Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση φεντερ στρατ μεξικο


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κιθαρα σου ειναι η Standard Stratocaster (made in Mexico). Αυτο που σου και πριν - το μονο επιπλεον που θα μπορουσες να κανεις και καλα για να την αναβαθμισεις θα ηταν μια αλλαγη στο steel block. Παντως μην περιμενεις να ακουσεις και τρομερη διαφορα! Αφου αλλαξες μαγνητες και εισαι ικανοποιημενος με την κιθαρα (ηχος, δεν ξεκουρδιζει κλπ) γνωμη μου ειναι να μην κανεις τιποτα. Ριξ της ενα καλο καθαρισμα...!

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μην αλλάξεις τίποτα, αν θέλεις να αγοράσεις σώνει και καλά κλειδιά κλπ αγόρασέ τα και βάλτα στο ντουλάπι και σιγά σιγά θα φτιάξεις μια partscaster. ;)

 

ακόμα καλύτερα δώσε τα λεφτά για κανα μάθημα :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα σου δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το αντιστοιχο made in USA μοντελο.Ειναι παρα πολυ καλη και αλλαζοντας κλειδια ,τρεμολο κλπ δε θα υπαρξει καμια ουσιωδης διαφορα πιστεψε με.Καμια φορα ολα ειναι στο μυαλο μας.Τωρα αν εχεις χρημα για πεταμα και σου εχει μπει στο μυαλο..........περι ορεξεως..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση παντως οτι τα κλειδια ειναι τα ιδια σε mexico και usa. Αυτο που αλλαζει στο hardware στις δυο κιθαρες ειναι φυσικοτατα οι μαγνητες (η mexico φοραει κατι τρισαθλιους κεραμικους) και το bridge - tremolo. Δεν νομιζω να αλλαζει κατι αλλο (και τα ξυλα ιδια ειναι) εκτος απο κατι σημαντικο: το quality control!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια ωραια μου τα λετε μπραβο...εχω μια ακομη αποροια... αυτην η κιθαρα σε 20 χρονια απο τωρα θα ειναι ας πουμε 32 ετων...θα εχει καποια αλλη αξια ? εννοω συλλεκτικη , η δεν ξερω κι εγω πως τα λενε... η επειδη ειναι μεξικο δεν παει ετσι ? ας πουμε λεμε εχω μια φεντερ του 73 και κανουν ολοι ουαου... τωρα με αυτην σε καμποσα χρονια θα υπαρχει κατι τετοιο η μπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εξαφανιστούν τα εκατομμύρια fender strat που κυκλοφορύν σήμερα και μείνει μόνο η δικιά σου ίσως να ακριβύνει  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου