Προς το περιεχόμενο

Τρέμολο-Γεφυρα Κιθάρας BladeRunner


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Συνέχεια!

 

Η γέφυρα μπήκε στην κιθάρα και απ'οτι φαίνετε θα μείνει για πάντα!

 

Η αλλαγή έγινε σε 15' χρόνος ο οποίος συμπεριλαμβάνει βγάλε-βάλε χορδές και την αλλαγή μπαταρίας (επ'ευκαιρία).

Η γέφυρα ήρθε Ρ Υ Θ Μ Ι Σ Μ Ε Ν Η!!! Απίστευτο :o :o ?

Χρειάστηκε μόλις 1/4 στροφής στη ΜΙ καντίνι και μισή στροφή στη ΣΟΛ, για να ρυθμίσω τις αρμονικές (οι υπόλοιπες ήταν "Πιάνο" ;D) και ελάχιστες στροφές στα ελλατήρια για να φέρω το ύψος της γέφυρα με το σώμα.

 

Η Bladerunner, επειδή έχει σταθερή βάση για βίδωμα ρυθμίζεται μόνο απο τα saddles και τα ελλατήρια και δε χρειάζεται να ασχοληθεί κανείς με βίδες και σφιξίματα, πάνω-κάτω, χαλαρά ή σφιχτά κλπ.

 

Μεγάλη αλήθεια που διαφημίζει και στο site η Super-Vee είναι οτι το Tone-Block δίνει περισσότερο sustain. E Ναι λοιπόν δίνει περισσόερο sustain και στα "βρώμικα", αλλά και στα καθαρά.

 

Εν τέλη, για μένα είναι μακράν η καλύτερη λύση για Fender Strat ή Strat-Style Bridge, είτε είναι 2βιδη, είτε 6βιδη.

 

σ.σ: Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν με το κινητό, διότι υπάρχει πρόβλημα (παλι) με την ψηφιακή μου, οπότε οτι δε φαίνετε καλά, ρωτάτε.

 

σ.σ2: Επιφυλάσομαι για βίντεο και ηχητικά δείγματα λίαν συντόμος!

SNC00092.thumb.jpg.f9bd3152117dfea22d644303c0fd4fdb.jpg

SNC00094.thumb.jpg.7a411d79904f54d3b7e249949f896029.jpg

SNC00095.thumb.jpg.04a3b157eb6c67c80ffa0d8db5a50075.jpg

SNC00096.thumb.jpg.e450b44285c21f1e182f71f9bebcfa04.jpg

SNC00097.thumb.jpg.12d75b7aff0150c8bccb07d755d2bde4.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν σας είπα το σημαντικότερο!

 

ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΔΙΖΕΙ!

Μετά απο λίγο τράβηγμα στις χορδές και κανά 5λεπτο παίξιμο με το τρέμολο, το κούρδισμα ήταν απόλυτα σταθερό, όσο και αν προσπάθησα, δεν κατάφερα να την ξεκουρδίσω.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερες φωτογραφίες και μία-δύο από το nut plz...

Θα προσπαθήσω να βγάλω καλύτερες μόλις είναι ΟΚ η ψηφιακή μου.

Το nut δεν το άλλαξα, η Bladerunner δεν είναι σαν τη Super-Vee που είναι lock, οπότε έχω πάνω αυτό που μου είχε φτιάξει ο Γιάννης.

brass_nut.jpg.6f91f53c52045bbd3d6864fde295f88e.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρες!

Με γειές, με γειές!

Νόμιζα ότι θα έβαζες το Super Vee. Τι έγινε, σε αποθάρρυνε το ότι μοιάζει με ανταλλακτικό από παλιά Cadillac?? ;D

Καλορίζικο και kill the beast!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρες!

Με γειές, με γειές!

Σ'ευχαριστώ!

 

Νόμιζα ότι θα έβαζες το Super Vee. Τι έγινε, σε αποθάρρυνε το ότι μοιάζει με ανταλλακτικό από παλιά Cadillac?? ;D

Χαχαχα, ;D Όχι, απλά το nut του Super Vee είναι για μπράτσο με "slot in nut", ενώ το δικό μου έχει τύπου Gibson, αφού είναι φτιαγμένο στο χέρι.

 

Πάντος είναι πολύ καλή επένδυση.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου