Προς το περιεχόμενο

PRS Se Mike Akerfledt


SoulisEchoes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έπαιξα προχθές με την εν λόγο κιθάρα σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης και ενθουσιάστηκα με την αίσθηση της ταστιέρας το σχέδιο κτλ. Σκεφτόμουν μήπως την αγόραζα και άλαζα μαγνήτες γιατί χάναν λίγο. Απλά το μεγαλύτερο κακό της κιθάρας είναι το σήμα των Opeth κάτω ακριβώς απο το τρέμολο.

Δείτε για να καταλάβεται:

http://www.thomann.de/gr/prs_se_mike_akerfeldt.htm

 

Ξέρει κανείς αν θα μπορούσε με κάποιον τρόπο να αφαιρεθεί αυτό;

Σημ. δεν είναι αυτοκόλλητο προφανώς για να ανοίγω θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν έπαιξα προχθές με την εν λόγο κιθάρα σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης και ενθουσιάστηκα με την αίσθηση της ταστιέρας το σχέδιο κτλ. Σκεφτόμουν μήπως την αγόραζα και άλαζα μαγνήτες γιατί χάναν λίγο. Απλά το μεγαλύτερο κακό της κιθάρας είναι το σήμα των Opeth κάτω ακριβώς απο το τρέμολο.

Δείτε για να καταλάβεται:

http://www.thomann.de/gr/prs_se_mike_akerfeldt.htm

 

Ξέρει κανείς αν θα μπορούσε με κάποιον τρόπο να αφαιρεθεί αυτό;

Σημ. δεν είναι αυτοκόλλητο προφανώς για να ανοίγω θέμα

 

Έχεις δίκιο. Αυτό είναι deal-breaker και κακή κίνηση από την PRS. Αν είναι inlay, που μάλλον είναι, δεν νομίζω να βγαίνει εύκολα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι οπως το βλεπω δεν φαινεται για inlay...σαν καποιου ειδους αερογραφια φαινεται, οποτε για να βγει θα πρεπει να ξαναβαψεις ολη την κιθαρα.

 

Not feasible :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι βρε παιδα ειναι κακη κινηση απο prs. αφου αυτο ειναι ολα τα λεφτα... εξαλλου απο οτι καταλαβα ο φιλος θελει να αλλαξει και μαγνητες... οποτε το σχεδιο δεν του αρεσει οι μαγνητες δεν του αρεσουν , μηπως πρεπει να κοιταξει σε καποια αλλη lp ? εν τω μεταξυ αυτη ειναι signature κιθαρα... ποιος ο λογος να απευθηνθεις σε signature κιθαρα οταν δεν εισαι μπιγκ φαν του εν λογω συγκροτηματος ?  δεν ξερω αλλα η αποψη μου ειναι αν προχωρησεις φιλε μου στην αγορα της μην της πειραξεις τιποτα ( αντε μονο τους μαγνητες ) αλλιως θα χασεις και σε μεταπωλ αξια κτλ. αποψη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά είναι το γεγονός ότι παίζεις μια κιθάρα σαν του αγαπημένου σου καλλιτέχνη. Όχι ότι διαφημίζεις τη μπάντα του. Φαντάζεσαι να έγραφε η EJ Strat με μεγάλα γράμματα "Eric Johnson" πάνω στο σώμα; Ποιος θα την αγόραζε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εν λόγο Logo είναι τρομερά εμπνευσμένο και όμορφο, και το έχω δει ουκ ολίγες φορές ως τατουάζ, ακόμα και από άτομα που δεν ακούνε την μπάντα.

 

Βέβαια το θέμα είναι ότι ο φίλτατος ΔΕΝ το θελει, οπότε προφανώς όπως σε συμβούλεψαν και τα παιδιά, είτε πηγαίνεις για διαφορετικό μοντέλο είτε την αγοράζεις και της αλλάζεις τα φώτα (πράγμα που δεν πιστεύω να σε συμφέρει οικονομικά, όλο και κάποια lesPaul θα βρεις που να σου κάθεται καλά στο χέρι)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά είναι το γεγονός ότι παίζεις μια κιθάρα σαν του αγαπημένου σου καλλιτέχνη. Όχι ότι διαφημίζεις τη μπάντα του. Φαντάζεσαι να έγραφε η EJ Strat με μεγάλα γράμματα "Eric Johnson" πάνω στο σώμα; Ποιος θα την αγόραζε;

 

οκ αν καποιον το χαλαει να διαφημιζει την μπαντα που του αρεσει ας μην παρει αυτην την κιθαρα... υπαρχουν τοσες λες πολ σε αυτα τα χρηματα που μπορει να παρει ο ανθρωπος.

παντως εμενα μου αρεσει !!! γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά λοιπόν είμαι μεγάλος φαν του συγκροτήματος αλλά δεν θέλω όταν βγαίνω για λαιβ με την μπάντα μου να είμαι με μια κιθάρα που θα έχει φάτσα φόρα το λόγκο των opeth το οποίο κατα τα άλλα είναι πραγματικά πολύ όμορφο!! Με τους μαγνήτες δεν ξετρελάθηκα και αν την αγόραζα ναι θα τους άλλαζα. Αυτο που μου άρεσε πραγματικά πολύ είναι η αίσθηση που έιχα στο χέρι με το όργανο.

Δεν είναι inlay σίγουρα. Πρέπει να είναι αερογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου