Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για σπιτι (φθηνος) με καλα καθαρα


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει αναλυτικό review στο φόρουμ

 

ναι το εχω διαβασει ... σε ευχαριστω

 

απλα λεω μηπως καποιος τον εχει κιολας και παιζει hi gain για να μου πει πως ανταποκρινεται... σκεφτομαι αν αξιζει να προχωρησω σε μια τετοια αγορα η αν κανω υπομονη και παρω καποιον μεγαλυτερο higain ενυσχητη τυπου bugera , randall κτλ... ηθελα τωρα αυτες τις μερες να χτυπησω τον 6260 αλλα σκεφτομαι καποιους παραγοντες οπως , χαμηλη αξιοπιστια bugera ενυσχητων αλλα και 120 βατ λαμπα για σπιτι...? εδω εχω ενα bandit και τον ανοιγω στο 1 και παλι μεχρι εκει , γιατι μετα ακουγεται πολυ δυνατα... οποτε λεω να δωσω 500 ευρω για αγορα μπουγκερα και  καμπινας  για να παιζω στο 1/2 του 1 ... οποτε σκεφτηκα αφου εχω την rp500 που εχει ενα σωρο hi gain ηχων , μηπως να παρω ενα μικρο ενυσχητακι λαμπατο για να παρω  την μαγια της λαμπας αλλα να ακουσω και σωστα την rp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι πρεπει να ειναι απαραιτητως ενισχυτης ;

 

Το σκεφτηκες να παρεις ενα ζευγαρι monitors ενισχυομενα και να τα συνδεσεις κατευθειαν πανω στην πεταλιερα ;

τι παραπανω θα σου δωσει να βαλεις την πεταλιερα μπροστα απο τον φτηνο combo ;

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν καταλαβα οτι θες κρητικη λυρα, ουτε σου ΄πα πως δεν μπορω να σε καταλαβω.

 

απλα επισημανα πως αλλο πραγμα ειναι ο γραπτος λογος και ΑΛΛΟ γραφω οτι μου ερχεται στο κεφαλι λες και μιλαω. οι τρεις τελειες ειναι θαρρεις και σταματας για να αναπνευσεις.

 

οσο για τους @@ρες απο πανω εχω custom ελληνικο layout λογω δουλειας και δεν εχει τονους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πρεπει να ειναι απαραιτητως ενισχυτης ;

 

Το σκεφτηκες να παρεις ενα ζευγαρι monitors ενισχυομενα και να τα συνδεσεις κατευθειαν πανω στην πεταλιερα ;

τι παραπανω θα σου δωσει να βαλεις την πεταλιερα μπροστα απο τον φτηνο combo ;

 

εν ξερω... για πε για πε... στειλε κανενα λινκ να δω τι εννοεις ? επισης... αυτα ειναι λαμπατα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν καταλαβα οτι θες κρητικη λυρα, ουτε σου ΄πα πως δεν μπορω να σε καταλαβω.

 

απλα επισημανα πως αλλο πραγμα ειναι ο γραπτος λογος και ΑΛΛΟ γραφω οτι μου ερχεται στο κεφαλι λες και μιλαω. οι τρεις τελειες ειναι θαρρεις και σταματας για να αναπνευσεις.

 

οσο για τους @@ρες απο πανω εχω custom ελληνικο layout λογω δουλειας και δεν εχει τονους.

 

καλα αφου καταλαβαινεις τι θελω να πω ,  δεν τα αφηνεις τωρα αυτα , να προτεινεις καμια λυση ?  <- προσεξε ! ουτε μια τελεια , και εβαλα και 4 κομματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα studio monitors ενισχυομενα    http://www.thomann.de/gr/active_nearfield_monitors.html

 

 

Το μονο λαμπατο που γνωριζω ειναι το atomic frfr που ειναι μεν αλλη ποιοτητα ( ειναι η προτινομενη καμπινα για το axe fx ) ειναι 50 watt λαμπατα  και δεν ειναι και σε τιμη η τρομερη υπερβολη ( βεβαια πρεπει να ειναι εκτος του budget που εχεις στο μυαλο σου ) 

 

http://www.g66.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_atomic&product_id=92&category_id=1&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=91

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι απομενουν και πολλα απο τη "μαγεια" της λαμπας αν ισοπεδωσεις το σημα μεσω ενος πολυεφε-προσομοιωτη.

Εγω προσωπικα το ταπεινο pod2 μου το χαιρομαι περισσοτερο στα μονιτορς παρα στο blackheart + την marshall 1922 που συνδεω τα πεταλια μου στο σπιτι.

Ισως να φταιει και η παλιομοδιτικη αποψη μου οτι οσο πιο κοντα στο κιθαρα-καλωδιο-ενισχυτης μενεις,τοσο περισσοτερο ακους και νιωθεις οτι παιζεις σε λαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε virus σταματα να σπαμαρεις το θρεντ. Επιτελους δηλαδη. Οι τελειες κανεναν δε πειραξαν αλλα τα εξυπναδιστικα ποστ χωρις καμια ουσια ειναι πραγματικα ενοχλητικά.

 

ο καθένας ειναι υπευθυνος των ποστ του. όσο πιο καλογραμμένα είνια, τόσο πιο πολλές απαντησεις θα πάρει. Μη μας σπαμμαρεις ομως και εκτροχιαζεις το θεμα!

 

σχετικά με το θεμα μας, υπάρχει και η λύση του tech21 power engine. Δεν είναι λάμπα, είναι απλά ενας τελικός απο όσο ξέρω, αλλά πρεπει να ειναι ένα κι ένα για τέτοια δουλειά που το θες.

 

Το έχει ο TGL νομίζω. Αν εμφανιστεί, θα σου πει κι αυτος δυο λόγια.

 

καλά ξεμπερδέματα! ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οσο για τους @@ρες απο πανω εχω custom ελληνικο layout λογω δουλειας και δεν εχει τονους.

 

Ουτε κεφαλαια;  ;)

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου