Προς το περιεχόμενο

Ιστορικα συνθ


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KURZWEIL K2000 !!!!

 

ολα τα παραπανω μαζι και με πολλες αλλες δυνατοτητες!!!

απιστευτο οργανο το οποιο φυσικα κανεις δεν το καταλαβαινε γιατι τα δικα του preset δεν ηταν εντυπωσιακα...μπορει ομως να βρει κανεις δωρεαν στο ιντερνετ απιστευτους ηχους..!!!

δεν συζηταμε βεβαια το editing που μπορει να κανει κανεις στο οργανο...χρονια μπροστα απο αλλες εταιρειες...ειναι οργανο απο το 90-91 και συναγωνιζεται σημερινα οργανα!!

-διαβαζει roland.akai,ensiniq,wav,aiff

-exei scsi

-παιρνει μεχρι 64mb για να φορτωσεις ηχους

-παιρνει σκληρο δισκο εσωτερικα

-φοβερο editing σε samples k programs

-πολυ βολικο για live με καποιες λειτουργιες που εχει

-εχει....v.a.s.t...!!

-δεχεται επεκταση για να κανεις sampling

-δεχεται επεκτασεις με ηχους της kurzweil(piano,orchestral,contemporary κ.α..)

-εχει απιστευτο με πολυ καλη παρουσια ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ποτε μου δεν εχω ακουσει συνθ της εταιριας αυτης. Πολυ θα το ηθελα αλλα δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα

 

εγω εχω ψαχτει παρα πολυ κια παιζω πολλα χρονια live με groups,καλλιτεχνες κ.α..δεν ειναι δυσκολο να τα ακουσεις..πηγαινε μια βολτα απο το bon studio..

βεβαια με τα preset τους δεν καταλαβαινεις κ πολλα..μπορεις ομως στο ιντερνετ να βρεις απιστευτους ηχους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KORG 01/WFD αν και η ψηφοφορια ξεφυγε ρε παιδια...3 οργανα ανεφερε το παλικαρι και αναφερθηκε ολη η παραγωγη της δεκαετιας 8) Παντως αν υπηρχε στη λιστα το Κ2000 θα το ψηφιζα δαγκωτο γιατι ειναι ενα θεμα που με ποναει :evil: και οπως θα γραφε συντομογραφικα ο φιλος KORGY.. "FBS" (δε χρειαζεται να το πω ολοκληρο :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου