Προς το περιεχόμενο

Koch Studiotone combo - Line6 M13, βόμβος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως καταλαβαίνετε και από τον τίτλο έχω τον Koch Studiotone combo και την Line6 M13. Παρατήρησα σήμερα πως όταν έχω σε λειτουργεία την M13, ακόμα και bypass να είναι όλα, κάνει ένα σταθερό βόμβο που απλά εξαφανίζεται όταν την κλείνω και παίζω μόνο με τον ενισχυτή. Τι μπορεί να φταίει; Έχετε κάτι παρόμοιο αντιμετωπίσει και εσείς;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παναγή, απομάκρυνε το τροφοδοτικό της Μ13 από την ίδια και το τροφοδοτικό του ενισχυτή σου.

 

Αν αυτό δεν δουλέψει, κοιτάμε για ground loop.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγή, απομάκρυνε το τροφοδοτικό της Μ13 από την ίδια και το τροφοδοτικό του ενισχυτή σου.

 

Αν αυτό δεν δουλέψει, κοιτάμε για ground loop.

 

+1

 

Παναγιώτη, ηχητική διαφορά εγώ τουλάχιστον δεν είχα καταλάβει...Μη σου πω ότι το dsp μου ακουγόταν...καλύτερα από το true.

 

(έχω προσπαθήσει να σκανάρω τη μαμημένη την απόδειξη και δεν βγαίνει καθαρή με τίποτα. θα ξαναπροσπαθήσω σε φωτοτυπάδικο αυτή τη φορά και αν δεν πάλι, θα σου τη στείλω ταχυδρομικώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη, ηχητική διαφορά εγώ τουλάχιστον δεν είχα καταλάβει...Μη σου πω ότι το dsp μου ακουγόταν...καλύτερα από το true.

 

Ψιλουπάρχει, αλλά μόνο αν είσαι ψυχασθενής και ακούς το θρόισμα των δευτερευόντων πηνίων.  8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(έχω προσπαθήσει να σκανάρω τη μαμημένη την απόδειξη και δεν βγαίνει καθαρή με τίποτα. θα ξαναπροσπαθήσω σε φωτοτυπάδικο αυτή τη φορά και αν δεν πάλι, θα σου τη στείλω ταχυδρομικώς)[/size]

 

Έλα ρε George, δεν θυμόμουν πως είσαι ο “Pascal”.

Πέρνα τη στη δήλωση σου και στείλ’την όταν ευκαιρήσεις.

 

Θα ξεκινήσω δίνοντας ρεύμα από διαφορετική πρίζα για να δω αν διορθώνεται και έπειτα θα κοιτάξω την επιλογή του bypass.

 

Thanks guys

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου