέλω να εχει και κλαβιε παραλληλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε kofi,

 

Μπορείς να μου αναλύσεις τι ακριβώς θες να στέλνεις από το midi keyboard-controller στο motif es και το proteus fx ?

 

Απ'ότι κατάλαβα, θέλεις εκτός από νότες να ελέγχεις και κάποιες άλλες παραμέτρους όπως όπως για παράδειγμα cutoff, resonance κλπ.

 

Εάν κατάλαβα σωστά, γιατί δεν το κάνεις με ένα Edirol της σειράς PCR-xxx ?

 

Για παράδειγμα: http://www.roland.com/products/en/PCR-800/index.html

 

Φιλικά

Μανώλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... το midi keyboard-controller το θέλω για να μπόρω να διαχειρήστω πλήρως το proteus fx.Τα πάντα δλδ.

Επείσης με το midi keyboard-controller θέλω να επεκτείνω το κλαβίε το motif es.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψάχνεις για εκτεταμένο έλεγχο παραμέτρων και κλαβιέ, νομίζω πως το Novation ReMOTE SL 61 είναι η καλύτερη λύση. Σχετικά ακριβό για controller αλλά πραγματικά τα "σπάει" σε έλεγχο και παραμετροποίηση. Έχω το Novation ReMOTE SL 37 Limited Edition και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :)

A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου